Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak tylnych swiateł przeciw mgielnych


basik9634

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problemik otóż zginęły mi światła z tyłu przeciwmgielne i nie wiem co im sie stało żarówki sprawne przełącznik działa bo zapala sie kontrolka na nim pozatym byl zmieniany i nic nie pomaga czy ktoś sie orjętuje czy po drodze niema jakiejs kostki co mogla by sie np rozpiąć np w lewym słupku pod kierownicą jeśli tak to która to kostka bo ja nie mogę sobie z tym poradzić może ktoś ma jakiś schemacik zdjęcia kostek bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa światła przeciwmgielne z tyłu ???

Powinno być tylko z lewej.

Jak masz również i z prawej to ktoś przy tym grzebał i coś namieszał.

Chyba że sam to robiłeś.

Daj więcej info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma wpływ na bezpieczeństwo.

Chciałbyś za takim asem jechać nocą po deszczu który ma włączone oba przeciwmgielne tylne ?

Bo ja nie.

Od razu zastrzeliłbym takiego "wieś tjuningowca".

Ewentualnie dzwoniłbym na pały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma wpływ na bezpieczeństwo.

Chciałbyś za takim asem jechać nocą po deszczu który ma włączone oba przeciwmgielne tylne ?

Bo ja nie.

Od razu zastrzeliłbym takiego "wieś tjuningowca".

Ewentualnie dzwoniłbym na pały.

A dlaczego nie? Przepisy dopuszczają dwa światła przeciwmgłowe tylne, więc się wstrzymaj z tym dzwonieniem na Policję.

Druga sprawa, świateł tych używamy TYLKO gdy przejrzystość powietrza ogranicza widoczność poniżej 50 metrów, w zasadzie wyłącznie podczas gęstej mgły lub ekstremalnych opadów np. śniegu.

Dżizas, KODEKS DROGOWY się kłania. :facepalm:

Czytać ludzie, czytać.

Po to właśnie on jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dopuszczają ale nie nakazują.

Co nie znaczy że jak jest miejsce to trzeba od razu kable do drugiej lampy ciągnąć.

Co do kodeksu.

Mnie tego nie tłumacz że przeciwmgielne włącza się w odpowiednich warunkach.

Trochę kolego jeżdżę i widzę wielu baranów nie zwracających uwagi na to co pozaświecali z przodu i z tyłu.

Wytłumacz to im.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dopuszczają ale nie nakazują.

Co nie znaczy że jak jest miejsce to trzeba od razu kable do drugiej lampy ciągnąć.

Co do kodeksu.

Mnie tego nie tłumacz że przeciwmgielne włącza się w odpowiednich warunkach.

Trochę kolego jeżdżę i widzę wielu baranów nie zwracających uwagi na to co pozaświecali z przodu i z tyłu.

Wytłumacz to im.

Zadnych kabli nie trzeba ciagnąc wystarczy dołozyc zarówke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niepotrzebne były te wywody o ilości świateł i jeźdzeniu w nocy po deszczu za pojazdami, ktore maja takież światła włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mu nie zakazuje a zwracam uwagę na dany problem.

Przeważnie jedno przeciwmgielne wystarcza więc drugie nie poprawia a pogarsza widoczność.

Najlepiej zająć się tym lewym i znaleźć usterkę.

Drugie zbędne.

Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to robicie wielkie halo z tego prawego przeciwmgielnego a temat tego nie dotyczył wiele samochodów posiada dwie lamy przeciwmgielne i jeżeli kierowca jest inteligenty to odróżni je od świateł hamulcowych bezpieczeństwa na pewno to nie pogarsza jak tu znawcy sie wypowiadają a odnośnie kolegi co napisał słowo wieś tuning to chyba sam nie wiesz co to słowo znaczy bo tu nic nie zostało założone obciachowego delikatnie mówiąc no chyba z e dla ciebie obciach to żarówka to proponuje żebyś sobie wyją wszystkie u siebie :) jak ci to tak przeszkadza odnośnie przepisów to niema żadnego ze musi byc jedno czy musi byc dwa to nie jest ujete jest napisane ze samochód obowiązkowo ma posiadać tylne siatlo (światła) przeciwmgłowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kolegi co napisał słowo wieś tuning to chyba sam nie wiesz co to słowo znaczy bo tu nic nie zostało założone obciachowego

Pisałem ogólnie,naucz się trochę czytać między wierszami.:naughty:

To słowo dobrze znam i wiem co znaczy.

Ogólnie jestem przeciwny takim rozwiązaniom a że Polska to wolny kraj, to wyrażam swoje zdanie.

Niekoniecznie musisz się z nim zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

Jeszcze ze szkoły pamiętam że te światła nazywali "przeciwmgielne" a to już było dawno.

Dopiero od niedawna słyszę nazwę "przeciwmgłowe".

Trzeba by było do Miodka napisać które jest poprawne a które poprawniejsze.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma wpływ na bezpieczeństwo.

Chciałbyś za takim asem jechać nocą po deszczu który ma włączone oba przeciwmgielne tylne ?

Bo ja nie.

Od razu zastrzeliłbym takiego "wieś tjuningowca".

Ewentualnie dzwoniłbym na pały.

W każdej B7 są już fabrycznie podłączone oba światła przeciwmgłowe więc to chyba nie jest wieś tuning ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

Jeszcze ze szkoły pamiętam że te światła nazywali "przeciwmgielne" a to już było dawno.

Dopiero od niedawna słyszę nazwę "przeciwmgłowe".

Trzeba by było do Miodka napisać które jest poprawne a które poprawniejsze.:decayed:

Nie Miodka, tylko zowu zapraszam do Kodeksu Drogowego.

:facepalm:

Ku**a, a kolega jak swiateł nie miał, tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem przyczynę jeden z kolegów aby podjął właściwy temat a mianowicie szukał przyczyny czemu nie świeca światła i okazało się ze przyczyną jest gniazdo od przyczepki a mianowicie hak byl zakładany w Niemczech w serwisie i gdy podepnie sie przelotkę z niemieckiego gniazda na polskie to odcina prąd na lampy w samochodzie a puszcza na przyczepkę dziwne rozwiązanie ale jeśli to robił Niemiec to nie znaczy ze to jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super że sprawa się wyjaśniła.

A zapytam z ciekawości.

Nie pisałeś nic że masz hak i gniazdo do przyczepki.

Więc skąd kolega rico37p wiedział że je masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego sam nie wiem:) ja nie sadziłem ze gniazdo od haka ma cos z tym wspólnego bo jak sa polskie gniazda zakładane to jest wpięte pod lampę poprostu a tutaj jest widocznie inaczej jak zakładają w Niemczech w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...