Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja LPG a brak dokumentów. Niemcy.


PUPPY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem w niemieckim ASO całkiem ładne autko z instalacją LPG.

Niestety sprzedawca nie posiada żadnych dokumentów na tę instalację (Abgasgutachten, GAP, GSP, książka serwisowa etc.).

Odzyskanie od poprzedniego właściciela tych dokumentów jest niemożliwe gdyż od kilku miesięcy leży w śpiączce a samochód do ASO sprzedała jego matka która tych dokumentów odnaleźć nie może.

Za to do dowodu rejestracyjnego wbita jest adnotacja o instalacji (z pełnym jej opisem) a w Briefie jest wzmianka, że samochód jeździ na benzynie i LPG.

Jeżeli zdecyduję się na zakup tego samochodu to ASO zrobi nowy TUV który będzie obejmowal również instalację gazową.

W związku z powyższym mam pytania:

1. Czy faktycznie można w Niemczech zrobić TUV bez powyższych dokumentów?

2. Ile kosztuje wyrobienie nowych dokumentów?

3. Czy takie dokumenty można uzyskać w wydziale komunikacji? Bo chyba musiały być przedstawiane.

4. Czy brak tych dokumentów utrudni/uniemożliwi sprowadzenie tego samochodu do Polski?

Z góry dziękuję za odpowiedzi/podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesiąc temu kupiłem swoje auto z Niemiec, wystarczy że wymienisz butle i otrzymasz na nią atest (certyfikat) i tyle, potrzebne do każdego przeglądu, koszt ok 500pln i po sprawie, gaz normalnie wbity w dowód i na przeglądzie pierwszym rejestracyjnym nie było żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie trzeba nawet butli wymieniać. Wystarczy zrobić legalizację. Zadzwoń np do Energy gas polska w warszawie wytłumaczą co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ale koszta całkiem podobne, wydaje mi sie ze co nowe to nowe ale to tylko moje zdanie, w każdym bądź razie sprawa nie jest trudna do opanowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia sie butle na nową bo koszt legalizacji jest tej samej wysokosci.

Resztę załatwisz na przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh macie ceny. w Rzeszowie robi się tzw dozur na butlę koszt 160 zł i heja 5 lat ważne ;) wiecej zadnych dokumentow nie potrzebujesz przy rejestracji tylko wazny przeglad w PL a do tego wlanie musi byc wazny papier na butle. wiec albo wymieniasz albo robiz tzw dozur o ktorym wspomnialem wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z niemieckim TUV-em?

Bo teraz będzie nowy na dwa lata.

Ale czy kiedyś w przyszłości nie będę miał z tego powodu problemów w Niemczech?

Nie wiem kiedy i czy wrócę a samochód kupuję teraz do użytku w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wydziale kominikacji chca fakture jeszcze wiec mam problem bo kupilem auto w francji z gazem ale bez papierow i w dowodzie nie jest nic wbite o lpg.wiec przegladu nie przejde chyba bez papierow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię.
Chce kupić ściagniete auto w polskim komisie i zarejestrowac w niemczech.
Auto ma w briefie wbity niemiecka instal. gazowa i poza tym nie ma wiecej papierow do instalki. Tuv wazny do 09.2019.
Auto jest juz oplacone w PL i przygotowane do  rejestracji.

Orientujecie sie czy bez problemu bede mogl to auto zarejestrowac w DE?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jericho napisał:

Orientujecie sie czy bez problemu bede mogl to auto zarejestrowac w DE?
 

Jeżeli znasz niemiecki, to zadzwoń do odpowiedniej instytucji w DE i się zapytaj. Ew poproś kogoś, kto zna niemiecki. Nawet mejla możesz im wysłać z zapytaniem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, muunv napisał:

Jeżeli znasz niemiecki, to zadzwoń do odpowiedniej instytucji w DE i się zapytaj. Ew poproś kogoś, kto zna niemiecki. Nawet mejla możesz im wysłać z zapytaniem :kox:

Też prawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...