Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt duze spalanie 1.9 TDI 115KM


lukasz.zajac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jednocześnie proszę o pomoc z diagnozą.

Mianowicie moje Audi 1,9 tdi 115km quattro pali (jak dla mnie) jak smok. Przy maksymalnie lekkiej nodze - aż sam się dziwie że potrafię - spalanie wychodzi rzędu 7,5-8 litrów. Moja droga do pracy to 45 km trasa 5 km miasto i nie stoję w ogromnych korkach. Auto ie jest zapakowane kilku tonowym ładunkiem, nie kopci (podejrzewałem pompowtryski), nie ma spadku mocy, utrzymuje normalną temperaturę pracy silnika przynajmniej tak wskazuje zegar, turbina pięknie świszczy, reasumując nie ma żadnych oznak z jakich przyczyn może wynikać takie spalanie. Dodam jeszcze że trase pokonuje ze stałą prędkością 90km/h na 6 biegu.

Pomocy! wydawało mi się że przy takiej jeździe nie powinno przekroczyć około 6,5 litra - wiem że trzeba doliczyć coś za ciężar dodatkowego wału ale chyba nie aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jednocześnie proszę o pomoc z diagnozą.

Mianowicie moje Audi 1,9 tdi 115km quattro pali (jak dla mnie) jak smok. Przy maksymalnie lekkiej nodze - aż sam się dziwie że potrafię - spalanie wychodzi rzędu 7,5-8 litrów. Moja droga do pracy to 45 km trasa 5 km miasto i nie stoję w ogromnych korkach. Auto ie jest zapakowane kilku tonowym ładunkiem, nie kopci (podejrzewałem pompowtryski), nie ma spadku mocy, utrzymuje normalną temperaturę pracy silnika przynajmniej tak wskazuje zegar, turbina pięknie świszczy, reasumując nie ma żadnych oznak z jakich przyczyn może wynikać takie spalanie. Dodam jeszcze że trase pokonuje ze stałą prędkością 90km/h na 6 biegu.

Pomocy! wydawało mi się że przy takiej jeździe nie powinno przekroczyć około 6,5 litra - wiem że trzeba doliczyć coś za ciężar dodatkowego wału ale chyba nie aż tyle.

Moim zdaniem pali Ci normalnie jak na quattro, moja ośka przed czipem również paliła w tych granicach tylko ja mam ciężką noge, po czipie spadło spalanie mniej więcej o litr do 6.5l:wink: Ale przed wszystkim zrób logi, sprawdź czy nie masz błędów i wtedy będzie wiadomo czy jest coś nie tak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pali za dużo,zrób logi koniecznie bo coś jest nie tak, moje auto również PD jak w podpisie z chipem na 170 KM, przy jeździe do 100km/h na trasie i trochę miasta nie przekracza 6 litrów, jak lecę "7" z wawy w stronę radomia tak 150-170 km/h, czasem 200 km/h wskoczy to pali max 7.5l , miasto ok 8.5-10l w Wawie w zależnosci od pory dnia i korków.

rekordowe wyniki po trasie osiąga moja narzeczona, 5.4l na 100km :) ale ona po trasie 100 km/h nie przekracza i mega delikatna jazda :)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez afn chleje w wawie 7-8 jak nie lepiej... pierd***** korki od samego domu :/

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój FWD w trasie spala 6.5 litra przy predkosci ponad 150 km/h. krótkie odcinki po 5 km spala około 8 litrów. Może niech kolega najpierw zatankuje pare razy i wtedy wyliczy ile przejeżdża kilometrów na zbiorniku. Ja na 52 litrach robię 750 km jazda mieszana większość miasto.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do odpowiedzi na wasze pytania:

1. nie wymieniałem ostatnio rozrządu

2. Rzeczywiście jak wspomniał execuiter - takie spalanie mam z trasy więc to mnie mocno zaniepokoiło

3. FIS mam mocno nie współpracujący bo wymiana taśmy zaplanowana jest dopiero na koniec miesiąca po wyplace a odczyt wynika bezpośrednio ze stanu zbiornika i ilości zalewanego paliwa

Niestety nie udało mi się zrobić logów (wyższa szkoła jazdy) czekam więc na pomoc kolegi jednakże zdołałem na razie wyczytać błędy jakie wystąpiły - wyskoczyło przeładowanie turbiny 17965 (P1557) - czy to może być powód nadmiernego spalania ??. Faktem jest że rzeczywiście występuje u mnie tryb awaryjny turbiny, podejrzewałem że łopatki nie chcę współpracować gdyż wcześniejszy właściciel jeździł cały czas autostrada Holandia Polska, prawie całkowicie wyeliminował poruszanie się tym samochodem po innych trasach, czy po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy niesprawnych żaluzjach będzie palił więcej , bo w większości przymknięte żaluzje . skasuj błędy i zobacz ponownie może to być turbina , a może tylko sterowanie np N75 ale bez logów nie da się wywróżyć .

A na jakich kapciach to Quattro gania bo też z tond takie wartości się biorą , a jak zmienisz na zimówki to spalanie spadnie o 1,5Litra :grin: bo jak na 15/16 i to max 205 to fakt coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakich kapciach to Quattro gania bo też z tond takie wartości się biorą , a jak zmienisz na zimówki to spalanie spadnie o 1,5Litra :grin: bo jak na 15/16 i to max 205 to fakt coś nie tak.

195/65/15

no to zadużo pali tylko teraz trzeba dojść dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak mój ajm przy krótkich trasach (8km do pracy) pali w granicach 7-7.5 z moja ciężką girą + lekkie dymienie przy odpalaniu nie zawsze ale sie zdarza na biało, 0 błędów na kompie, wiec faktycznie cos nie halo. a jak z olejem jakie ubytki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.5 - 8 l w cyklu mieszanym to nie jest dużo jak na quattro mi w AFN'ie quattro dopiero na niemieckiej banie spalanie spada poniżej 7l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJM, ośka pali mi wg FISa 5,4-5,7 (trasa to dojazd do roboty 17km w jedną stronę + wekendowe "pielgrzymki" do opolskiej Karolinki i trochę po mieście ale bez korków :decayed:). Przed wymianą uszczelki i planowaniem głowicy pokazywało mi trochę mniej bo 5,3-5,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam B5 AJM Avant ośka skrzynia manual.

Moje spalanie wygląda następująco: średnio lato ok. 5,1 l/100 km proporcje 85% trasa ( Bydgoszcz-Gdańsk) 15% miasto ( Bydgoszcz lub Trójmiasto), prędkości na trasie 120-130 km/h

natomiast zimą w tych samych relacjach a więc 85% trasa 15% miasto wychodzi mi 5,5 l. Oczywiście liczę po tankowaniach do pełna. Kiedyś latem wyjeździłem cały zbiornik tylko po mieście ( trójmiasto ) i spalanie wyszło ok. 6,5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...