Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzona pompa wtryskowa pytania..


athek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę kupić pompę wtryskową od AFN sprzedawca mówi że faluje na obrotach i nierówno pracuje na tej pompie co może być w niej uszkodzone ?? planuję wymianę na tłoczek 11 mm + uszczelnienie i wymiana nastawnika czy po takiej operacji ta pompa będzie już sprawna ??

przypuszczam że tu wina leży w nastawniku hm ale wolał bym opinii fachowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ja ta pompe kupuje żeby wsadzić tłoczek 11mm zobaczymy co z tego wyjdzie :D mam nadzieje że nie będzie klapy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co to przyjedź do mnie z pompami :-)

Do Olkusza z NS :D kolego wystarczy że mi pomożesz słowem a zarobisz jakiegoś dobrego Alkohola :D

---------- Post dopisany 15-10-2013 at 01:51 ---------- Poprzedni post napisany 13-10-2013 at 18:06 ----------

Pompa rozebrana nastawnik także hm zero opiłków ?! :kwasny: pioczyszcze co się da ale w takim razie co powoduje falowanie obrotów ?? czyżby to koniec pompy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski? Może to dziwne ale ojciec w nissanie almerze też miał falowanie obrotów i okazało się że rozrzad jest na wykończeniu i rolka się rozleciala.

Wysłane z mojego Nexus 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pali sie kontrolka świeć????

Ja jak rozbierałem nastawnik nie wyregulowałem tego alektro magnesu i musiałem 3 razy nastawnik wykręcać,po tym jak już wyregulowałem te ustrojstwo to przestała świecić kontrolka i obroty nie falowały:wink:

Pytanie czy ktoś ruszał pompę przed Tobą tzn czy kable były rozlutowywane????

Tu masz zdjęcie tego o czym pisałem:

P2130253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ja ta pompe kupuje żeby wsadzić tłoczek 11mm zobaczymy co z tego wyjdzie :D mam nadzieje że nie będzie klapy :facepalm:

do tłoczka potrzebne będą Ci krzywki z 11ki bo tak nie warta robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyregulować to na czym znajdują się sprężynki widoczne na zdjęciu względem tych czarnych tak aby było w miarę równo z każdej strony(sorki za łopatologiczne wyjaśnienie:decayed:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ja ta pompe kupuje żeby wsadzić tłoczek 11mm zobaczymy co z tego wyjdzie :D mam nadzieje że nie będzie klapy :facepalm:

do tłoczka potrzebne będą Ci krzywki z 11ki bo tak nie warta robota

Krzywki ?? hm mój element wygląda tak.. cały tylny korpus do podłączenia przewodów do wtrysków 2 sprężynki na bolcach co trzymają taką blaszkę na której jest taki falowany element

---------- Post dopisany at 14:52 ---------- Poprzedni post napisany at 14:48 ----------

Pompa nie była wcześniej rozbierana luty na nastawniku fabryczne.... kupiłem na allegro jako uszkodzona za 100 zł.. z numerów wychodzi że to AFN chłop pisał że falowała na obrotach w górnym zakresie po wymianie na inną jest ok... do tego kupiłem ten tłoczek za 250 chłop mówił że wystarczy to tylko włożyć i będzie śmigać.. na forum audi 80 chłopaki piszą tak samo.. że w 1Z takie przeróbki robili.. ale czekam na wypowiedzi kogoś doświadczonego w tej kwestii.. kupiłem tylko po to te pompę właśnie żeby sprawdzić czy coś wyjdzie.. jak nie to 100 d*py nie ma jak to mówią.. ale mam nadzieję że ktoś pomoże to ogarnąć :wink:

---------- Post dopisany at 14:54 ---------- Poprzedni post napisany at 14:52 ----------

Dodam że nie jestem pompiarzem wszystko robię co wyczytam na forum. zdaję sobie sprawę przed złym złożeniem pompy tym że należy odpowiednio ustawić nastawnik potem rozrząd zapłon.. takie informacje posiadam więc proszę tylko o odpowiedzi z godne z zadawanymi pytaniami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz z falą kupione wiec ok:wink:

Kurde aleś mnie zestresował :decayed:.. hm więc co dalej ? :D jest taka opcja.. robota tej pompy z AFN czy po prostu oddać komuś kto się zna moja pompę z AHU aby to ogarnął ?? w sumie zależy mi na tym żeby mieć opcję zapasową czyli moja pompa z AHU.. ewentualnie kupno nowego nastawnika ?? (nowego hm allegro :decayed: ) do AFN mam już komplet ori uszczelek i oringów Boscha. tylko nadal ta niepewność co w niej szwankuje. kolo mówił że na ciepłym czy zimnym pali tak samo tylko te falowania. w nastawniku czyściutko kurcze już sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to jej chyba nie zrobisz jak nie miałes z tym styczności:wink: czymś te pompy 90 i 110 sie jeszcze rózniły, ale juz zapomniałem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już zaczynają się schody.. różnica prosta ,.. wtyczka. ale to ogarnę na forum jest schemat co i jak.. odlutowałem kable z nastawnika i tutaj zdziwienie jednak jest pełno opiłków na tym hm jak to nazwać elektromagnes ?? cewka ?? w każdym bądź razie jest syf. i tutaj rodzi się pytanie jak to po wyczyszczeniu złożyć ?? chodzi mi dokładnie o ten cały sworzeń od nastawnika jak nałożyć na to ta szynę górna bo z tego co zauważyłem jest kilka położeń ;/ dobrze było by to zrobić samemu. względy są dwa raz że co samemu to wiem co mam nikt mnie w konia nie zrobi po 2 kasa ;/ pompiarz powiedział mi 600 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to jej chyba nie zrobisz jak nie miałes z tym styczności:wink: czymś te pompy 90 i 110 sie jeszcze rózniły, ale juz zapomniałem:facepalm:

Praktycznie wszystko mają inne. Wizualnie takie same.

athek

Jak co to odkupię od Ciebie pompę z nastawnikiem AFN.

A jak chcesz to prześlij mi nastawnik pocztą to Ci go przeczyszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kolego nie kupiłem tego po to żeby to sprzedawać :D będę rezał i rezał aż coś wyrezam :D wkońcu człowiek się na błędach uczy. a zima idzie długie wieczory będą to będę grzebał az osiągnę jakiś efekt. jeszcze jeśli byście koledzy pomogli dobrym słowem no to czego chcieć więcej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...