Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.9 AJM] Bialy dym, brak turbo i mocy (???)


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Apropo castorla, kolega miał praktyki w sklepie moto, i jak były dostawy olejów(właśnie castrola) zapytał rozwoziciela czym sie różnią te najsłabsze od najlepszych. Odpowiedź była krótka i zwięzła "naklejką". W strukturze nie ma różnic, nie wiem na ile to prawdziwe, ale imo możłiwe i to bardzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal nie qmam co macie do Castrola :027:

jest najbardziej podrabiany w kraju :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku, który jest bardziej 'wyżyłowany' (wirusik), bardziej trzeba zwracać uwagę na jeden z bardziej istotnych elementów : olej. To samo się tyczy filtrów.

Jaki sens jest wrzucać chipa za paręset (często 1500) zł, oszczędzając przy tym 100,200 zł na oleju ?!

Owszem, można smiało robić setki tysięcy kilometrów na Castrolu, Filtronie.

Ale przy ostrej jeździe na zmodyfikowanym programie ?

Ja nie twierdzę też, że to od razu musi być Motul...

Taka jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczędzając przy tym 100,200 zł na oleju ?!

chyba najgorsze jest to ze wcale na castrolu nie oszczedzilem...byl drozszy niz motul/mobil :(

wracajac do tematu przyczyny (bo o oliwach chyba juz 10 stron na forum pisalismy)...myslicie ze oliwa (zmieniona 2k km temu) nie wyrobila :galy: ??

faktycznie temp oliwy nie byla zbyt niska 100-120C (na wskazniku) ale podobno to norma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem turbulum było juz zmeczone,prawdopodobnie przez któryś z tych czynników (a moze wszystkie :diabelek: ) :

-Castrol'a

-styl jazdy

-przebieg

-albo poprostu nastapiło zmeczenie materiału

dostało troszke wieksze doładowanie i sie wysrało .... dobrze ze to tylko łożysko ....

P.S o ile Ci podniesli doładowanie w sofcie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max 0,1bara z tego co pamietam

czyli generalnie doładowanie zostalo delikatnie "lizniete" .....

wszystko zalezy w jakim stanie było turbulum przed modyfikacja .... ale wyglada na to ze było zmeczone .... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbulum juz w lapach :diabel2: ale niegdzie nie moge odszukac numerow :(

hmm porobie foty w domu to zobaczycie jak ladnie lopateczki sie powycieraly ;)

jakie numery ma turbulum od AWX/ARL?? (avf chyba tez to samo??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jaki numer Ci chodzi ?

VAGowski dla AWX/AVF : 038 145 702 G

Garrett GT1749V-0004:

turbo code : 717858-0004

oem turbo code : 038145702E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trudno jednoznacznie coś ustalić, ale moim zdaniem chip najpewniej ma związek z padem turbosprężarki. 100mb na tej turbinie to, o ile mi wiadomo, nie jest lajcik lecz raczej standard (może jestem w błędzie). Moim zdaniem, to jest trochę tak jak z wahaczami - w Niemczech wszystko jest ok, zaraz po sprowadzeniu ok, kilka(naście) tysięcy na naszych drogach i często któryś się odezwie. Po prostu są już "ułożone" pod warunki w których były wcześniej eksploatowane no i już nie nowe. Warunku eksploatacji się zmieniają i efekt jest jaki jest. Robiąc chipa trzeba, moim zdaniem, przyjąć że turbo to częśc eksploatacyjna - może zrobi 100tyś a może padnie po 30. No chyba żeby tuner zrobił po chipie mapę przepływu i pokazał że niezależnie od obciążenia silnik z niej nie wychodzi.

Pozdrawiam!

PS. Turbo od ARLa chyba nie podejdzie do tego silnika (znowu mogę się mylić) - bez rzeźby to chyba tylko od AWXa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJM :

GT1749V

tak...zgadza sie...doczyscilem tabliczke i jest (to sama co w AFN i 105KM z VW :galy: )

AWX GT1749VA... Jak narazie nie znalazlem zadnej fajnej turbawki

uzywka 1k pln (wgarancja miesiac)

regeneracja 700 24h gwarancji

a tutaj : http://www.streetracing.p...p?p=14427#14427

ciekawa konwersacja na temat odkurzacza w AJM właśnie.

moim zdaniem chip najpewniej ma związek z padem turbosprężarki

hmm, to byl grudzien 2002, PD w niewielkich ilosciach na drodze (przynajmniej w pl), ale moze cos w tym jest. Przed zakupem turbulum przeprowadze konsultacje w V-techu

Turbawka padla po bardzo krotkim czasie od programu.

Co do turbo z MB to nikt w okolicy nie podejmie sie montazu, wiec pewnie zostalaby laweta B-B,SK,KR :( ale pomysl wydaje sie o tyle ciekawy ze ceny niewielesie rozia od AWX'owskich turbawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do turbo z MB to nikt w okolicy nie podejmie sie montazu, wiec pewnie zostalaby laweta B-B,SK,KR :( ale pomysl wydaje sie o tyle ciekawy ze ceny niewielesie rozia od AWX'owskich turbawek

Ale jak chcesz tak ostro dmuchać, dobrze tez wtrysnąc odpowiednią ilość paliwa.

Niestety nie wiem, czy Twoje wtryski byłyby wydajne razem z turbo od mesia (w końcu to spora locha : GT22). To już spec musi odpowiedzieć.

Poza tym pamiętaj, że silnik AJM i AWX to zupełnie inne jednostki...

Dla mnie Twój program wcale nie był takim lajtem.

Tu masz AJM+turbo z ARL (ale to Golf, więc silnik inaczej siedzie), no i wydech jeszcze

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=3248

Jest tam 169PS i 396Nm

U Ciebie było 153PS 372Nm .... Czy ja wiem czy to lightowy soft :diabel:

(na ori gratach)

AWX GT1749VA... Jak narazie nie znalazlem zadnej fajnej turbawki

uzywka 1k pln (wgarancja miesiac)

regeneracja 700 24h gwarancji

No i tu będzie ciężko. Sam nie jestem zwolennikiem regeneracji.

Wolę kupić używke, ale albo z pewnego źródła, albo niech oceni ją spec jakiś....

Rada ode mnie : w tej kwestii bądź ostrożny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalatw

może zrobi 100tyś a może padnie po 30.

Moja zrobiła 230 tys.km w tym ponad 50 tyś na programie,koles jezdzi do dzisiaj i zero problemów,a co ciekawe silnik zalewany od samiutkiego poczatku Mobilem 10w/40 TurboDiesel :galy: Styl mojej jazdy nie mi jest oceniać ale przyznaje ze mam kamien do nogi przywiązany.Nie wiem ale moze to fart ze tak dlugo wytrzymała.Murzyn zakladaj wieksze Turbo jak juz kupujesz New.Nie swiruj z regenerowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Tyle że przez niego omal nie przekręciłem 1Z`ta :P

a to ciekawe, możesz czymś to uzasadnić ?

jaką masz pewność i na jakiej podstawie twierdzisz ze to wina castrola

pytam bo sam latam na tym oleju i to w nie pierwszym autku i nigdy nie mialem problemów :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od AWX'a bankowo...jak nie wieksze, problem jest ze znalezieniem czegos ciekawego w dobrej cenie.

Tam gdzie regeneruja zostawiasz swoje a mozesz wziac inne juz po regeneracji (podobno) , 24m-ce gwarancji tez daja do myslenia (bez lim km) ...narazie to trochu chaos mi sie zrobil ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn zakladaj wieksze Turbo jak juz kupujesz New.Nie swiruj z regenerowaniem.

:564:

Jeszcze raz napiszę, że też tak uważam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...