Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Bierze dużo oleju - czy to normalne ?


audi_gj

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj intrukcje pisza nawet o tym..

Ostatnio gdzieś czytałem, że ten zapis zabezpiecza przede wszystkim producenta przed ewentualnymi reklamacjami związanymi ze zużyciem oleju przez silnik. :mysli: W pierwszym okresie użytkowania silnika jest to dopuszczalne ponieważ silnik się dociera natomiast podczas dalszej eksploatacji zużycie oleju nie powinno wystąpić. Mam taki sam model jak ty i odpukać silnik nie bierze oleju ponadto w rodzinie jest też taki sam z przebiegiem 210 tyś. który też od wymiany do wymiany ma ten sam stan. Na jakim oleju jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówi się że 0,5 litra na 1000km jest dopuszczalne powyżej 0.5 litra trzeba szukać przyczyny usterki wyciek albo zbytnio zużyte główne elementy silnika pierścienie uszczelniacze na zaworach itp ps ja mam na liczniku 230tys a nie wiadomo ile był cofany :wink4::tongue4: i między wymianami oleju nie bierze w ogóle :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silniki TDI w audi modą brać 0.5 litra na 1000 km oleju, macie taki objaw?

Ja mam w instrukcji napisane o dopuszczalnym zużyciu oleju 0.5 litra na 1000 km. W pierwszym okresie użytkowania zużycie może być większe, później powinno się ustabilizować. Oznacza to ni mniej ni więcej że silnik może brać olej i nie jest to nic nieprawidłowego. Problemem jest ta niby dopusczalna ilość. W instrukcji podają żeby kontrolować poziom oleju nawet przy każdym tankowaniu paliwa !

Dużo zależy od samego oleju, moja śliczna była do tej pory zalewana Shellem LL 0W-30 i podbierała go conieco, ok 1mm na 1000km. Poprzedni właciciel zostawił nawet oleju na dolewki. Wymieniłem oleum na castrola 5w-40 i po 1500km nie widzę oznak zużycia oleju. Wiadomo gęstszy olej dałem ale znam ludzi którzy zmienili tylko markę oleju i wszystko się unormowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim zużyciem wo gule bym się nie przejmował miałem już kilka diesli i czasami te igiełki paliły go nawet litr na 10tyś. mam busa któremu stuka 320 silnik R5 i nie bierze ani trochę.Czasami po prostu trzeba sprawdzić stan i tyle a jak za mało to dolać,a to wkurza co :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja czarnulka na jakieś niecałe 6 tys. km. wciągnęła prawie litr Mobila full syntetyk 5w50 :disgust:. Macie jakiś pomysł? Bo wycieków żadnych nie widzę, przy butowaniu pierdzi na czarno. Może przy następnej wymianie zmienić na oliwę o innych parametrach? Bo specjalnie to ja się nie znam, jakiś gęstszy, bardziej lepki... :przebiegly: co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Może przy następnej wymianie zmienić na oliwę o innych parametrach? Bo specjalnie to ja się nie znam, jakiś gęstszy, bardziej lepki... :przebiegly: co o tym myślicie?

Myślę, że po takim zabiegu dyżej poprawy nie zauważysz. Poczytaj TU: http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi_info_w_1_poscie-t15435.0.html

to napewno rozjaśni nieco tematy olejowe silnika :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silniki TDI w audi modą brać 0.5 litra na 1000 km oleju, macie taki objaw?

0.5 litra oleju na 1000 km w wysluzonym silniku to bardzo duzo i radze sie tym tematem zainteresowac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silniki TDI w audi modą brać 0.5 litra na 1000 km oleju, macie taki objaw?

0.5 litra oleju na 1000 km w wysluzonym silniku to bardzo duzo i radze sie tym tematem zainteresowac ...

może turbinka już pije większą ilość :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silniki TDI w audi modą brać 0.5 litra na 1000 km oleju, macie taki objaw?

0.5 litra oleju na 1000 km w wysluzonym silniku to bardzo duzo i radze sie tym tematem zainteresowac ...

może turbinka już pije większą ilość :wink4:

moze ... a moze cos innego ... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ma Mobilu na dystansie ok. 12 tys. trzeba było dolać 1 literek oliwki.

Teraz już druga wymiana na Motulu (Specyfic 505.01)i praktycznie ubywa minimalnie od wymiany do wymiany. Styl jazdy ten sam :> więc rodzaj i jakość oleju tez chyba mają znaczenie. Przebieg autka 180 kk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn moze byc wiele ja jezdze na mobil1 0w-40 turbo diesel i nic nie ubywa polecam, ale temat oleju to chyba nie ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silniki TDI w audi modą brać 0.5 litra na 1000 km oleju, macie taki objaw?

0.5 litra oleju na 1000 km w wysluzonym silniku to bardzo duzo i radze sie tym tematem zainteresowac ...

Oooo...Nie doczytałm,myślałem,że na 10tyś. na 1000 to już problem i na pewno nie wystarczy zmienić oleju na gęstszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silniki TDI w audi modą brać 0.5 litra na 1000 km oleju, macie taki objaw?

0.5 litra oleju na 1000 km w wysluzonym silniku to bardzo duzo i radze sie tym tematem zainteresowac ...

Oooo...Nie doczytałm,myślałem,że na 10tyś. na 1000 to już problem i na pewno nie wystarczy zmienić oleju na gęstszy...

wymiana oleju na gestszy? co to za pomysly? :kwasny:

albo turbina sie konczy, albo uszczelniacze prowadnic zaworow, albo wyciek z silnika, albo zuzyte pierscienie zgarniajace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pol litra na 1000 to chyba masakra. na stowe masz cos nie tak. luknij pod auto, albo na ziemie czy nie cieknie, albo silnik sie konczy i juz pije ile wejdzie. mam tez afn, na mobil 0w40 syntetyk pelny, ten z czerwonym paskiem do diesel'i i czasem do 20 tys wleje ze 3, nieraz 4 setki, ale kapnie mi tam z jakiegos weza nie raz, a mechanik nie ma czasu, wiec tak jezdze, czasem zmnienie olej po 15 tys., czy 14 i niekiedy nawet nawet bez dolewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo turbina sie konczy, albo uszczelniacze prowadnic zaworow, albo wyciek z silnika, albo zuzyte pierscienie zgarniajace

wycieki w takich ilosciach chyba zainteresowany by zauwazyl ... tez cos mi sie wydaje ze to pierscionki ....

czy furmanka ostatnio sie nie przegrzala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...