Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5 AFN] Pęknięta tarcza.


Gniady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wrażenie że mam pęknięte przednie tarcze firma brembo zrobiłem na niej 5tyś. rysa jest inna niż te co robi klocek dlatego wpadła mi w oko.Rysa jest na powierzchni roboczej czyli tam gdzie dociska ją klocek na jednej tarczy rysa jest naokoło na drugiej tarczy ma około 8 cm. zaznaczam że nie są to rysy na poprzek tylko wokół osi wyczuwalne pod ostrym narzędziem czy jest możliwe żeby tarcza wentylowana pękła w taki sposób ? Za tarcze z klockami ferodo dałem ok.400zł. Nie jestem zwykłym zjadaczem kromek dlatego wiem co widzę - chciałbym się dowiedzieć od znawców tematu czy się spotkali z takim przypadkiem bo dla mnie jest to dość niepokojące .pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob zdjecie i wrzuc ns forum. Zobaczymy co to za cudo.

Wątpię żeby pękła tarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i krzysztof61 ma rację nie wiem czy zdąże dzisiaj wrzucić zdjęcie ale rozmawiałem ze sprzedawcą z allegro i mówił że nigdy taka sytuacja nie miała miejsca a prosiłem żeby mówił szczerze bo i tak nie mam paragonu więc nie zareklamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozmawiałem ze sprzedawcą z allegro i mówił że nigdy taka sytuacja nie miała miejsca a prosiłem żeby mówił szczerze bo i tak nie mam paragonu więc nie zareklamuje.

po pierwsze to takich rzeczy nie kupuje się na allegro tylko z pewnego źródła-sklepu, no chyba że to twój znajomek i masz pewność.

Później czyta się opinie że tarcze takiej a takiej firmy to bubel bo pękły po 5 tyś albo zwichrowały się, a tak na prawdę nikt nie pisze skąd je ma.

Ja również 2 dni temu wymieniałem wszystkie tarcze i klocki na ATE, ale nie zrobił bym takiego zakupu na allegro nigdy.

Wklei foto bo sam jestem ciekaw jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą Devastation. ATE to lipa jest.

jaka tam lipa :grin: to przeciesz plastelina

czy jak tam kto woli, gniotsa nie łamiotsa :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co osoba to opinia, ja wczoraj słyszałem że Ferodo to największy syf jaki istnieje, więc mnie takie sugestie nie ruszają. Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może, każdy chwali co innego. Wrócę tu na pewno po pewnym czasie i zdam relację jak służą ATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, śmieszy mnie jak widzę jak ludzie piszą że wymiana tarcz i klocków + płyn zajmuje im 2h :grin:. Ja robiłem u siebie sam, z tym że ja jestem pedantyczny w takich sprawach i aby mieć wszystko dobrze zrobione (wyczyszczone i wymalowane jarzma + zaciski, wyczyszczona na błysk piasta), smar do 1100 stopni na prowadnice na jarzmach + prowadnice zacisków wypolerowane na błysk i nasmarowane, wszystko złożone do kupy, na koniec wymiana płynu zajęło mi to od 10:00 do po 20:00. Samo czyszczenie i malowanie jarzma to 30 minut, no chyba że ktoś robi to na odpier**l to można w 3 minuty. Piasta to samo, ludzie czyszczą szczotką druciana ręcznie i myślą że wystarczy, a później dziwota że tarcze biją. Ja zanim założyłem tarcze piasta świeciła się. Zresztą nie będę zachwalał ani negował takiej czy takiej formy bo nie mam z tego interesu. Założyłem zestaw ATE bo wiem że to dobra firma, może nie tania, ale zaryzykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...