Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zmiana z ABS na ABS-EDS 1995-1997

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Caly material jest od kolegi f16mysliwiec ktory montowal to u siebie, ja tylko zlozylem cale info do kupy i zrobilem tutka :) sam jestem w trakcie kompletowania gratow takze napewno dojdzie pare fotek wiecej....




Ten opis jest skierowany do aut w rocznikach 95-97 !!!





Wiec tak.... co to jes wogole EDS i jak to dziala tlumaczy chyba najlepiej ten filmik:



nalezy zmienic sterownik abs-u znajdujacy sie pod tylna kanapa na sterownik abs-eds o nr. 4D0 907 379 G
foto sterownika
komp2_zps5e3b177a.jpg

oraz pompe na taka o nr. 4D0 614 111 F
Foto pompy:
KGrHqNo8FYCc5HBQN8lqspQ60_57_zpsb7b56529

w pompie ABS-EDS roznica jest taka ze wszystkie rurki od hydrauliki przychoda z boku a nie jak w pompie ABS ze dwie rurki sa przykrecone od gory..... dobrze jest tez zaopatrzyc sie w te dwie rurki z auta z ktorego jest pompa, poniewaz maja one wieksza srednice sruby ktora wkreca sie w pompe (w pompieABS-EDS sa wieksze dziury)

toczy sie to tylko do tych dwoch rurek z gory, reszta pasuje p&p

dalej musimy dolozyc 5 kabli i jeden przepiac

schemat i opis dla aut z ABS
OpiselABS_zps856bfeca.jpg

HydraulikaABS_zps43038469.jpg

SchematABS_zps440d0af1.jpg

schemat i opis dla aut z ABS-EDS
OpiselABS-EDS_zpsfa77b301.jpg

HydraulikaABS-EDS_zps6a5809c2.jpg

SchematABS-EDS_zpscdfac590.jpg

czyli po nalozeniu schematow na siebie wychodzi jakich przewodow brakuje i ktory trzeba przepiac
SchematABS-EDSGotowy_zpsca63db3e.jpg

czyli:
podajemy na pin 50 w sterowniku przez bezpiecznik staly plus (zacisk 30)
ciagniemy kabel ze sterownika z pinu 27 do pompy pin 16
ciagniemy kabel ze sterownika z pinu 4 do pompy pin 15
ciagniemy kabel ze sterownika z pinu 55 do pompy pin 21
ciagniemy kabel ze sterownika z pinu 3 do pompy pin 2
przekladamy pin 36 na pin 9

tu jeszcze fotki ze zmieniona juz pompa na pompe z EDS
91f566d87decbd86_zps26d96361.jpg

rozlozenie pinow we etyczce sterownika
CAM00279_zps42aa9c85.jpg


i na koncu pozostaje nam odpowietrzyc uklad i cieszyc sie z ruszania w zime
Opublikowano

No brawo :whistling: Jaki mniej więcej koszt takiej operacji? Myślę, że temat będzie wykorzystywany :naughty:

Opublikowano
  • Autor

jezeli chodzi o allegro to ceny pompy i sterownika sa naprawde rozne... sterownik kupilem za 60zl juz z kw a pompy szukam a ceny od 100-450zl

Opublikowano

Szukając na allegro pompy o takich numerach znajduje pompy ABS z A8 D2, numery się zgadzają, wygląd mniej więcej też, ale w żadnej aukcji nie było słowa że jest to pompa ABS-EDS, są tylko że ABS, więc mam pytanie, będą się one nadawały?:wink:

Opublikowano
  • Autor

a4 a6 a8 niweazne byle sie nr zgadzal, f16 ma z a8 i ja tez bede prawdopodobnie bral z a8

Opublikowano

Przypomniało mi się że w kodach wyposażenia swojego auta widziałem coś takiego jak EDS i sprawdziłem to :wink:

1AJ = anti-spin regulation (ABS/ASR/EDL) with electronic differential lock (EDL)
:kox: czekam na śnieg żeby przetestować. BTW Czy to jakaś rzadka opcja w b5?
Opublikowano

Nr ma grać, wszystkie A8-ki w ośce i w Q miały EDS.

Graty pomysłu i wykonania.

Musisz teraz dokładnie odpowietrzyc cały układ lacznie z tylnymi hamulcami.

EDS dobra rzecz, TorSen jeszcze lepsza :wink:

Opublikowano

Dzięki za info Panowie :decayed: Przemek, graty dla Ciebie:wink: Btw, dev, ładna liczba postów, taka równa:decayed:

---------- Post dopisany 02-11-2013 at 13:52 ---------- Poprzedni post napisany 01-11-2013 at 10:08 ----------

dev a wiesz może jaki numer mają te przewody które są na górze pompy i idą do serwa? Tzn chodzi mi o te tylko 2 A8. Te od A8 D2 bedą pasowały przy serwie?

Opublikowano

Najlepiej wytoczyc dystans z M12x1 na M10x1

Opublikowano
  • Autor

Tomek jestes w stanie takie cos ogarnac? wtedy wszystkie przewody zostaly by stare? a te dwa z gory zalozone byly by tylko przez te adaptery

---------- Post dopisany at 14:27 ---------- Poprzedni post napisany at 14:22 ----------

dobra nie zawracam d*py :)

Złączka M10X1/zew.M12X1 dł.30,5mm :: złączki :: Baryłki, śruby, złączki :: Elementy montażowe :: Dla serwisów :: Nagaz24.pl - Specjalistyczny sklep LPG/CNG

Opublikowano

W sumie dobra opcja z tymi adapterami, dołożyć trzeba tylko kawałek przewodu i po robocie:wink:

Mam jeszcze pytanie tylko odnośnie "przekladamy pin 36 na pin 9" ten pin przekładamy w kostce sterownika?

Opublikowano
  • Autor

tak pod siedzeniem tylnym

Opublikowano

No i git, wszystko już jasne jest:wink: Zayebisty czytelny opis, wytłumaczone łopatologicznie:grin: Skrzynka browarów się należy autorowi:decayed:

Opublikowano
  • Autor

jeszcze raz napisze ze ja to tylko zlozylem do kupy i wrzucilem..... ogolnie tamat ogarnal f16 :)

Opublikowano

Jedna mała uwaga.

Ten opis jest skierowany do aut w rocznikach 95-97,

tam gdzie sterownik EDS byl osobno od ABS, na duzym bloku. Auta po małym lifcie mają te dwa systemy zintegrowane w jednym sterowniku.

Opublikowano

Jeszcze jedno pytanie:decayed:

Cały opis podłączenia to jest to:

podajemy na pin 50 w sterowniku przez bezpiecznik staly plus (zacisk 30)

ciagniemy kabel ze sterownika z pinu 27 do pompy pin 16

ciagniemy kabel ze sterownika z pinu 4 do pompy pin 15

ciagniemy kabel ze sterownika z pinu 55 do pompy pin 21

ciagniemy kabel ze sterownika z pinu 3 do pompy pin 2

przekladamy pin 36 na pin 9

A na zdjęciu zaznaczonych jest dużo więcej pinów, czemu?:decayed:

---------- Post dopisany at 18:11 ---------- Poprzedni post napisany at 18:10 ----------

Teraz się przyjrzałem trochę i na zdjęciu zaznaczone są tylko zajęte sloty, tak?:facepalm:

Opublikowano

Jest Git

Opublikowano

Mógłbys powiedzieć jak rozwiązałeś "problem" z tymi przewodami które idą od serwa do pompy abs? Tzn czy je dorabiałeś sam czy znalazłeś jakiegoś gotowca?:wink:

Wiesz jeszcze może czy da radę zamontować jakiś włącznik od EDSu i kontrolkę na zegarach jak to jest na filmiku? Co prawda nie jest to A4 ale audi jest:grin:

Opublikowano

układu EDS nie wyłaczasz, zreszta po co ? to nie ASR/ESP

Opublikowano

Chodziło mi o to, żeby było jak na tym filmiku, wcześniej zapomniałem dodać:facepalm:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.