Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Składane elektrycznie lusterka a zima


ciubas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś tak sobie jechałem, rozmawiam ze znajomym i pyta czy na zimę też będę składać lusterka - bo przecież jak będzie lód to silnik może działać a lód nie puści (na składaniu). Moje pytanie jest następujące: czy tylko tafla lusterka jest grzana i rzeczywiście zimą lepiej nie składać ich a druga sprawa jak bym zapomniał: czy silnik ma blokadę, czy będzie się starał jak w wycieraczkach aż się spali?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny jak jest w audi ale w toyocie Avensis właśnie tak połamały się zębatki w lusterkach. Miałem ustawione składanie przy zamykaniu z auto.Silnik dał radę je złożyć tylko już nie rozłożył. Grzane są tylko lustra (tafla), a nie obudowa czy mechanizmy. Ja bym nie ryzykował składania kiedy są obmarznięte lodem i gdy jest mróz bo w ujemnej temp plastik jest zdecydowanie bardziej kruchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w Audi koleś powiedział, nie powinno się nic stać ale przekonany to on nie był... No to na zimę wyłączę tą opcje pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w toyocie było podobnie nie powinno się złamać ale widocznie miał pan pecha i się stało...:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie parkujesz zimą auta w garażu to lepiej tą funkcję wyłącz.Po opadach śniegu z deszczem i nocnym mrozie może zakleić obudowę lustra i silnik ze złożeniem może sobie nie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w samochodach lub samych lusterkach są zabezpieczenia nadprądowe, jeżeli skladane lusterko napotka opór, to zwiększy sie pobór prądu i przy wartości np. 1A następuje odcięcie zasilania na silnik składania. Podobnie jak elektryczne szyby, trzeb by ich nie otwierać zimą bo przymarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyszedłem sprawdzić, mam elektrycznie składane,złożyłem ręcznie nic się nie dzieje,wsiadłem do samochodu i przez otwartą szybę trzymałem lustro,włączyłem elektryczne składanie i silnik ładnie pracował,nadal działa więc chyba zima nie straszna:grin:

Da się w B6 to chyba w B8 tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że złożysz lustreko ręcznie, to tak naprawdę nie ruszasz jego silnikiem tylko poruszasz go na samym przegubie, jak zauważysz lusterko troszkę się podnosi, a jak skladasz elektrycznie przegubem jest sam silnik. To co zrobiłeś może i ma sens w zimie, silnik raczej nie zamarznie, jest zabudowany i zabezpieczony wewnątrz przed dostaniem się wody

Panowie wyszedłem sprawdzić, mam elektrycznie składane,złożyłem ręcznie nic się nie dzieje,wsiadłem do samochodu i przez otwartą szybę trzymałem lustro,włączyłem elektryczne składanie i silnik ładnie pracował,nadal działa więc chyba zima nie straszna:grin:

Da się w B6 to chyba w B8 tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadłem do samochodu i przez otwartą szybę trzymałem lustro,włączyłem elektryczne składanie z przełącznika na drzwiach kierowcy i silnik ładnie pracował tzn.lustro stało w miejscu(zamarznięte)a silniczek pracował przez 3 sek.może posiada sprzęgło:eusathink:,po tym zabiegu nadal wszystko działa jak należy,więc myślę iż przy zamarznięciu nie powinno się nic uszkodzić gdy złożymy pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany o czym rozmawiamy? o ruchach samego zwierciadła czy skladaniu lusterka (pozycja parkingowa)?, bo tracę orientację w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie używajcie składanych lusterek nie bójcie się :wink: ja tego nie wyłączam nigdy, zimą też nie i wszystko działa a parkuję pod chmurką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic mi nie zablokowało, żaden śnieg czy jakiś tam małe zalodzenie. Oczywiście nie mam tu na myśli przypadku gdzie było by lusterko pokryte 2 centymetrowym lodem !! bo takie sytuacje się raczej nie zdarzają i mi też się nie przytrafiło, chociaż jak przed uruchomieniem widać jakiś spory nadmiar czegoś to warto ręką zgarnąć... :wink: pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej dopiero będę montował składane lustra więc nie wiem jak się będą zachowywać, ale wcześniej miałem volvo v50 i nigdy nie miałem problemu z przymarzniętymi lustrami. Wszystko śmigało jak należy:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie mam tu na myśli przypadku gdzie było by lusterko pokryte 2 centymetrowym lodem !! bo takie sytuacje się raczej nie zdarzają

Oj mylisz się.

Oto dowód.

Lód był tak gruby że utrzymywał na śniegu człowieka o wadze 65 kg.

Ludzie auta młotkami tłukli by się dostać do wnętrza.

DSCF1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawdzałem dziś i nie działa mi prawe lusterko góra dół (lewo prawo działa) co to może być? błędów na kompie nie pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że błędów nie masz :eusathink: na początek sprawdź wszystkie połączenia, kostki, bezpieczniki, w najgorszym wypadku padł silniczek lustra, tylko jak pisałem dziwne że błędów brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że błędów nie masz :eusathink: na początek sprawdź wszystkie połączenia, kostki, bezpieczniki, w najgorszym wypadku padł silniczek lustra, tylko jak pisałem dziwne że błędów brak

Próbowałem dostać się do silniczka tylko nie mogłem ściągnąć lustra bałem się że pęknie, podczas próby ściągania poruszałem nim i ...... zaczęło działać :banan:

nie mam pojęcia jakim cudem samo się naprawiło :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe że szkło wyskoczyło z zaczepów dlatego nie chodziło, grunt że naprawa udana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...