Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stukanie na sprzegle


misiekcafe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam All.

Wczoraj zauważyłem dziwne odgłosy dochodzące z mojej A4. Wcześniej nie miałem z tym problemu natomiast od wczoraj, po wciśnięciu sprzęgła słyszę dziwne stuk stuk stuk stuk.... Owy dźwięk słychać najlepiej siedząc w aucie choć jest też słyszalny jak sie wsłucham stojąc obok. Auto nie szarpie, nie ma innych problemów. Jedyne co to ten dźwięk przy wciśnięciu sprzęgła (słychać tak od 3/4 wciśniętego). Dwu-mas pada? A może sprzęgło? Silnik od 2 lat ze standardowych 143 kucy ma 188.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na bank dwumas

niekoniecznie

ile najezdziles? jestes pewien przebiegu?

To co może jeszcze stukać w sprzęgle???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowo lub za pośrednictwem forum tego nie naprawisz.

Skrzynia do zrzucenia i analiza ale jak dla mnie to cały komplet do wymiany .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czwartek- mechanik umówiony :wink: Po wstępnych oględzinach "spece" stawiają na łożysko aczkolwiek od razu zapowiedzieli, że potwierdzą jak dobiorą się do auta. Czy jeśli będzie to dwumas to rozumiem, że najlepiej wymieniać razem ze sprzęgłem? czy kierować się zasadą że jak oryginalne nie ruszać to dłużej pochodzi? Czy są lepsze lub gorsze komplety- dwumas + sprzęgło? Pytałem u 2 mechaników i ceny dosyć rozbieżne... Jakiej firmy wybrać? Jak wspominałem w 1wszym poście moc podniesiona do 188.

---------- Post dopisany 04-11-2013 at 20:36 ---------- Poprzedni post napisany 19-10-2013 at 15:47 ----------

...i po zabiegu. Powodem "szurania" okazał sie dwumas. Zmieniłem cały KIT wraz ze sprzęgłem i łożyskiem. Firma to SACHS- czyli to samo co było wsadzone wcześniej. Sprzęgło nigdy tak leciutko nie chodziło ;) teraz zwróciłem uwagę na- moim zdaniem ciężko czasami wchodzącą jedynkę. Ma ktoś pomysł co może być tego przyczyną? ;( Nie sprzęgło przecież bo nowe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, ze to dwumas.

Po wymianie dwumasa z sprzęgłem tez się zdziwiłem jak lekko może chodzić sprzęgło :-) i również nieraz jest problem z jedynka .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie też sprzęgło kończy swój żywot bo nie dość że śmierdzi w aucie to szarpie jak kozą przy ruszaniu. Chcę założyć cały secik czyli koło tarcza i docisk. Nie znam się na audi za bardzo i nie wiem jakie tu panuja patenty (na codzień składam silniki do BMW), pytanie moję dotyczy przejścia z dwumasu na jednomas? Jak ma się to w silniku 1.8t i napędzie quattro? W moim bmw mam jednomas spięty na sztywno ze skrzynią i jest ok. Czy lepiej kupić dwumase ? Dzięki z odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się to w silniku 1.8t i napędzie quattro? Czy lepiej kupić dwumase ? Dzięki z odp.

Wątpię żeby w benzyniaku padła dwumasa, no chyba, że ma z 500kkm nalatane. Docisk, tarcza i łożysko, oczywiście LUK tak jak na pierwszy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czwartek- mechanik umówiony :wink: Po wstępnych oględzinach "spece" stawiają na łożysko aczkolwiek od razu zapowiedzieli, że potwierdzą jak dobiorą się do auta. Czy jeśli będzie to dwumas to rozumiem, że najlepiej wymieniać razem ze sprzęgłem? czy kierować się zasadą że jak oryginalne nie ruszać to dłużej pochodzi? Czy są lepsze lub gorsze komplety- dwumas + sprzęgło? Pytałem u 2 mechaników i ceny dosyć rozbieżne... Jakiej firmy wybrać? Jak wspominałem w 1wszym poście moc podniesiona do 188.

---------- Post dopisany 04-11-2013 at 20:36 ---------- Poprzedni post napisany 19-10-2013 at 15:47 ----------

...i po zabiegu. Powodem "szurania" okazał sie dwumas. Zmieniłem cały KIT wraz ze sprzęgłem i łożyskiem. Firma to SACHS- czyli to samo co było wsadzone wcześniej. Sprzęgło nigdy tak leciutko nie chodziło ;) teraz zwróciłem uwagę na- moim zdaniem ciężko czasami wchodzącą jedynkę. Ma ktoś pomysł co może być tego przyczyną? ;( Nie sprzęgło przecież bo nowe :/

U mnie też był cały komplet wymieniony i jak wsiadłem do auta to myślałem, że cos jest nie tak bo wcisnałem sprzęgło i nawet mi ono nogi ku górze nie wypychało wiec juz chciałem lecieć z powrotem do serwisu, ze coś zjeba*** :decayed:

Co do jedynki to tez mam ten problem, cięzko nieraz wchodzi.

Ps. Objawy były całkiem inne i nabiegane miałem cos około 210kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i po zabiegu. Powodem "szurania" okazał sie dwumas. Zmieniłem cały KIT wraz ze sprzęgłem i łożyskiem. Firma to SACHS- czyli to samo co było wsadzone wcześniej. Sprzęgło nigdy tak leciutko nie chodziło ;) teraz zwróciłem uwagę na- moim zdaniem ciężko czasami wchodzącą jedynkę. Ma ktoś pomysł co może być tego przyczyną? ;( Nie sprzęgło przecież bo nowe :/

Czy to było takie głuche, jakby gumowe lub plastikowe stukanie ? zauważyłem takie coś dzisiaj i szukam rozwiązania w internetach (bo dr Google najlepszym doktorem :decayed: )

Dodatkowo wydaje mi się, że pedał sprzęgła pierwsze 2-3cm wchodzi luźniej niż wcześniej, a później dopiero zaczyna łapać jak poprzednio. Ale mogłem to sobie ubzdurać przez szukanie innych objawów awarii sprzęgła.

Silnik ma przelatane ok 200k, podobno prawdziwe.

Ile dałeś za komplet sachsa? Kupowałeś lokalnie czy jak ?

I troszkę pytanie z innej beczki - czy "niezdarne" prowadzenie auta może spowodować lub przyspieszyć awarię zestawu sprzęgła/dwumasu ? Chodzi tylko o to, że przez ostatnie kilka dni parę razy zgasło przy ruszaniu i takie tam (świeży drugi kierowca) Podejrzewam, że może przyspieszyć, tylko sie upewniam i rozjaśniam sytuację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ma na prawdę ale jest to nie istotne, sprzedawca zarzekał się że wymienił sprzęgło.... Dla mnie to albo założył tarcz odwrotnie albo nie wiem co bo auto szarpie przy ruszaniu i strasznie śmierdzi sprzęgłem...

Nie da się założyć tarczy sprzęgła odwrotnie .

Jak dla mnie to kpl. do wymiany i raczej nie kombinowałbym z jednomasą bo wymienisz dwumasę i masz spokój na co najmniej 150000 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i po zabiegu. Powodem "szurania" okazał sie dwumas. Zmieniłem cały KIT wraz ze sprzęgłem i łożyskiem. Firma to SACHS- czyli to samo co było wsadzone wcześniej. Sprzęgło nigdy tak leciutko nie chodziło ;) teraz zwróciłem uwagę na- moim zdaniem ciężko czasami wchodzącą jedynkę. Ma ktoś pomysł co może być tego przyczyną? ;( Nie sprzęgło przecież bo nowe :/

Czy to było takie głuche, jakby gumowe lub plastikowe stukanie ? zauważyłem takie coś dzisiaj i szukam rozwiązania w internetach (bo dr Google najlepszym doktorem :decayed: )

Dodatkowo wydaje mi się, że pedał sprzęgła pierwsze 2-3cm wchodzi luźniej niż wcześniej, a później dopiero zaczyna łapać jak poprzednio. Ale mogłem to sobie ubzdurać przez szukanie innych objawów awarii sprzęgła.

Silnik ma przelatane ok 200k, podobno prawdziwe.

Ile dałeś za komplet sachsa? Kupowałeś lokalnie czy jak ?

I troszkę pytanie z innej beczki - czy "niezdarne" prowadzenie auta może spowodować lub przyspieszyć awarię zestawu sprzęgła/dwumasu ? Chodzi tylko o to, że przez ostatnie kilka dni parę razy zgasło przy ruszaniu i takie tam (świeży drugi kierowca) Podejrzewam, że może przyspieszyć, tylko sie upewniam i rozjaśniam sytuację ;)

Jeśli chodzi o dźwięk to możesz sobie odsłuchać w jednym z powyższych postów w tym temacie jak to u mnie wyglądało. Co do siły jaką musiałem wkładać we wciśnięcie sprzęgła wyglądało to tak samo od początku do końca. Jedynie owy dźwięk pojawiał się już pod sam koniec... Za cały komplet dałem po przeliczeniu +/- 2150zł (aktualnie mieszkam w UK i tutaj robiłem). Robiłem u "naszych" i plus za części doszło jeszcze ok 700zł robocizny, także w 3k się zamknąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...