Skocz do zawartości
IGNOROWANY

posiadam 1.8 turbo z lpg i mam olej longlife serwisowy ...auto go polyka:d


djzak

Rekomendowane odpowiedzi

siema chlopaki

posiadam 1.8 turbo z lpg i mam olej longlife serwisowy ...auto go polyka:d na jaki olej powinienem zmienic w tej chwili czy lac dalej tego longlife ? przebieg 180 tys ori auto sam przyprowadzilem z niemiec miesiac temu i mial stan na bagnecie 3.4 teraz ma gas od 2 tygodni i dzis zamaplila sie kontrolka oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz olej może castrol?

Zmień na motula

U mnie na castrolu brał około 1l na 4000km, po zmianie na motula na 10000 dolałem może 0,7l

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema zadnych wicuekow ..oslona silnika jak nowa silnik w pyle nie w oleju ..nic sie nie klei wszystko mega suche..

---------- Post dopisany at 14:06 ---------- Poprzedni post napisany at 14:05 ----------

ori olej z aso longlife to jest chba 5w30 jakos tak ..taki jaki byl w ks serwisowej wpisany ze caly czas byl lany to i ja teraz tez go zalalem ..ale z lpg zaczelo go polykac...a jaki masz dokladnie olej motula oznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem silniki 1.8 t zwlaszcza na lpg lubią lykać olej

ja mam 1.8t bex z lpg olej 5w40 valvoline maxlife po zalozeniu lpg co wymiane oleju ok 12-13tyś km litr lub troche ponad idzie na dolewke

swiece czyste,wyciekow nie ma ,odma wyczyszczona itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak swoją przyprowadziłem z Niemiec to też była na 5w30 castrol i też go chętnie piła. Zmieniłem na LM SHT 5w40 i nie bierze prawie nic, możesz też zalać Motula albo Valvoline ale muszą być 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś reguła że np świeżo po zamontowaniu LPG w aucie trzeba przejechać np 500 km spokojnej jazdy aby silnik się przyzwyczaił do gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba Ci tej bajki gazownik nie opowiedział - jeśli tak zmień gazownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja jak odebrałem swoją to na drugi dzień pojechałem do Holandii w dwie strony ponad 1500km i ciąłem jak głupi po 200-230 km/h i nic złego się nie działo. Wróciłem to pojechałem na 1szy przegląd kontrolny gazu (ten po 1000-1500km)i wszystko było w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt moj tez jadl olej castrola 1 litr na 3 tys autostradowej niemieckiej jazdy po 180_230 km\h teraz mam motula to potrzebuja poltora litra na 10 tys.km tyle ze pedal gazu mam czesto przybity w podloge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amsoil , Motul , Milers , Liqiu Molly ---> 0W40 , 5W40

Zapomnij o zmianach typu long life i 0W30

Max 10-15 kkm

Pamiętaj że dużo olejów syntetyków w nazwie , nie jest pełnymi syntetykami tylko hydrokrakami. Nie wierz sprzedawcy !!!

Idziesz do największej w PL hurtowni motoryzacyjnej , mówisz dzień dobry ( albo i nie ) po czym prosisz np. o olej syntetyczny 5W40 LM . Pan sprzedawca który teoretycznie powinien się znać przynosi kowalskiemu TOP TEC 4100 5W40 z napisem Synthoil Technology. Kowalski zabiera bańkę i jedzie szczęśliwy do garażu w słoneczną pogodę nawoskować lakier i wymienić olej. Szczęśliwy Kowalski jest do momentu gdy nie wyczyta lub się nie dowie że ów olej to hydrokrak, który tak naprawdę nie jest olejem syntetycznym o bazie syntetycznej, tylko olejem o mineralnej bazie , który tylko posiada w swoim składzie komponenty syntetyczne.

Pół biedy bo Liqui moly wyraźnie określa które oleje to hydrokraki a które w pełni syntetyczne. Zdecydowanie gorzej sprawa wygląda z innymi firmami.

Edytowane przez Kołomax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś reguła że np świeżo po zamontowaniu LPG w aucie trzeba przejechać np 500 km spokojnej jazdy aby silnik się przyzwyczaił do gazu?

Tu nie chodzi o przyzwyczajenie silnika do gazu a raczej o ułożenie sie instalacji gazowej. Chodzi chyba o wtryski jakies oringi i temperatury w ktorych muszą pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...