Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co pod antenę CB żeby nie rysować lakieru ?


xXPiotrekXx19

Rekomendowane odpowiedzi

witam od jakiegoś czasu mam CB i zauważyłem 2 drobne ryski na klapie bagażnika pewnie właśnie od anteny antenę mam na magnes co proponujecie zastosować pod nią żeby nie było żadnych defektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a jak tą naklejkę naklejałeś żyby była idealnie przyklejona i nie miała pęcherzyków powietrza bo kiedyś w innym aucie miałem takową ale ktoś albo nie umiał tego zrobić albo to tak musi być że takie minimalne bąbelki powietrza sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naklejka tego typu Naklejka przezroczysta pod antenę CB 15cm (3673699645) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

odtłuściłem, a później powoli przyklejałem w miedzy czasie wyganiając pęcherzyki powietrza czymś w miarę miękkim (np. plastikową szpachelką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też stosuje tą metodę już na wielu autach :decayed: i co mogę powiedzieć, po paru latach jak ją chcesz odkleić, nie zostawia żadnego śladu :wink:

naklejaj delikatnie zaczynając od brzegu, żeby właśnie nie złapać pęcherzyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie magnesówkę:wink:

---------- Post dopisany at 07:35 ---------- Poprzedni post napisany at 07:33 ----------

20130830_163711.jpg

---------- Post dopisany at 07:39 ---------- Poprzedni post napisany at 07:35 ----------

podkladka_mag_sunker1_1.jpg dobierasz sobie srednice jaka chcesz:wink:

---------- Post dopisany at 07:41 ---------- Poprzedni post napisany at 07:39 ----------

w każdej chwili można sciagnac / brak wytarc,rys itp. /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym rozwiazaniem jest naklejka - maja w wiekszosci sklepow sprzedajacych cb, czasem nawet rtv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak antene chce schować to naklejka zostaje,a podkladke magnetyczna może schować zawsze:wink:

---------- Post dopisany at 08:39 ---------- Poprzedni post napisany at 08:37 ----------

kumpel miał naklejke,,,,,sprzedal cb i chciał ja zciagnac odeszla ale z farba:grin: / miał klape malowana i d......... /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiace przykladow tez moge podac w druga strone jak naklejki magnetyczne sie zwylkanizowaly z lakierem i zdjecie tego przy zwyklej - mozesz mi wierzyc proste nie jest. Chowasz antene i naklejka zostaje - dlatego jest przezroczysta, oczywiscie jak ktos ma fantazje, moze miec kolorowa. Raz przyklejona folia na czysty lakier zabezpieczy go. Oczywiscie zawsze mozna klasc magnetyczna na wyczyszczony w tym miejscu lakier, ale wtedy bedziesz go rysowal wycierajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą podkładke magnetyczną sunkera którą pokazał arkady odradzam. to tragedia. Szkoda ze nie mam zdjęć co zostało po niej na nowym volvo s60, trzeba było robić polerke dachu :facepalm:

najgorsze gowno z jakim mailem do czynienia.

w ogole po co taki badziew, lepiej klasc antene bez niczego

jak zabezpieczyć to folią i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no to widzę że jednak postawie na folie a tych magnetycznych podkładek nie widziałem a tak w ogóle to wole raz wyczyścić lakier nakleić i potem nie muszę nic przecierać tylko kładę antenę i jadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się boisz pęcherzyków to spryskaj delikatnie wodą klapę i folię i wtedy spokojnie możesz wypchnąć babole :wink: a zamiast plastikowej szpachelki lepiej kawałek filcu a jak nie masz to plastikową szpachelkę owiń fibrą albo jakąś ściereczką żeby nic nie porysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że jakiś nowy patent podałeś na przyklejenie tej naklejki wypróbuje go na pewno. a powiedzcie jak ta naklejka znosi zimę nie odchodzi w zimę czy trzyma się cały czas ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze na trasę kleje paski z taśmy papierowej niebieskiej,kłade antene w lewym gornym narożniku dachu i miałem problem z zarysowaniami lakieru przez kabel teraz kleje pasek pod magnes aż pod ramkę drzwi i nic się nie rysuje,a taśma czy mokra czy sucha jeśli ją odkleić w ciągu 12h nie zostawia śladu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...