Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chińska nawigacja z ogromnymi możliwościami


feti

Rekomendowane odpowiedzi

Już Pisałem można podjechać zobaczyć jak działa można także na Youtube setki innych filmików obejrzeć z chińskimi radiami na androidzie jak i win CE Większość tych Chińczyków jest nagrywanych z USA Wielkiej Brytani i Rosji. To samo było z kamerkami DVR też poczatki miały na tamtych rynkach polska jak zwykle 100Lat za murzynami ;)

Kolejna rzecz kilka osób twierdzi że Chińskie radia na androidzie są beznadziejne że nie grają Więc czekam na filmiki tych osób by udowodnili że tak jest jak opisują

Edytowane przez east-import
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, jeśli będzie dobrze, to pokaże ludziom na śląsku jak gra. BTW, wysyłaliście do mnie je już? Przedwczoraj zamawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz a co z tylnymi głośnikami? Ja już mam założonego Androida tylko, że tylne głośniki działają dzięki temu, że połączyłem ze sobą czincze z jednej kostkiz czinczami z drugiej kostki jakie wychodzą z radia ale minusem tego rozwiązania jest to że tył ciszej gra, więc kupiłem,

http://allegro.pl/modul-audi-a3-a4-a6-a8-tt-tylne-glosniki-subwoofer-i4914515514.html

po założeniu radio w ogóle nie chciało wystartować. Jak wy rozwiązaliście ten problem.


Kable jakie połączyłem to: http://i60.tinypic.com/w7bq82.jpg

a problem według mnie leży tu: http://pl.tinypic.com/r/op60rb/8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś dedykowane czy uniwersalne radio? Jak dedykowane to powinieneś kupić z Ori kostką i z Canbus

U mnie jest przerobione na zwykłe ISO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem mam ori kostkę i can bus ale jak już wszyscy wiemy audi osobno puszcza przednie głośniki i osobno tylne , w dedykowanych chińczykach wszystkie głośniki wychodzą jedną kostką a w radiu concert II przez inną kostkę razem z jakimś sterowaniem

http://i59.tinypic.com/2n72t1k.jpg

na zdjęciu jest właśnie owa kostka i schemat ori radia i tu zaczynają się schody.

We wcześniejszym poście zamieściłem przejściówkę jaka miała załatwić ten problem ale tak się nie stało bo nie było jakiegoś zasilania sterującego potrzebnego żeby radio wystartowało i to na pewno związane jest z prezentowanym złączem. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem mam ori kostkę i can bus ale jak już wszyscy wiemy audi osobno puszcza przednie głośniki i osobno tylne , w dedykowanych chińczykach wszystkie głośniki wychodzą jedną kostką a w radiu concert II przez inną kostkę razem z jakimś sterowaniem

http://i59.tinypic.com/2n72t1k.jpg

na zdjęciu jest właśnie owa kostka i schemat ori radia i tu zaczynają się schody.

We wcześniejszym poście zamieściłem przejściówkę jaka miała załatwić ten problem ale tak się nie stało bo nie było jakiegoś zasilania sterującego potrzebnego żeby radio wystartowało i to na pewno związane jest z prezentowanym złączem. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Z góry dziękuję.

W takim układzie przednie głośniki powinny być podłączone do przednich kanałów końcówki mocy chińczyka a tył poprzez adapter z allegro, do którego z jednej strony podpinasz tylne kanały końcówki mocy chińczyka a z drugiej ori wzmacniacz oraz 12V z niebieskiego przewodu (remote)

Ewentualnie wykorzystujesz wyjścia cinch (tylne kanały), które łączysz z tylnymi głośnikami (wzmacniaczem w bagażniku)

Nie zapomnij też o 12V remote :)

Jak pojawią się brumy w tej drugiej opcji to musisz dokupić separatory masy

Ważne!

Nie wolno żadnego z pinów końcówki mocy łączyć z masą samochodu, grozi jej uszkodzeniem.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączanie tylnych głośników zasilanych przez wzmacniacz za pomocą przejściówki, które wyjście głośnikowe z radia zamienia na wyjście liniowe jest bez sensu, bo w radiu wzmacniacz wprowadza zakłócenia, które potem wzmacnia wzmacniacz w aucie. Tak jak wspomniał kolega wyżej, trzeba wykorzystać wyjście liniowe z radia, tylko nie wiem czy są takie przejściówki (gniazdo mini iso - 2x chinch wtyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jestem elektronikiem i wszystko co związane z prądem i pochodne jest mi obce ale jeśli dobrze zrozumiałem to muszę zrobić coś takiego jak na zdjęciu :

http://i59.tinypic.com/2rggu1x.jpg

a zasilanie i masę to sobie znajdę chyba że to właśnie ten zielony czincz ma podawać zasilanie na subbufer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączanie tylnych głośników zasilanych przez wzmacniacz za pomocą przejściówki, które wyjście głośnikowe z radia zamienia na wyjście liniowe jest bez sensu, bo w radiu wzmacniacz wprowadza zakłócenia, które potem wzmacnia wzmacniacz w aucie. Tak jak wspomniał kolega wyżej, trzeba wykorzystać wyjście liniowe z radia, tylko nie wiem czy są takie przejściówki (gniazdo mini iso - 2x chinch wtyk).

No to prawda, lepiej olać przejściówki i wykorzystać wyjście liniowe.

Panowie nie jestem elektronikiem i wszystko co związane z prądem i pochodne jest mi obce ale jeśli dobrze zrozumiałem to muszę zrobić coś takiego jak na zdjęciu :

http://i59.tinypic.com/2rggu1x.jpg

a zasilanie i masę to sobie znajdę chyba że to właśnie ten zielony czincz ma podawać zasilanie na subbufer?

Dobrze kombinujesz, a jak będą brumy po odpaleniu silnika dokupujesz dwukanałowy separator masy, mają one cincha po obu stronach więc nie ma z nimi problemu przy montażu :) A zielone wyjście cinch na sub jest bonusem od chinoli, suba fabrycznego napędza ori wzmacniacz (który obsługuje też tylne głośniki) :) 12V rzecz jasna z niebieskiego przewodu Remote ;)

A głośniki przednie musisz podpiąć pod końcówkę mocy chińczyka tj. pod przednie wyjścia głośnikowe, cinche opisane jako Front Left i Front Right zostaw w spokoju :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim mixie (przód zasilany wbudowanym w radio wzmacniaczem a tył i sub wzmacniaczem w bagażniku) może się zdarzyć, że tył będzie grał ciszej i konieczna będzie korekta Fader... przy nagłośnieniu BOSE tego problemu nie ma, bo jego wzmacniacz napędza wszystkie głośniki w aucie, a on sam pożywia się sygnałem z czterech wyjść liniowych (cinch) radia.

Ale może niepotrzebnie straszę... ;)

Powodzenia!

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale przy seryjnym tył gra słabo. Nawet kiedyś pisałem o tym na forum bo myślałem że coś jest nie tak. Oczywiście szybko się pozbyłem tego badziewnego wzmacniacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, sprzedawca przez telefon zapewniał mnie że tyły będą grały, bo o to pytałem przed zakupem. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...