Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja czy wymiana maglownicy na nową?


adasijo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dziś byłem u mechanika i okazało się, że rozszczelniła mi się maglownica. I tu mam pytanie, czy można tak długo jeździć dolewając co jakiś czas płyn? Jeżeli nie to czy warto wydać 1500 zł na nową maglownice (1200 zł maglownica + 300 zł robota) z dwuletnią gwarancją? Czy może lepiej oddać do regeneracji? (zazwyczaj rok gwarancji ale nie znam ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia ze dostaniesz nówkę:decayed:

Wsio jest regenerowane,i jak dla mnie to ktoś przycina ładną kasę ze magiel.

Ceny różne ze magiel od 300 do 800 za regenerację(Skraw nie wiem wiele biorą bo nie dzwoniłem jeszcze)

Można przedłużyć gwarancję do 2 lat za dodatkową opłatą:wink:

Możesz jeździć i to długo ale po co???

Sam nie wykręcisz magla??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to w Sopocie;/ w okolicach Rudy Śląskiej nie ma jakiegoś dobrego warsztatu? Niestety jestem laikiem samochodowym i nie bardzo się na tym znam. Może gdybym miał garaż to dałbym radę odkręcić. Tzn. chodziło mi o to czy jest to naprawa którą trzeba zrobić już, czy można z miesiąc, dwa pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci robi za roznice ?

Wysyłasz w poniedziałek a w czwartek masz na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij ze ktos Ci to ogarnie w jeden dzień

I podstawowa sprawa zeby to było zrobione porzadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odżałować 4 dni i zrobić to porządnie niż dwa razy jedną rzecz robić bo za pierwszym razem bylo na szybcika zdrutowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij ze ktos Ci to ogarnie w jeden dzień

I podstawowa sprawa zeby to było zrobione porzadnie.

Są firmy co piszą że w parę godzin doprowadzą do ładu magiel wraz z montażem.

Wyjecie z auta z włożeniem mi 1 razem zajęło 4h z pakowaniem się itd,wiec zdaje mi się że ktoś kto sie zna od 8 do 17 ogarnie to.

Ale ta jak pisze Tomek podstawa to precyzja a czas jest jej wrogiem.

Ja czekam jak żona zachoruje to wtedy będę myślał:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem, że piszą że w 1 dzień potrafią ogarnąć. W sumie racją, zrobić raz a porządnie. No nic dziękuję wszystkim za zainteresowanie, jak znajdę czas to zrobię tak jak piszecie, wyślę do regeneracji. Jak będzie po, napisze jak wyszło:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem regenerowany magiel z firmy AMBRO znalazłem na allegro bodajże, przysłali zregenerowany magiel i w jeden dzień był wymieniony więc się da, stary mój odesłałem do nich i odzyskałem kaucję. Jak będziesz miał magiel to się umawiasz z mechanikiem jak sam nie chcesz tego wymieniać, filozofii nie ma ile może wziąć mechanik nie wiem ale uważam że góra dwie stówy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem, że piszą że w 1 dzień potrafią ogarnąć. W sumie racją, zrobić raz a porządnie. No nic dziękuję wszystkim za zainteresowanie, jak znajdę czas to zrobię tak jak piszecie, wyślę do regeneracji. Jak będzie po, napisze jak wyszło:wink:

regenerowałem w katowicach w kwietniu za 350zł,

jak narazie zero problemu ,w poniedziałek zawozilem we wtorek juz do odbioru była

jak cie dalej to interesuje to dawałem do:

Joachim Podleśny ul.Paderewskiego 13 , Katowice 40-281. tel 502 245 138

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi we Wrocku panowie ogarneli za niecale 4 godzinki cala sprawe i po klopocie;) ...takze chyba glupota jest odsylanie i czekanie, skoro wiekszosc firm ma cos na podmianke a twoja regenruja pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta - tez czeka mnie regeneracja i wymiana magla i tu pytanie: czy jest sensowna wymiana płynu wspomagania przy wymianie czy tylko dolewka? Dodatkowo czy jest jakis zabieg z odpowietrzaniem czy sie wszystko samo odpowietrzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniasz magiel to musisz wymienic plyn, umyc benzyną ekstrakcyjna zbiorniczek i pozbyc sie jak najwięcej starego plynu.

Układ odpowietrzy sie sam.

Zalej go LHMem firmy Total.

Kupisz w ASO citroën. Koszt ok 40zl litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK tak zrobie, w miedzyczasie znalazlem fotostory i sumie wszystko tam pisze. Jeszcze tylko jedna wątpilowość do potwierdzenia -> przed demontażem kola na wprost, po wypięciu krzyżaka blokuje kierownice zeby sie nie obracała a w trakcie montażu nowego magla wpinam do krzyżaka i ma grać ?

pytam bo nie chcialbym odwracac kierownicy na wieloklinie jakby listwa po wszsytkim nie byla symetrycznie /poza regulacją na końcówkach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...