Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Korzystając z tego że posiadam już większą wiedze na temat Audi, postanowiłem udoskonalić opis, zaprezentować modyfikacje i opisać po krótce plan działania.

Na początek krótki film o zabijaniu :decayed: :decayed: :decayed:

Audi Siemian a4 2.0 TDI Bielsko biała A4 klub 191 hp

Wszelkie sugestie i opinie będą mile widziane

Silnik BLB.

Kolorem fioletowym zaznaczyłem wyposażenie które zostało przeze mnie dorezane :naughty:

Z wyposażenia:

  • chromowane relingi,
  • chromowane listwy okien,
  • 8 poduszek powietrznych,
  • felgi ori alu 16'',
  • sportowe skórzane, podgrzewane fotele,
  • kolorowy FIS,
  • małą Navi,
  • tempomat,
  • z pakietu oświetlenie- lamki w drzwiach, diody nad konsolą, podświetlane klamki, PEŁNY PAKIET
  • pełna elektryka szyb,
  • podgrzewane lusterka,
  • system nagłośnieniowy z głośnikami aktywnymi (nie BOSE)
  • Navi RNS-E (plus polskie menu)
  • kierownica skórzana multifunkcyjna czteroramienna,
  • kierownica skórzana multifunkcyjna trójranienna S-line,
  • kierownica skórzana multifunkcyjna trójranienna Audi Exclusive (biała nić),
  • kierownica skórzana multifunkcyjna trójranienna z audi A4 B8 (grubsza),
  • kierownica skórzana multifunkcyjna trójranienna S-line z audi A4 B8 (grubsza),
  • kierownica skórzana multifunkcyjna trójranienna z Audi RS5,
  • Srebrne listwy ozdobne
  • Listwy ozdobne s-line 1NK
  • Listwy ozdobne CARBON
  • Gałka zmiany biegów S4
  • ]Gałka zmiany biegów pikowana s-line
  • Skórzana dźwignia hamulca ręcznego
  • Skórzany podłokietnik
  • Carna podsufitka
  • Podświetlenie przestrzeni nóg z przodu i z tyłu (element pakietu oświetlenie)
  • Podświetlana szufladka i uchwyt na kubek (element pakietu oświetlenie)
  • Ramka biegów i popielniczka w wersji alu (rybia łuska)
  • Ramka biegów i popielniczka 2DIN w wersji alu 1NK
  • lampki do osłonek przeciwsłonecznych (element pakietu oświetlenie)
  • Alufelgi 18''
  • Tylny spoiler s-line
  • Zaciski i tarcze od wersji 3.0 tdi (321mm)
  • Subwoofer BOSE
  • Automatyczne wycieraczki- czujnik deszczu
  • Automatyczne światła
  • Lusterko fotochromatyczne
  • Funkcja Coming/Leaving Home
  • Kompas cyfrowy w lusterku
  • Dołożony drugi cooler z BRD
  • Turbina z BRD i program na ok. 200 kucy (wykres wkrótce)
  • Podpięcie wzmacniacza BOSE
  • Zaciski przednie z Audi S4 345mm
  • Moduł Bluetooth (8P0 862 335 Q) i SDS
  • Wydech BRD
  • Szufladka i uchwyt na kubek z chromem z wersji po 2006 roku
  • Komplet kól zimowych alu 17' (wymuszonych przez zmianę hamulców)
  • Głośniki BOSE
  • Głośniki BOSE z końcówką B montowane po 04/2007
  • Tylna dokładka zderzaka s-line w kolorze silver platinum 1RR
  • Tylne hamulce od 3.0 tdi 288x12mm
  • Tylne hamulce od S4 300x22mm
  • Listwy s-line w kolorze silver platinum 1RR
  • Listwy s4
  • Zawieszenie obniżone -20mm 1BE
  • Zawieszenie obniżone "dużo - " :wink4: H&R
  • Zderzak s-line z grilem S4
  • Reflektory BiXenonowe
  • Spryskiwacze reflektorów
  • Sportowe podgrzewane fotele z serii Audi Exlusive Line (czarna skóra z białą nicią)
  • Stabilizator przedni i tylny z Audi RS4
  • Tuner TV z Video In Motion (TV-Free)
  • Lusterka matowe aluminium z S4
  • Wycięty katalizator
  • Odtwarzacz DVD
  • Dystanse H&R na tylną oś 2x15mm
  • Felgi 18' AVUS
  • Felgi 18' OZ RACING Superturismo GT- na zime
  • Felgi 19' OZ RACING Superturismo GT- na lato
  • Zmiana koloru- oklejenie folią w kolorze czarny mat
  • Zaciski przednie 6-tłoczkowe Porsche z tarczami 345x32mm
  • Klamki wewnętrzne RS4
  • Roletki szyb w tylnych boczkach drzwiowych
  • Tylna wycieraczka z Audi Q5
  • Zaciski przedne 8-tłoczkowe RS4 z tarczamie 365x34mm
  • Fotele RECARO z RS4
  • Aluminiowe nakładki pedałow z RS4
  • Tylny układ hamulcowy z RS4 z tarczami 324x22mm
  • Białe fotele RECARO
  • Podgrzewana tylna kanapa
Autko obecnie wygląda tak:

055%20(Kopiowanie).jpg

077%20(kopiowanie).jpg

027%20(kopiowanie).jpg

045%20(kopiowanie).jpg

045%20(kopiowanie).jpg

Krótki opis modów, oraz fotki z różnych etapów działania :)

WNĘTRZE:

Było:

1.jpg

Potem było:

1.jpg

Następnie było:

wn5.jpg

Potem:

srodek.jpg

Teraz jest tak:

054%20(kopiowanie).jpg

_dsc0035%20(kopiowanie).jpg

img_6044%20(kopiowanie).jpg

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY:

Było:

2.jpg

Jest:

004%20(kopiowanie).jpg

Było:

5.jpg

Jest:

030%20(kopiowanie).jpg

MOC HAMULCE ITEPE...

Autko miało wirusika z firmy CompSport

wykres.jpg

Po tej modyfikacji seryjne hamulce 288mm nie dawały rady

ham288.jpg

dlatego zamontowałem zestaw z 3.0 tdi

ham321a.jpg

Jednak i one okazały się za małe więc "for fun" zamontowałem zestaw z s4

ham345a.jpg

Jednak i te mi się znudziły i postanowiłem zmienić na zaciski Porsche:

hm3.jpg

Ale przecież w życiu trzeba iść na całość. Dlatego zawitały na pokładzie kółka 19' calowe i hamulce z RS4 (koledzy sugerowali że po założeniu 19' jakoś pusto w tym kole :decayed: )

020%20(kopiowanie).jpg

Źeby autko lepiej oddychało zamontowałem mu drugi IC

coolerki.jpg

No to i turbinke zmieniliśmy na większą z BRD

turbo.jpg

Wyszło nie za dużo ale sam wykres jest dość ładny... Potwierdza tylko to że, Patryk z CS miał racje mówiąc że poprzedni wykres z 404Nm z VTechu jest gruuuubo zawyżony, ponieważ po wymianie turbo auto jest duużo żwawsze a na wykresach tego do końca nie widać...

wykresbrd.jpg

Różne stadia poszukiwania drogi do ideału :decayed:

Było:

11.jpg

Czujnik deszczu i automatyczne światła- kiedyś szczyt moich marzeń :grin:

10.jpg

11.jpg

Lusterko z kompasem... laseczki mówią łaaaaałłłł :grin::grin: :grin:

lustron.jpg

Zmiana wydechu i etap dokładek i listw s-line w kolorze szary platinium 1RR

w2.jpg

Po polakierowaniu dokładki na kolor kontrastujący- szary platinum 1RR

tyl.jpg

Ostatecznie jednak wybór padł na dokładke w kolorze

4.jpg

Listwy też były w kolorze 1RR

l2.jpg

Ale się je zmieniło na listwy z S4 :decayed: (s-liney to co drugie auto już ma :decayed::decayed: :decayed:)

7.jpg

Auto wyglądało na wóz drabiniasty to zmieniło się zawias na -20mm 1BE

zawiasik.jpg

Hardcore żyje czyli obniżamy na maxa i teraz jest tak:

004%20(kopiowanie).jpg

Przodzik z S4 do kompetu i aluminiowe lusterka z S4, nie wypadało nie zaprosić reflektorów Bixenonowych

f5.jpg

i wywalić pomarańczowych kierunków: :decayed::decayed:

5.jpg

FOTELE czyli wnętrza część dalsza:

Szczyt marzeń czyli fotele sportowe z serii Audi Exclusive obszywane białą nicią :wink:

f3.jpg

i kierownica do kompletu:

k.jpg

Jednak i one się mogą znudzic dlatego zamontowałem Recarosy w pełnej elektryce z pamięcia z RS4

044%20(kopiowanie).jpg

064%20(kopiowanie).jpg

016%20(Kopiowanie).jpg

Fotele się znudziły dlatego przyszły inne:

img_4682%20(kopiowanie).jpg

img_4672%20(kopiowanie).jpg

img_4686%20(kopiowanie).jpg

zmiana boczencji: :naughty:

img_6044%20(kopiowanie).jpg

Oj tu zapodziało się jakieś zabłąkane foto, ale jak już tu jest to go opisze... katalizatora już nie posiadam :decayed::decayed: :decayed:

kat.jpg

Teraz śmiechu warte: TYLNE HAMULCE (tak na tym pierwszym zdjęciu też są)

seryjne 245mm

ham245.jpg

Zostały zmienione najpierw na 288x12 a potem na 300x22:

ham300.jpg

Teraz jest tył z RS4 więc 324x22mm

http://www.monna.com.pl/24.5/048%20(kopiowanie).jpg

Miałem kiedyś też taką kiere....

Kiera z a4 b8. Jest to nowsza grubsza wersja:

http://www.monna.com.pl/22.03/kg.jpg

Podniecałem się stanem skóry... (po prostu miodzio :kox: :kox: :kox: :kox:)

http://www.monna.com.pl/22.03/kn1.jpg

wymieniałem gałki biegów żeby były też pikowane jak kierownica...:

http://www.monna.com.pl/22.03/g.jpg

Miałem AVUSy 18' (ogólnie miałem 6 kompletów alu w tym aucie w rozmiarach 16-19')

http://www.monna.com.pl/22.03/dn1.jpg

http://www.monna.com.pl/aa/4.jpg

A tak przyśpiesza:

Audi a4 b7 2.0 tdi BLB by CompSport

A tak hamuje: (kiedyś hamowało- teraz jest dużo lepiej)

...

---------------------

Co do planów:

chyba już wszystko zrobiłem... CHYBA :decayed::decayed: :decayed::decayed:

Pewnie zastanawiacie się jak to jest że auto raz jest srebrne a raz czarne... Tak, dobrze widzicie. Autko zostało oklejone folią na kolor czarny mat :)

Pare fotek auta:

2.jpg

3.jpg

5.jpg

foto1.jpg

foto2.jpg

foto3.jpg

foto4.jpg

foto5.jpg

foto6.jpg

foto7.jpg

foto8.jpg

foto9.jpg

foto10.jpg

foto11.jpg

foto12.jpg

foto13.jpg

foto14.jpg

foto15.jpg

z6.jpg

zdjecie.jpg

z14.jpg

2.jpg

a3.jpg

5.jpg

Pozdrawiam serdecznie :wink4: :wink4: :wink4:

Edytowane przez siemian

  • Odpowiedzi 5,1 tys.
  • Wyświetleń 246,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Piękna furka , kolorek i wyposażenie , poczytaj o silniku 2.0 tdi , jest na forum. Ma kilka niedociągnięć ( pompa oleju)

Opublikowano

moją sugestią jest wymiana kierownicy na skórzaną, a najlepiej od razu MuFu (wielofunkcyjna), tyle że trzeba dorzucić wtedy parę gadżetów

Zaciekawiła mnie skóra, bo takiej nie kojarzę w B7, tylko w B6....

Opublikowano
  • Autor

Nad kierownicą też myslałem tylko narazaie musi poczekać ze względów finansowych. Z tą skórą mnie zaciekawiłeś. Spróbuje się czegoś więcej dowiedzieć, choć nie chce mi się wierzyć żeby ktoś wymieniał tapicerke. Ale wszystko jest możliwe... Auto jest z kwietnia 2005

Opublikowano

prześlij mi VIN, to będzie wiadomo nieco więcej...

Opublikowano

Zaciekawiła mnie skóra, bo takiej nie kojarzę w B7, tylko w B6....

Przemas a Tomek jaką ma???

Opublikowano
  • Autor

patrzyłem na mobile.de i rzeczywiści w b7 sportowe fotele są troszke inne, albo maja 2 kolorową skóre. Ciekawe. Może to są jakieś przejściowki rzeczywiście...

Opublikowano

faktycznie faktycznie :mysli:

Opublikowano

Faktycznie jaja z ta skora... moze ktos dokladal... cholera wie.

VIN/kody wyposazenia prawde powiedza.

Opublikowano

Hmmmm, te fotele na 100% są od B6. W fotelach B7 zostały uzyte poduszki dwufazowe (zaszywane) podobnie jak w kierownicy. W B6 są jednofazowe. Podpiąłbym się VAGiem i sprawdził czy nie ma przypadkiem błędów poduszki.

Opublikowano

Tutaj cala skóra z B7 http://moto.allegro.pl/item404583696_srodek_skora_czarna_tapicerki_audi_a4_8e0.html ale widac ze jest zupełnie inna niż tą która masz :gwizdanie: moze ktoś sobie faktycznie dokupił po czasie :cool1:

Opublikowano

w kodach od auta nie ma nic o skórze, siemian już ma listę wyposażenia

masz motor BLB poza tym (w książce serwisowej nie było wpisanego nawet ? :mysli: )

Opublikowano
  • Autor

Kurcze zaczyna mnie to wszystko troche niepokoić...

Wg. kodów wyposażenia nie zgadza się więcej rzeczy...

Tempomatu wg kodów nie ma a w aucie jest...

lusterko wsteczne fotochromowe- jest zwykle.

Tapicerka jest podana zwykła- fotele z podłokietnikiem. Są skórzane bez podłokietnika.

Wg. kodów wykonczenie wnetrza powinno byc w aluminium a jest w ciemnej masie perłowej...

Napisałem do Dredmana i czekam na historie serwisową tego auta.

Co o tym wszystkim myślicie?

Opublikowano

przeszczep :mysli:

Opublikowano
  • Autor

sama buda jest idealna.

Ten sam rok produkcji szyb 2005.

Blachy idealne, powłoka lakiernicza też wszedzie taka sama..

Na badaniu technicznym powiedzili że auto jest w super stanie.

Opublikowano

poprzedni wlasciciel byl po prostu rezaczem :kox: Dlatego masz wiecej w wyposażeniu niż wynika z kodów.

Opublikowano

Tez jestem zdania ze poprzedni właściciel był rezaczem :evil: jak z blacha u silnikiem jest wszystko OK to nie ma co się przejmowac :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Miejmy nadzieje ze wszystko będzie ok. Czekam jeszcze na odpowiedz od Dredmama i mam nadzieje że dowiem sie czegos o serwisowaniu auta i czy przebieg jest prawdziwy.

Opublikowano

Kurcze zaczyna mnie to wszystko troche niepokoić...

Wg. kodów wyposażenia nie zgadza się więcej rzeczy...

Tempomatu wg kodów nie ma a w aucie jest...

lusterko wsteczne fotochromowe- jest zwykle.

Tapicerka jest podana zwykła- fotele z podłokietnikiem. Są skórzane bez podłokietnika.

Wg. kodów wykonczenie wnetrza powinno byc w aluminium a jest w ciemnej masie perłowej...

Napisałem do Dredmana i czekam na historie serwisową tego auta.

Co o tym wszystkim myślicie?

a jak bardzo była atrakcyjna cena ? sam przymierzam się do B7 :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.