Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MMI Navigation Plus 3G+ (bez sim) aktywacja funkcji autotelefonu


jach0o

Rekomendowane odpowiedzi

proszę kogoś o informację lub ewentualnie zdjęcia co i jak aktywować w green menu funkcje autotelefonu (remote SIM Access Profile).

Posiadam wersje jednostki MMI bez karty sim, jest to nawigacja MMI 3G Plus. Opcje tą miałem aktywną nie mniej jednak z racji iż nie udało mi się podłączyć (podłącza się tylko jako zestaw głośnomówiący oraz do przesyłanie muzyki) Samsunga Galaxy S2 (4.1.2) ani S4 (4.3) i zacząłem szukać ustawień i coś niechcący pomieszałem. Chodzi mi przede wszystkim o rubrykę diagnosis, bluetooth, telephoning oraz wlan.

Jeśli ktoś ma jakieś informację lub działające MMI 3G Plus to proszę o PM albo o posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zadziała ale sprobuj :

  1. ZIELONE MENU
  2. Bluetooth -> "A2DP Aktywacja"
  3. > Włącz "aktywację WLAN" - diagnostyka / ustawienia / wlan_settings
    Audi_A4_8K_MMI_Hidden_Menue_Facelift_diagnose_settings_wlan_settings_wlanactivation.jpg
  4. diagnostyka / ustawienia / ami_aux -> "AMI" na Enabled.
    Audi_A4_8K_MMI_Hidden_Menue_Facelift_diagnose_settings_ami_aux.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już tsk włączone wyłączyć i uruchomić ponownie?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło i dalej nic.

Miałem już tą opcję tylko telefon mi nie chciał włączyć profilu rsap na mieszkałem i teraz jestem w kropce.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdjęć wrclaguny dodałbym jeszcze to:

20131104_140743_zpse90c0936.jpg

I niestety mam złą wiadomość. W 3G+ bez slotu sim możesz korzystać jedynie z "handphone" a nie "carphone" bo nie masz wewnątrz wbudowanego modułu telefonu a jedynie bluetooth.

Więc jeżeli męczysz się z tym w celu uruchomienia map google to musisz wymienić jednostkę na taką ze slotem sim a wtedy nawet bez włożonej karty będziesz mógł korzystać z internetu

po bluetooth łącząc się jako carphone.

Jak dodatkowo zaznaczysz funkcję NAD to będziesz miał opcję carphone ale niestety nie zadziała bo brakuje wewnętrznego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha .sprzedaje ktoś główną jednostkę z slotem? :/

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dopisany at 08:44 ---------- Poprzedni post napisany at 08:44 ----------

Czyli intermetu ani hot spotu nie zrobię ? Google nie odpale ? To po co tutaj wifi ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dopisany at 08:49 ---------- Poprzedni post napisany at 08:44 ----------

Jeszcze jedno? Bo miałem już tak ustawione że miałem w profilach bluetooth autotelefon, jednak nie mogłem się połączyć z tym (myślałem że to wina telefonu i niezgodności z profilem rsap) rozumiem że ponowne włączenie funkcji autotelefon nic mi nie da ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na początku tak myślałem. A wifi możesz używać jak zainstalujesz w telefonie audi music stream i wtedy masz muzykę po wifi + radio internetowe itp.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odpalić radio internetowe skoro android wymusza priorytet połączenia internetowego przez wifi (które nie ma dostępu do internetu), tym samym blokujac połączenie pakietowe?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dopisany at 14:54 ---------- Poprzedni post napisany at 12:36 ----------

Też na początku tak myślałem. A wifi możesz używać jak zainstalujesz w telefonie audi music stream i wtedy masz muzykę po wifi + radio internetowe itp.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak ostatecznie zapytam, nie mam się co łudzić że nawet jak przywrócę jakoś profil autotelefonu to będzie on funkcjonował ? Co do braku komponentu wewnątrz jednostki MMI 3G Plus bez sim to jesteś tego pewien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz apkę AUDI w telefonie. W samochodzie włączasz wifi(w telefonie) i odpalasz aplikację. W media powinno pojawić się źródło wifi i wchodzisz w nie. Najlepiej w aplikacji utworzyć ulubione stacje to będzie łatwiej słuchać tego co zechcesz. Możesz też słuchać mp3 i innych.

Co do tego czy nie da się odpalić map google w tej jednostce to jestem pewien na 95%. W jednym z salonów w Warszawie widziałem A4 z MMI 3G Plus bez slotu sim. Muszę się tam wybrać i pogadać ze sprzedawcą czy w tym samochodzie może być google maps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny, bo w zależności od tego będę się starał wymienić jednostkę.

Co do apki audi to mam i dziala mi wiem jak odpalić mp3 z telefonu ale nie wiem jak odpalic stacje internetową bo w momencie połączenia z wifi samochodu nie mam internetu na telefonie tj. Nie moge przeglądać stron na telefonie czy odpalić stacji intermetowych w tej apce bo są "niedostępne" (brak połączenia z internetem).

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli połączę się przez wifi to mogę w jakiś sposób wyświetlać film z telefonu w mmi? Narazie udało mi się tylko słuchać muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się tutaj - ktoś wie czy slot na kartę SIM (jak na zdjęciu poniżej) wystepował tylko w połączeniu z MMI 3G+ ? Czy był może montowany też w innych wersjach MMI? Rozumiem, że daje to nam tyle, że można zrobić WiFi w aucie (hot-spot) i mieć mapy google on-line? Coś jeszcze?

Pytam ponieważ w aucie, które kupiłem, a którego jeszcze nie mam u siebie mam taki slot, a oglądając je na żywo nie przyjrzałem się dokładnie co tam za MMI siedzi i teraz się zastanawiam...

[edit]

Siedzę, grzebię i wygrzebałem coś takiego - zarejestrowałem ten vin w aplikacji myAudi na telefonie i w instrukcjach obsługi (literatura pokładowa) mam dostępną "Audi MMI Nawigacja plus - Instrukcja obsługi". Dla auta z "concertem" nie mam takiego dokumentu w instrukcjach.

Z tym, że w wyposażeniu, które mam wymienione w aplikacji w sekcji Radio/nawigacja mam Radio "HiGH", a w sekcji Wyposażenie wnętrza jest "Navigation system (MID)". Zapamiętałem tyle z jazdy próbnej, że jak oglądam teraz zdjęcia w necie to szata graficzna wyglądała mi raczej na MMI 3G HIGH, nie kojarzę tego kołowego menu i to by chyba rozwiewało wszystkie wątpliwości gdyby nie ten slot na SIM i ta instrukcja obsługi w myAudi... 

tmp.jpg

Edytowane przez pstrykk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...