Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turkotanie w prawym nadkolu?


Kary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem i nie wiem czy to jest odpowiedni dział ale nie potrafię zdiagnozować pewnego rodzaju "turkotania" w prawym nadkolu bliżej okolic szyby - turkotanie lekko przycicha gdy wyłączę klimatyzację. Owe "turkotanie" ma charakter ciągły i równomierny w razie potrzeby mogę nagrać filmik.

Byłem już u mechanika lecz niestety wizyta umówiona dopiero po niedzieli, a ciekawość mnie zżera.

Coś czytałem, że podobne objawy może mieć kończąca się sprężarka lub koło pasowe? Czy ktoś może spotkał się z podobnymi objawami w podobnej lokalizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w prawym podszybiu jest wentylator klimatyzacji. Podaje powietrze od filtra powietrza w stronę parownika i nagrzewnicy. Może się silniczek kończy albo coś wpadło? Sprężarka klimy jest niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o własnie, rzeczowa i konkretna odpowiedź - postaram się to dziś jeszcze sprawdzić bo kolega z pracy zasugerował, że czasem może się okazać, że wystarczy tylko podokręcać tam wszystko i będzie cisza. Dam znać po oględzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest pod osłoną przepływomierza?? tak "turkotać" może filtr węgla aktywnego czy jakoś tak od odpowietrzenia zbiornika. Tak równomiernie cyka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cykanie - fakt - też występuje i słychać je przy otwartej masce, ale w czasie jazdy? Ja jakoś u siebie nie zauważyłem, ale posłucham. I znowu żona będzie miała ze mnie ubaw, że słyszę głosy dookoła. A ten wentylator klimy, jeśli jest wadliwy, to może dawać niezły hałas w kabinie, bo znajduje się zaraz za schowkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem filtr kabinowy, potem odkręciłem plastiki w których się znajdował i moim oczom ukazał się owy wiatrak - faktycznie leżał tam jakiś liść itp wyjąłem ale niestety nie pomogło, chyba, że słabo to oczyściłem bo był utrudniony dostęp lub wpadło coś gdzieś głębiej. Chyba, że ma ktoś jeszcze jakieś sugestie?

coś czuję, że chyba będę musiał wytrzymać do wizyty u mechaniora.

dzięki za odzew jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal schowek wykrec ten wentylator.Takie małe torksy sa tam trzy, wypnij koski, pokrec nim i zobaczysz czy chodzi prawidłowo bez zadnych dzwiekow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...