Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęknięty przewód silnik a4 b7 2.0


wm77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pomocy w określeniu czy zidentyfikowaniu do czego służą przewody pokazane na poniższych zdjęciach.

audi a4 b7 2005 r. Silnik BNA 2.0 TDI

Okazało się że przewód mniej więcej w miejscu wskazanym strzałką jest pęknięty a dokładnie w miejscu w którym występuje kompensator (ta harmonijka).

3651197238.jpg

Obraz_0011.jpg

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to chłodnia recylkulacji spalin. potocznie mówiac chłodnica EGRu. poszukaj kogos ze spawarka najlepiej z TIGiem i da sie to zalac. u mnie był tez przewód pekniety przy flanszy jak przykrecony jest do kolektora wydechowego do którego jest zamocowana turbospreżarka(nie kompresor :) -kompresor jest napedzany paskiem/łancuchem turbo jest napedzane spalinami) ale na szczescie udało sie wszystko ładnie zaspawac... chyba ze szukaj uzywanej tej chłodnicy...ciezko osiagalne

niech mechanik sprawdzi czy chłodniczka jest przykrecona dokładnie 4ma srubami. u mnie chłodnica sie 3mała tylko na 2uch srubach co powodowało wibracje przez co materiał sie usłabiał i sie lamał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy BPW 2 x pękła ta harmonijka i też jak u kolegi sotoM od wibracji bo brakowało jednej śrubki mocującej chłodnicę spalin. trafiają się czasem te rurki na Allegro po ok.50zł :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...