aherok

O aherok

Osiągnięcia aherok

Reputacja

1. Rozumiem, ze to jest potencjometr, który reguluje klapę, a nie reguluje moc nawiewu? U mnie objawy są chyba podobne - właśnie tak, jakby klapy nawalały, bo przy dużej prędkości wiatrak klimy chodzi prawie na maksa, ale powietrze po prostu nie dociera do środka. Czy u Ciebie tak samo się to objawiało?
  2. aherok

Podgrzewane lusterka

tu http://a4-klub.pl/index.php?/topic/32087-montaz-podgrzewanych-zewnetrznych-lusterek/ chyba wszystko ładnie opisano.
  3. Też to minimalnie odczuwam. Domyślnie wlot z zewnątrz jest otwarty, więc wydaje mi się to normalne.
  4. Witam, czy temperatura rzeczywiście musi wskazywać dokładnie 90stopni? Mi czasem pokazuje te 90, ale czasem około 85 pomimo dłuższej trasy. Myślałem, że taki zakres wahania jest dopuszczalny,myliłem się? Mówię o wskazówce na liczniku; po podpięciu jakiegoś ELM pamiętam, że tam temperaturę widziałem 76stopni. Silnik inny, bo BRB, ale chyba zależność chyba powinna być taka sama.
  5. Serio jeździcie tym autem po 200km/h? To jest jakieś 4000obr/min - można tak bez problemu gnać dłuższy czas? Pytam jako niedoświadczony użytkownik auta (wsiadam i ma jechać )
  6. Czy to strzał w głośnikach/elektryczny, czy z silnika? Ja słyszę przy niższych temperaturach strzał, ale z silnika, od razu po kręceniu rozrusznika i też nie wiem co to.
  7. proponuję ciągnąć tę dyskusję tutaj http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b7-dioda-miga-wlaczniku-swiatel-43350/index3.html skoro już też tam dotarłeś.
  8. Witam! Zamówiłem sobie u chińczyka kabel z softem... W temacie dotyczącym tych kabli napisano, żeby w przypadku chińczyków używać tylko softu, który sprzedawca dołączy do kabla, bo można go uszkodzić. A ja mam pytanie z innej strony - czy można tego kabla użyć do diagnostyki samochodu innych marek? W tym momencie chodzi mi konkretnie o Forda Fiesta. To forum przeglądam od kilku miesięcy i dopiero powoli zaczynam kumać o co chodzi z tymi kablami, standardami etc., a wspomnianym Fordem zainteresowałem się "z dolotu", więc kompletnie nic więcej nie wiem na temat jakichś odpowiedników naszego VAG-COMa, jednak na allegro znalazłem pozycje, których większość to klony ELM, co mi sugeruje, że tam dostępny jest tylko OBDII bez udziwnień. Gdzieś też przemknęła mi informacja, że VCDS wspiera ustandaryzowany format OBDII, zatem czy dobrze rozumuję, że podpinając mojego chińczyka do Forda, "coś tam" będę w stanie wyłuskać z danych silnika? No i nie wiem w jakim stopniu można "uszkodzić" ten kabel, skoro na elektroda.pl i chyba na tutejszym forum wiszą komentarze, że ktoś go naprawiał (właśnie widzę temat przypięty, później doczytam o co chodzi), ale czy uszkodzenie następuje w wyniku nieudolnej rozszerzonej komunikacji grupy VAG, czy także przez użycie softu wyłącznie do OBDII ?
  9. Wzdłuż. U mnie też ciężko szło. Zamiast ciągnąć ręką, podważ czymś płaskim na tym składaniu pomiędzy punktami nr 2 i 3 wg obrazka w drugim poście.
  10. Ten no. Może uda mi się wpaść dziś. Zobaczyć czego można się dowiedzieć, jak się nie zna na samochodach Parking ma jeden poziom, prawda? Zatem raczej nie zgubię się i mam wyszukać większej grupy takich samych aut?
  11. Do zestawu ? W jakim sensie? Że niby Bluetooth? Bo głośnik chyba w innym miejscu... Też mam taką antenkę, mam zestaw głośnomówiący, nie mam żadnych giepeesów, a przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo.
  12. aherok

stukanie na sprzegle

Czy to było takie głuche, jakby gumowe lub plastikowe stukanie ? zauważyłem takie coś dzisiaj i szukam rozwiązania w internetach (bo dr Google najlepszym doktorem ) Dodatkowo wydaje mi się, że pedał sprzęgła pierwsze 2-3cm wchodzi luźniej niż wcześniej, a później dopiero zaczyna łapać jak poprzednio. Ale mogłem to sobie ubzdurać przez szukanie innych objawów awarii sprzęgła. Silnik ma przelatane ok 200k, podobno prawdziwe. Ile dałeś za komplet sachsa? Kupowałeś lokalnie czy jak ? I troszkę pytanie z innej beczki - czy "niezdarne" prowadzenie auta może spowodować lub przyspieszyć awarię zestawu sprzęgła/dwumasu ? Chodzi tylko o to, że przez ostatnie kilka dni parę razy zgasło przy ruszaniu i takie tam (świeży drugi kierowca) Podejrzewam, że może przyspieszyć, tylko sie upewniam i rozjaśniam sytuację
  13. Po czym poznałeś? Pewnie po łajbach na brzegu ciepły parujący zbiornik+elektrownia+Twoja lokalizacja:wink: BTW do tej pory tylko oglądałem Wasze fotki w tym temacie, teraz mam nadzieję będę uczestniczył. Na początek uczę się ustawień i opcji aparatu, a przy tym zapierdzielam z latarką po domu:decayed: http://i1049.photobucket.com/albums/s389/michal_s87/DSC_0060-1.jpg~original świetny pomysł z tą latarką !
  14. Parametry cacy w tej cenie, tylko że to HP Jak długo go używasz? Miałem do czynienia z kilkoma(nastoma?) hapekami i w każdym po paru miesiącach wiatrak wył i piszczał. Choć może z EliteBook już się bardziej postarali, nie wiem.
  15. Podłączę się - mam tak w B7. nie jest to uciążliwe, ani bardzo widoczne, ale czuję, jeśli trzymam rękę na gałce. Czy to może w przyszłości spowodować większy problem, czy po prostu jeździć i zajrzeć do poduszek przy okazji ewentualnych innych napraw?