Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chińska nawigacja z ogromnymi możliwościami


feti

Rekomendowane odpowiedzi

Easy czytam ten wątek już trochę czasu i powiem Ci że Ty chyba bez obrazy nie jesteś normalny. Twój sprzęt nie zdaje egzaminu w podstawowej funkcji odbierania stacji radiowych i jakości muzyki. Nie napiszesz tego wprost bo chcesz pocisnąć szmelc za wszelką cenę. Dodajesz jakieś filmiki chińskich rns-e a Nas interesuje jak gra Twój sprzęt który sprzedajesz w porównaniu do oryginalnego rns-e. Wiem ze wyskoczysz z różnica w cenie itd ale nie o to tutaj chodzi.

Ale na jakiej podstawie twierdzisz że mój sprzęt nie odbiera stacji radiowych ?? Masz go u siebie zamontowany ? Dzisiaj będzie filmik właśnie ładuje się na tuba

I Proszę nie pisz mi że mój sprzęt nie odbiera Radia skoro go nie testowałeś

I kolejny

Na dniach kolega z Forum będzie miał u siebie dedykowane do A4 b6 Od nas Więc Pewnie tez nagra jakiś Filmik byście mogli porównać Dedykowane

Edytowane przez east-import
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo filmu nie będzie ... hihihi . niedawno widziałem klienta który włożył ok 4 koła na dziadostwo 2-din ze wzmacniaczami i tubami bo chciał z Toyoty Avensis zrobić sobie hifi car . Efekt - było mu głupio że dał się wykołować .

Jeden filmik już nagrałem, muszę sprawdzić czy można go opublikować ;)

Gdzie można go wrzucić (poza YT)?

PS. Proszę nie łączyć mojej aktywności w tym wątku z napędzaniem komukolwiek klienteli, po prostu chcę by wszystko było uczciwie powiedziane, a nie na zasadzie:

"20 lat naprawiam/użytkuję [niepotrzebne skreślić] różne radia i chińskie zawsze były tandetne"

lub:

"nie ma diversity - na pewno słabo odbiera fale"

bądź (najlepsze):

"chińskie dzieci kontrolują jakość produkcji która odbywa się w stodole stąd niska cena"

biorąc to niemal za pewnik + kilka osób przyklaśnie do takiej wypowiedzi i już się urabia murowana opinia - szanuję wiedzę i doświadczenie innych ale to nie oznacza, że miało się kontakt z każdym urządzeniem na świecie! :)

Nie upieram się też, że moje radio jest wspaniałe (bo nie jest) ale funkcje które ja potrzebuję ogarnia co najmniej dobrze. Do jakości wykonania też nie mam większych zastrzeżeń... może miałem farta i trafiłem na najlepszy egzemplarz :)

Trochę jedynie ubolewam nad brakiem srebrnego dekoru na dolnej krawędzi panelu, teraz praktycznie każdy nowy ("dedykowany") chińczyk go ma :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tylko że twój ma inaczej sterowany dźwięk jeśli dobrze pamiętam no nie :)

rozumiem że nie można wrzucać wszystkiego do jednego wora ale w zasadzie każdy kto kupił pisał albo że tandeta albo coś w stylu no może być ale.... albo no nie jest az takie złe :)

co do jakości to Ci powiem że z racji ostatniego konca roku i sylwestra oglądałem bardzo fajny film jak w chinach produkuje się tanie fajerwerki... polecam ;)

oczywiście nie ta liga ale głównie chodzi mi o to że audi mercedes bentley w sumie wszyscy teraz zlecają coś do Chin do produkcji ale to oni potentaci odpowiadają za jakość produktu i nie sądzę by były identycznej jakości jak na wolnym rynku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tylko że twój ma inaczej sterowany dźwięk jeśli dobrze pamiętam no nie :)

True, podłączyłem tak jak ori radio (Symphony 2) - poprzez wyjścia liniowe a nie głośnikowe, jak Bozia przykazała :)

BTW, końcówka mocy w Symphony 2 ma ok. 17W/ch przy 1%THD - też żaden potwór w nagłośnieniu to nie jest... a trzeba pamiętać, że ten wzmacniacz jest wykorzystywany przy zwykłym rodzaju nagłośnienia (non BOSE) do zasilania przednich głośników i nikt specjalnie nie psioczy! Przynajmniej tutaj... :) A jak chińczyk podobną moc oferuje to zaczyna się narzekanie, że słabiutko :P

Tak zupełnie na uboczu co ludziska byście powiedzieli na ten oto (przykładowo) sprzęt:

https://emotiva.com/products/amplifiers/xpr-2

Spec (fragm.):

  • Topology: Fully discrete, dual differential inputs on each channel, with high current, short signal path Class A/B amplification, and Optimized Class-H™ power supply topology.
  • Number of Channels: 2
  • Power Output

    (rated power; THD < 0.1%):

    600 watts / channel (x2); both channels driven; into 8 Ohms.

    1,000 watts / channel (x2); both channels driven; into 4 Ohms.

  • Rated Power Bandwidth (at rated power; 8 Ohm load): 20 Hz to 20 kHz + /- 0.1 dB.
  • Minimum Recommended Load Impedance (each channel): 4 Ohms (which equals one 4 Ohm load or two paralleled 8 Ohm loads per channel).
  • Frequency Response: 5 Hz to 80 kHz (+ 0 / - 3 dB).
  • THD + noise: < 0.0025%
  • Signal to Noise Ratio (8 Ohm load):

    > 116 dB at rated power (A-weighted).

    > 91 dB at 1 watt (A-weighted).

  • Damping Factor (8 Ohm load): > 1,000
  • Speaker Output Connections:

    Super heavy-duty custom Emotiva speaker binding posts - with clear acrylic insulators and heavy duty gold plated contacts; designed to accept heavy-gauge bare cables, lugs, or banana plugs.

  • Power Supply:

    2.5 kVA toroidal power transformer.

    240,000 uF low ESR capacitor bank.

  • Input sensitivity (for rated power; 8 Ohm load): 2.6 V
  • Gain: 29 dB
  • Input Connections:

    (2) RCA; unbalanced (audiophile quality, solid brass, machined, gold plated); one per channel.

    (2) XLR; balanced; one per channel.

Designed in USA, Made in China... producent otwarcie się do tego przyznaje, uzasadniając w ten sposób skąd się wzięła u nich tak "niska" cena. Dużo się nie pomylę gdy powiem, że konkurencyjny (znanego brandu) sprzęt o podobnych parametrach kosztuje tyle co średniej klasy samochód...

Tak, zgadza się - audiofile posiadający europejski, "markowy" sprzęt burzą się, że w tej cenie to nie może dobrze grać, co z trwałością, parametrami itp.... a zmierzone parametry, recenzje w gazetach i na portalach jak i rzesza zadowolonych ludzi mówi co innego :)

Podobnie widzę jest tu ;)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz i tu pojawia sie magiczne zdanie "a recenzje w gazetach i na portalach jak i rzesza zadowolonych klientow" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczby na papierze nie grają, "gra" topologia i odpowiednio dobrane komponenty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wśród rzeczy zadowolonych klientów nie ma audiomaniaków? Oni już nie należą do elity "wszystkosłyszących" za swoją "herezję" i przejście na niewłaściwą stronę mocy? :)

O topologii można sobie poczytać i pooglądać na ich stronie, jeśli dobrze kojarzę to i filmiki na YT umieszczają - nie mają nic do ukrycia, żadnego "voodoo" spotykanego przy znanych (audiofilom) brandach :P

Prawidłowe, inżynierskie podejście... :)

BTW, przytaczany tutaj Kenwood jako markowy brand przez wielu audiofili postrzegany jest jako marka od sprzętu AGD ! :P

A swego czasu zrobili jeden z najlepszych odtwarzaczy CD... także oni sami nie są spójni w swoich poglądach i często ostatecznie "gra" im marka i cena, choć zaklinają się, że liczy się tylko brzmienie :)

Z tajwańsko-chińskim Asusem też mają problem, bo firma stricte komputerowa miała czelność wyprodukować przetwornik C/A (Xonar Essence One) śmiało konkurujący ze sprzętem z cenowo znacznie wyższej półki! :P

Tak więc panowie, nie oceniajmy po pozorach... :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood produkował jeden z najlepszych analogowych tunerów radiowych :)

Miałem w aucie CD Kenwooda, model określany przez producenta jako wstęp do wyższej półki. Wykonanie w stosunku do ceny rewelacyjne (link do YT - https://www.youtube.com/watch?v=4HEb6G2ewoM ). Po podłączeniu zagrał bardzo audiofilsko - płasko jak naleśnik. Z miejsca wylądował tam skąd przyszedł (allegro), a jego miejsce zajęła tańsza Alpine, znacznie lepsza brzmieniowo. Dodatkowo w torze wykły dwukanałowy wzmacniacz Sony, wygłuszone drzwi i odseparowane PB-ES6C.

Zestaw prosty i stosunkowo tani.. Pod względem dynamiki czy spektrum dźwięku, RNS-E z Bose może temu buty czyścić ;)

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Kenwooda Ten Model

DDX4023BT

I został wyparty na rzecz Chińczyka Kenwood cenowo zblizony do Chińczyka ale nawet 10% nie miał tego co ma chińczyk. A i słabiej grał niż Chińczyk Gra

I kolejny

I Proszę mi nie pisać że Chińczyk nie łapie fal radiowych ;) Jak ktoś nie był w posiadaniu Chińczyka niech lepiej nie wydaje opinii Bo jest wtedy mało wiarygodna

Edytowane przez east-import
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wśród rzeczy zadowolonych klientów nie ma audiomaniaków? Oni już nie należą do elity "wszystkosłyszących" za swoją "herezję" i przejście na niewłaściwą stronę mocy? :)

O topologii można sobie poczytać i pooglądać na ich stronie, jeśli dobrze kojarzę to i filmiki na YT umieszczają - nie mają nic do ukrycia, żadnego "voodoo" spotykanego przy znanych (audiofilom) brandach :P

Prawidłowe, inżynierskie podejście... :)

BTW, przytaczany tutaj Kenwood jako markowy brand przez wielu audiofili postrzegany jest jako marka od sprzętu AGD ! :P

A swego czasu zrobili jeden z najlepszych odtwarzaczy CD... także oni sami nie są spójni w swoich poglądach i często ostatecznie "gra" im marka i cena, choć zaklinają się, że liczy się tylko brzmienie :)

Z tajwańsko-chińskim Asusem też mają problem, bo firma stricte komputerowa miała czelność wyprodukować przetwornik C/A (Xonar Essence One) śmiało konkurujący ze sprzętem z cenowo znacznie wyższej półki! :P

Tak więc panowie, nie oceniajmy po pozorach... :)

Baaa ostatnio siedziałem na takim forum i dla nich bang and olufsen gra beznadziejnie dennie :D ale sprawdzali to płytą cd do testów nagłośnienia bo ucho przeciętnego człowieka już tego nie wychwyci :D

tak samo jak z aparatami fotograficznymi milion pixeli a jakość jakby ta sama :D a oko chyba nie widzi różnicy od 5mln pixeli :) oczywiście dobrych 5 :)

no a jak dal mnie bang to już jaja urywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego tego wątku w którym nie brakuje znawców i teoretyków kilka osób miało z tym styczność. Reszta hejci dla zasady.

Miałem chińczyka o którym pisałem kilka stron wcześniej. Sprowadzony ze stanów, uniwersalny okazał się kichą. Wystawiłem na licytacje, sprzedałem, RNS też sprzedałem i kupiłem dedykowane które dziś powinno dojść. Wrzucę i napiszę co i jak. Dźwięk dla mnie ma znaczenie, troszkę się na tym znam więc ocenię, wrzucę zdjęcia czy filmiki. Jak będzie okej to zaproszę na śląsk tych co chcą zobaczyć.

Wnerwia mnie tylko ta zawiść, złość, typowa dla naszego narodu o to że ktoś zarabia. Wszyscy na czymś zarabiają, po to by żyć. Kolega akurat zajmuje się taką branżą, każdy miał kiedyś wybór co chce robić w życiu. A Polska nie jest łatwym krajem dla własnego biznesu, wiem o tym sporo.

Jak tylko kurier dojedzie, wrzucę i będę robił testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego tego wątku w którym nie brakuje znawców i teoretyków kilka osób miało z tym styczność. Reszta hejci dla zasady.

Miałem chińczyka o którym pisałem kilka stron wcześniej. Sprowadzony ze stanów, uniwersalny okazał się kichą. Wystawiłem na licytacje, sprzedałem, RNS też sprzedałem i kupiłem dedykowane które dziś powinno dojść. Wrzucę i napiszę co i jak. Dźwięk dla mnie ma znaczenie, troszkę się na tym znam więc ocenię, wrzucę zdjęcia czy filmiki. Jak będzie okej to zaproszę na śląsk tych co chcą zobaczyć.

Wnerwia mnie tylko ta zawiść, złość, typowa dla naszego narodu o to że ktoś zarabia. Wszyscy na czymś zarabiają, po to by żyć. Kolega akurat zajmuje się taką branżą, każdy miał kiedyś wybór co chce robić w życiu. A Polska nie jest łatwym krajem dla własnego biznesu, wiem o tym sporo.

Jak tylko kurier dojedzie, wrzucę i będę robił testy.

mądrego dobrze poczytać...ale pamiętaj żeby spojrzeć z byka na kuriera że musiałeś zapłacić za przesyłkę ...przecież powinien ci za darmo przywieźć - tak propos zarabiania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego tego wątku w którym nie brakuje znawców i teoretyków kilka osób miało z tym styczność. Reszta hejci dla zasady.

Miałem chińczyka o którym pisałem kilka stron wcześniej. Sprowadzony ze stanów, uniwersalny okazał się kichą. Wystawiłem na licytacje, sprzedałem, RNS też sprzedałem i kupiłem dedykowane które dziś powinno dojść. Wrzucę i napiszę co i jak. Dźwięk dla mnie ma znaczenie, troszkę się na tym znam więc ocenię, wrzucę zdjęcia czy filmiki. Jak będzie okej to zaproszę na śląsk tych co chcą zobaczyć.

Wnerwia mnie tylko ta zawiść, złość, typowa dla naszego narodu o to że ktoś zarabia. Wszyscy na czymś zarabiają, po to by żyć. Kolega akurat zajmuje się taką branżą, każdy miał kiedyś wybór co chce robić w życiu. A Polska nie jest łatwym krajem dla własnego biznesu, wiem o tym sporo.

Jak tylko kurier dojedzie, wrzucę i będę robił testy.

mądrego dobrze poczytać...ale pamiętaj żeby spojrzeć z byka na kuriera że musiałeś zapłacić za przesyłkę ...przecież powinien ci za darmo przywieźć - tak propos zarabiania :P

hehehe i jeszcze przynajmniej utarguj u niego stóffkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ci którzy wypisywali że w chińczyku radio nie działa nie łapie fal????????????????????

Od wczoraj wrzucone filmiki jak działa radio w Chińczyku i zero z ich strony odzewu :) Czyli wciskanie ludziom kitu by ich zniechęcić do fajnych radyjek w małych cenach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek, a Ty do swojego kupiłeś to dedykowane? bo widziałem wcześniej że pytałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ci którzy wypisywali że w chińczyku radio nie działa nie łapie fal????????????????????

Od wczoraj wrzucone filmiki jak działa radio w Chińczyku i zero z ich strony odzewu :) Czyli wciskanie ludziom kitu by ich zniechęcić do fajnych radyjek w małych cenach :)

hehe nie wiem czy komukolwiek zależałoby na zniechęcaniu do fajnych radyjek w dobrej cenie.. bo niby na rzecz czego ?? :)

ja filmiku nie chciałem i nie będę po filmiku oceniał bo dla mnie filmik jest jak zdjęcie hamburgera żebym nie wiem jak się przyglądał zapachu nie poczuje :D

a filmik chciał tylko potencjalny klient chyba jeśli dobrze pamiętam to raz a dwa to chyba i tak chciał dedykowanego radia czyli nie to co na filmiku prawda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to kilka osób pisało że radio niby nie łapie fal że balans głośnikami nie działa itd.. A i potencjalny kupujący chciał filmik z naszego radia które mamy w ofercie. Na dniach bedą inne modele nagrane jak grają . Bo jak ktoś pisze że Chińczyk Bee a w ogóle go nie używał lub używał 5 lat temu na win CE to nie wie co w ogóle pisze :)

c1917u.jpg

Ja testowałem już kilka Chińczyków wiec wiem jak działa dobry chińczyk "Dobry Chińczyk "

Edytowane przez east-import
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i oby tak było jak mówisz a w rok sprzedaż pewnie z kontener :D

ja właśnie jestem tym co z 5 lat temu byli widzieli siedzieli i uciekli :D

Tylko widzisz kolega oglądał wczoraj czy przedwczoraj nowego na andku i miał te same wady co ten moj 5 lat temu to jakie można mieć wnioski

dlatego jeśli twój jest bardzo dobry po prostu jedź na spota udowodnij większej rzeszy ludzi i włala masz taki rynek że szczęka opada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...