Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Instalacja LPG a brak dokumentów. Niemcy.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Znalazłem w niemieckim ASO całkiem ładne autko z instalacją LPG.

Niestety sprzedawca nie posiada żadnych dokumentów na tę instalację (Abgasgutachten, GAP, GSP, książka serwisowa etc.).

Odzyskanie od poprzedniego właściciela tych dokumentów jest niemożliwe gdyż od kilku miesięcy leży w śpiączce a samochód do ASO sprzedała jego matka która tych dokumentów odnaleźć nie może.

Za to do dowodu rejestracyjnego wbita jest adnotacja o instalacji (z pełnym jej opisem) a w Briefie jest wzmianka, że samochód jeździ na benzynie i LPG.

Jeżeli zdecyduję się na zakup tego samochodu to ASO zrobi nowy TUV który będzie obejmowal również instalację gazową.

W związku z powyższym mam pytania:

1. Czy faktycznie można w Niemczech zrobić TUV bez powyższych dokumentów?

2. Ile kosztuje wyrobienie nowych dokumentów?

3. Czy takie dokumenty można uzyskać w wydziale komunikacji? Bo chyba musiały być przedstawiane.

4. Czy brak tych dokumentów utrudni/uniemożliwi sprowadzenie tego samochodu do Polski?

Z góry dziękuję za odpowiedzi/podpowiedzi

Opublikowano

bez ks gazowej przegladu nie przejdziesz chyba ze kupisz to auto i zdemontujesz gAZ ..

Opublikowano

miesiąc temu kupiłem swoje auto z Niemiec, wystarczy że wymienisz butle i otrzymasz na nią atest (certyfikat) i tyle, potrzebne do każdego przeglądu, koszt ok 500pln i po sprawie, gaz normalnie wbity w dowód i na przeglądzie pierwszym rejestracyjnym nie było żadnych problemów

Opublikowano

Chyba nie trzeba nawet butli wymieniać. Wystarczy zrobić legalizację. Zadzwoń np do Energy gas polska w warszawie wytłumaczą co i jak

Opublikowano

Zgadza sie ale koszta całkiem podobne, wydaje mi sie ze co nowe to nowe ale to tylko moje zdanie, w każdym bądź razie sprawa nie jest trudna do opanowania

Opublikowano

Wymienia sie butle na nową bo koszt legalizacji jest tej samej wysokosci.

Resztę załatwisz na przeglądzie.

Opublikowano

heh macie ceny. w Rzeszowie robi się tzw dozur na butlę koszt 160 zł i heja 5 lat ważne ;) wiecej zadnych dokumentow nie potrzebujesz przy rejestracji tylko wazny przeglad w PL a do tego wlanie musi byc wazny papier na butle. wiec albo wymieniasz albo robiz tzw dozur o ktorym wspomnialem wyzej.

Opublikowano

u nas kosztuje 300 stówki i masz butlę znowu na 10 lat .

Opublikowano
  • Autor

A czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z niemieckim TUV-em?

Bo teraz będzie nowy na dwa lata.

Ale czy kiedyś w przyszłości nie będę miał z tego powodu problemów w Niemczech?

Nie wiem kiedy i czy wrócę a samochód kupuję teraz do użytku w Niemczech.

Opublikowano

U mnie w wydziale kominikacji chca fakture jeszcze wiec mam problem bo kupilem auto w francji z gazem ale bez papierow i w dowodzie nie jest nic wbite o lpg.wiec przegladu nie przejde chyba bez papierow

Opublikowano
  • Autor

Właśnie tego się obawiam :kwasny:

Na razie jest świeżutki TUV na 2 lata.

Ale co będzie później?

  • 4 lata później...
Opublikowano

Odkopię.
Chce kupić ściagniete auto w polskim komisie i zarejestrowac w niemczech.
Auto ma w briefie wbity niemiecka instal. gazowa i poza tym nie ma wiecej papierow do instalki. Tuv wazny do 09.2019.
Auto jest juz oplacone w PL i przygotowane do  rejestracji.

Orientujecie sie czy bez problemu bede mogl to auto zarejestrowac w DE?
 

Opublikowano
15 godzin temu, Jericho napisał:

Orientujecie sie czy bez problemu bede mogl to auto zarejestrowac w DE?
 

Jeżeli znasz niemiecki, to zadzwoń do odpowiedniej instytucji w DE i się zapytaj. Ew poproś kogoś, kto zna niemiecki. Nawet mejla możesz im wysłać z zapytaniem :kox:

Opublikowano
20 godzin temu, muunv napisał:

Jeżeli znasz niemiecki, to zadzwoń do odpowiedniej instytucji w DE i się zapytaj. Ew poproś kogoś, kto zna niemiecki. Nawet mejla możesz im wysłać z zapytaniem :kox:

Też prawda ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.