Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Coś przyhamowuje auto...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Przy dojeżdżaniu na luzie np. do skrzyżowania nawet z górki auto ewidentnie przyhamowuje, szybko wytrąca prędkość, nie toczy się normalnie. Gdy stoję nawet z dużego wzniesienia po zwolnieniu ręcznego auto stoi w miejscu zamiast się toczyć, gdy próbuję popchać czuć ewidentny opór, co to może być? spotkał się ktoś może z takim zjawiskiem? czy to hamulce? czy mogą być inne przyczyny?

Opublikowano

W pierwszej kolejności do sprawdzenia zaciski hamulcowe.

Zeby zawęzić krąg podejżanych, przejedź rano odcinek około kilometra starając się nie używać hamulcy, następnie po zatrzymaniu postaraj się zlokalizować koło, które się grzeje mocniej od pozostałych.

Tylko zachowaj ostrożność, przy mocnym blokowaniu można się poparzyć :whistling:

Opublikowano
  • Autor
W pierwszej kolejności do sprawdzenia zaciski hamulcowe.

Zeby zawęzić krąg podejżanych, przejedź rano odcinek około kilometra starając się nie używać hamulcy, następnie po zatrzymaniu postaraj się zlokalizować koło, które się grzeje mocniej od pozostałych.

Tylko zachowaj ostrożność, przy mocnym blokowaniu można się poparzyć :whistling:

Faktycznie zawsze przy zmianie kół z letnich (alu) na zimowe (stal) i odwrotnie mam problem z odkręceniem śrub i ściągnięciem kół przednich jakby zapieczone z nadmiernego nagrzania. Z przodu łuszczy się też klar z alusów, czyli chyba temperatura? Czyli co? Sprawdzić zaciski? Czy coś innego może być?

Opublikowano

Jak intensywnie używasz hamulcy,przy bardzo dynamicznej jeździe, to mają się prawo zagrzać nawet do czerwoności i nie będzie w tym nic dziwnego :decayed:

Ale jak będziesz jechał nie używając hamulcy, to nie powinny się one znacząco nagrzewać, a to które będzie zdecydowanie cieplejsze od pozostałych, na pewno jest do naprawy ( zacisk ewntualnie prowadnice zacisku ) :whistling:

Opublikowano
  • Autor
Jak intensywnie używasz hamulcy,przy bardzo dynamicznej jeździe, to mają się prawo zagrzać nawet do czerwoności i nie będzie w tym nic dziwnego :decayed:

Ale jak będziesz jechał nie używając hamulcy, to nie powinny się one znacząco nagrzewać, a to które będzie zdecydowanie cieplejsze od pozostałych, na pewno jest do naprawy ( zacisk ewntualnie prowadnice zacisku ) :whistling:

Właśnie jeżdżę bardzie spokojnie nie hamując agresywnie, pamiętam, że przy przekładaniu kół, po ich zdjęciu poruszając tarczami przednimi, szło to bardzo ciężko z oporami. Więc na co zwrócić uwagę?

Opublikowano

Na grzejące się koło zwróć uwagę :facepalm::decayed:

Opublikowano

Ostatnio miałem podobnie :) U mnie stanął prawy tylny zacisk na ośce od ręcznego rozebrałem wyczyściłem poszło WD40 w ruch i wszystko lata jak zloto zrób jak kolega radzi albo podnieś na lewarku kazde koło i obracaj nim,które się cięzko obraca jest winne tejże sytuacji :)

Opublikowano
  • Autor

Ok, dzięki za podpowiedzi. Po jeździe zlokalizowałem tylne lewe koło a raczej felga, była ciepła gdy pozostałe zimne. Więc pozostaje rozkręcić i posprawdzać zaciski klocki, tłoczki i tarczę.

Opublikowano

Czyżby amatorska wymiana klocków hamulcowych bez wyczyszczenia jarzm z rdzy?

Opublikowano
  • Autor
Czyżby amatorska wymiana klocków hamulcowych bez wyczyszczenia jarzm z rdzy?

Zwrócę na to uwagę, dzięki.

Opublikowano

Również zardzewiały tłoczek może się nie cofać.

Opublikowano

Zapewniam Cię kolego że ta akcja z WD to krutkotwały efekt bez rozebrania zacisku i regeneracji z nową ośką włącznie to będziesz tak pryskał co 2 miesiące tym wd-40

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.