Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AKCYZA KIEDY ZWROT


otles

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm koledzy mam pytanko

jakim autom przysluguje zwrot AKCYZY

bo napewno jets to realne bo kolega wiem ze w UC ma juz prawie dopiete i bedzie mial zwrot ale fakt auto sprowadzal jakies 5 lat temu.

czy moze mi ktos powiedziec jak to jest

ja sprowadzilem auto jakies 4 mc-e temu jest jakas szansa?

bo kupowalem od firmy fv i dosc spora sumka to byla a4 b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję, zwrot akcyzy przysługuje tylko osobom, które sprowadziły auto do kraju według starych stawek. Wówczas naliczona zostaje nadpłata i ta kwota zostaje zwrócona.

Dodatkowo osoby, które wprowadziły do Polski auta za przysłowiowe 100 EUR muszą sie liczyc z możliwością wszczęcia postępowania wyjasniającegoi zamiast zwrotu bedzie dopłata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo osoby, które wprowadziły do Polski auta za przysłowiowe 100 EUR muszą sie liczyc z możliwością wszczęcia postępowania wyjasniającegoi zamiast zwrotu bedzie dopłata ;)

?? Gdzieś Ty to wyczytał... Chyba powinno być "mogą", a nie "muszą"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo osoby, które wprowadziły do Polski auta za przysłowiowe 100 EUR muszą sie liczyc z możliwością wszczęcia postępowania wyjasniającegoi zamiast zwrotu bedzie dopłata ;)

?? Gdzieś Ty to wyczytał... Chyba powinno być "mogą", a nie "muszą"...

Przeciez napisałem, że muszą sie liczyć z możliwościa. Nie napisałem, że na bank zostanie wszczęte takowe postępowanie.

Informacje mam od znajomych handlarzy, którzy dosyć mocno siędzą w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli będzie się ubiegał o zwrot akcyzy za samochód za 100EUR to może dostać po pupie, ale jeżeli będzie siedział cicho to go nikt nie będzie szukał.

Teraz z tą akcyzą to już w ogóle jakaś paranoja bo od 19 lipca akcyza jest naliczana wg ceny katalogowej samochodu. Wg katalogu A4 B6 1.9 TDi (131PS) z 2004r. z normalnym wyposażeniem kosztuje prawie 57 000zł. Słabo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli będzie się ubiegał o zwrot akcyzy za samochód za 100EUR to może dostać po pupie, ale jeżeli będzie siedział cicho to go nikt nie będzie szukał.

Teraz z tą akcyzą to już w ogóle jakaś paranoja bo od 19 lipca akcyza jest naliczana wg ceny katalogowej samochodu. Wg katalogu A4 B6 1.9 TDi (131PS) z 2004r. z normalnym wyposażeniem kosztuje prawie 57 000zł. Słabo?

Zapewne niedługo ktoś to zaskarży i zaś będą musieli zwracać, aczkolwiek zmieni sie ekipa rządząca i to następni będą mieć problem :sick3:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w tej nowej akcyzie jaka moze byc max roznica pomiedzy cena na mojej fakturze, a ich katalogiem zeby sie nie czepiali 10, 20, 33 czy ile % ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od 19 lipca mozna sie ubiegac o zwrot nadplaconej akcyzy za auto z prywatnego importu. zwrotowi przysluguje czesc akcyzy przewyzszajaca kwote podatku zawartego w cenie podobnego, krajowego,uzywanego auta. przypomnijmy -od 1.05.2004 do 30.11.2006 pobierano akcyze zalezna od wieku sprowadzonego auta i mogla ona wyniesc nawet 65% jego wartosci."

MOTOR 31/2008 28.07.2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...