Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana z ABS na ABS-EDS 1995-1997


przemciotorun

Rekomendowane odpowiedzi


bo nie kazda pompa jest z EDS-em i tak samo ze sterownikiem sa rowniez pompy ESP i z samym systemem ABS dlatego ceny zroznicowane

z tego co się orientuje kolego to pompa ABS EDS o danym numerze jest jako Pompa ABS EDS, a sama pompa z ABS czy z ESP bedzie mała inny numer.

PRZYNAJMNIEJ TAK POWINNO BYĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak można, ale nei znam się na tym a ceny sa od 20zł do 200zł za sterownik i weź teraz wybierz który będzie dobry i bedzie pasował... to samo jest z pompa cena od małej az po kilka stówek.

no z tego dokładnie zdaje sobie sprawę :) tylko mi w pytaniu chodziło bardziej że jaka jest cena mniej wiecej za taki który bedzie ok, (nie chdozi mi tylko o same to czy jest rzecz sprawna czy nie) no bo rozbiezność 20zł a 200zł jednak jest bardzo duza wiec nie czemu jedne sa za tyle drugie za tyle.

zapytałes sie dlaczego sa zroznicowane ceny sterownikow i pomp od 20-200zł to ci odpisalem ze nie kazda pompa jest z EDS-em i tak samo ze sterownikiem sa rowniez pompy ESP i z samym systemem ABS dlatego ceny zroznicowane. druga sprawa ceny ustalaja sprzedajacy wiec taka sama czesc moze byc tansza lub drozsza u innego

bo nie kazda pompa jest z EDS-em i tak samo ze sterownikiem sa rowniez pompy ESP i z samym systemem ABS dlatego ceny zroznicowane

z tego co się orientuje kolego to pompa ABS EDS o danym numerze jest jako Pompa ABS EDS, a sama pompa z ABS czy z ESP bedzie mała inny numer.

PRZYNAJMNIEJ TAK POWINNO BYĆ

niezrozumielismy sie kolego,przeciez to logiczne ze pompa od abs ma okreslony numer a pompa np.od eds bedzie miała inny -nigdzie nie napisalem ze pompa abs,esp czy eds ma ten sam numer. :)

wracajac do tematu mozna zastosowac takze np. pompe o numerze 4A0614111H ze sterownikiem 4D0907379G

Edytowane przez franekd4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zapytałes sie dlaczego sa zroznicowane ceny sterownikow i pomp od 20-200zł to ci odpisalem ze nie kazda pompa jest z EDS-em i tak samo ze sterownikiem sa rowniez pompy ESP i z samym systemem ABS dlatego ceny zroznicowane.

ale ja mówię konkretnie o pompie i sterowniku o jednym określonym numerze, że są cenu zróżnicowane jak patrzyłem. Jednego konkretnego rodzaju pompy :)



wracajac do tematu mozna zastosowac takze np. pompe o numerze 4A0614111H ze sterownikiem 4A0614111G

dobrze zrozumiałem, to jest pompa zintegrowana że tak się wyraże ze sterownikiem?

bo jeśli nie to wkradł Ci się chyba błąd w numerze sterownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas zastanawia się jak ma sę ten system do jazdy w lato :)

czy jest róznica, czy poprawia coś się w sezonie dzieki temu czy jest bez róznicy, a dopiero w zime czuć efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie poszukiwania częsci, sterownik mam taki jak w 1szym poście, co do pompy to może dogadam sie z kolegą z forum, tyle, że te przewody sa mi jeszcze potrzebne, czy można je zamówić, gdzie szukać oznaczenia?

Edytowane przez MichalBurnout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym obił, to wolałbym kupic sobie te redukcje :) niż zmieniać przewody teraz.

CHyba ze konieczne jest kupienie przewodów jakiś dodatkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas zastanawia się jak ma sę ten system do jazdy w lato :)

czy jest róznica, czy poprawia coś się w sezonie dzieki temu czy jest bez róznicy, a dopiero w zime czuć efekt

Latem nie jest potrzebny tak samo jak Q Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja odpowiedz na odpowietrzenie nie jest zachęcająca :decayed:


Latem nie jest potrzebny tak samo jak Q

E tam nie :D Q też sie przydaje latem jak chce się troche zaszaleć czy w zakręcie czy gdzieś ;)

a jak to się ma do np sytuacji która dość często występuje czyli szybki lewoskręt jak chcesz szybciej wjechać bo ruch duży.

wtedy koło lewe jest bardziej dociązone a prawe mniej czyli teoretycznie wieksza moc idzie na lewe, dobrze mówie?

zdarza się ze ono Ci 'buksuje' czyli traci przyczepnośc a jak traci wtedy powinien zadziałać EDS.

Co się wtedy dzieje jak nagle koło które jest bardziej dociążone zaczyna nagle ciągnąć mocniej?

troche tak z du'y napisałem ale chyba wiadomo co mam na myśli


Chyba źle napisałem co do dociążenia kół. Chyba na odwrót :)

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym obił, to wolałbym kupic sobie te redukcje :) niż zmieniać przewody teraz.

CHyba ze konieczne jest kupienie przewodów jakiś dodatkowych

Nie wiem czy z tymi redukcjami to tak dobrze, wtedy musiałbym wyginać przewody a wolałbym tego nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez pakujesz do Q (jak masz :wink:)

W tylny dyfer Torsena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez pakujesz do Q (jak masz :wink:)

W tylny dyfer Torsena

nie rozumiem w ogóle :(

a Q nie mam FWD niestety

Dev jak mozesz i wiesz to odp na to co tam wczesniej napisałem :)

wtedy musiałbym wyginać przewody a wolałbym tego nie robić.

no a jak nowe przewody dasz to idąc od pompy od pompy gdzie musisz je dalej wpiąć?

czy jakos je łączysz w którymś ze starymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc przewody chodziło mi o rurki od chydrauliki, można stare załozyc ale trzeba redukcje i wyginać bo idą z góry, albo jeśli to mozliwe dokupić takie jak są w Q, wtedy bez przerabiania podejdą i nic wiecej nie trzeba. Jak juz męczymy Dev`a to ja też mam pytanie odnośnie płynu chamulcowego, motul 5.1 będzie ok, czy coś innego lepiej wlać?

Edytowane przez MichalBurnout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pisząc przewody chodziło mi o rurki od chydrauliki

tak wiem o co Ci chodziło :)

ale to delikatnie ida do góry, ile ta redukcja ma 2-3cm?

i jeszcze raz zapytam, a gdzie łączysz nowe przewody ze starymi? załuzmy kupujesz od Q czy tam od czegoś i gzie je łączysz z tymi co miałeś juz? bo raczej nie wymieniasz od pompy az do zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy tak ciezka jest wam podniesc maske do gory i zobaczyc gdzie ida te dwa przewody..... przeczytajcie jeszcze raz pierwszy post spójrzcie na zdjecia i porownajcie z waszymi obecnymi pompami.... przeciez widac jak na dloni ze w starych pompach bez eds-u dwa przewody idace od pompy na serwie wchodza w gorna czes pompy abs-u a w pompie z eds te same przewody wychodzace z pompy z serwa dochodza do boku pompy abs-eds tam gdzie cztery pozostale przewody idace na kaze kolo (tak samo jak w abs) co za tym idzie stare przewody sa troche za krotkie i mozna je albo naciagnac i poprzeginac albo wymienic na ori dluzsze jak tu ktos napisal z q (ale nie mam pojecia czy tam tez jest wiekszy gwint przy pompie) pamietac tez trzeba ze inne sa rozmiary gwintow wkrecanych w pompe z eds-em dletego trzeba np jakas przejsciowke

Edytowane przez przemciotorun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek czyli jesli wymieniać przewód na np ori z Q to idzie po prostu od pompy aż do serwa? cały ten odcinek? :)

o to konkretnie mi chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...