Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana rozrządu


paweela

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Chciałbym zapytać kiedy (przy jakim stanie kilometrów) zalecana jest według serwis planu ASO pierwsza wymiana rozrzadu,a kiedy kolejne w Audi A4 B6,2003r, silnik 1.8 T, 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana co 120 tyś. i również każdą kolejną robisz co 120 chyba, że chcesz być ostrożny i czasem zdarza się, że mechanik Ci to zaproponuje to możesz o 5-10 tyś wcześniej zrobić. Oczywiście biorąc jeszcze czas to np. na pasek Conti producent podaje wymianę zalecaną co 5-6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 120tys km. Kolejne proponuje co 60-80tys tak większość kierowców zmienia rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie opel !! :wink: i spokojnie przejedziesz ten dystans.Chyba że jeździ 6 lat i zrobił 80 tyś to wówczas ok niech zmienia. Nie od parady podają 120 tyś. no chyba że na prawdę auto używane jest jako wyczynowe to trzeba mieć na uwadze wymiany wcześniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoja rację.Zmieniłem już "kilka" rozrządów w warsztacie i patrząc na pasek po 60-70tys km, nie założyłbym go drugi raz ze względu na mikropęknięcia i starte zęby.Nie twierdze też że pasek nie wytrzyma więcej. Sam osobiście wymieniam po 60tys niezależnie w jakim aucie. "Lepiej dmuchać na zimne" pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikomu nie każe wymieniać co 120 tyś, można to robić i co 10 tyś. jeśli ktoś tak uważa. Zalecenie jest 120 i jeszcze nikt z tego powodu nie ucierpiał, owszem są przypadki, że to co podaje producent ni jak się ma do stanu faktycznego,. ale w Audi nie słyszałem o tym. Nie mówiąc o silnikach TSI pierwszej generacji. W oplu owszem tam podane jest 80 ale już przy 60 należy dobrze nasłuchiwać pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w ALT rozrząd zmienia się co 180 tyś. km:shock3:. Jako że przebieg był dużo dużo niższy a pasek miał 8 lat to zdecydowałem się wymienić bo jak mówią specjaliści guma parcieje. Mechanik pokazał mi ten pasek i ocenił że jest nie nosi oznak zużycia a i czas nie zadziałał na niego jakoś niekorzystnie. Jednak wizja zerwania robi swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Paskach CONTIEGO jest napisane że wymiana zalecana co 5 lat, chyba że w tym czasie zrobisz przebieg jaki zaleca producent wówczas do wymiany wcześniej. W ASN jest 160 tyś. jeśli dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a4 zmieniam co setke (łatwo zapamiętać) a mam audi 80 takie autko którym się lata a się nie robi >Wyczynowe< :D na jednym rozrządzie przejechane 320k :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj wymieniaj sobie co 100-110 tys km. ASO co pisze to pisze a trzeba robić swoje. W A3 mi ASO podawało co 180 tys KM, po kupnie auta zmieniłem cały rozrząd na pompe wody SKF, pasek continentala i resztę NTN co jest bdb zestawem. Po 110 tys km odstawiłem na wymianę i dobrze bo rolka na napinaczu żyła już ostatkiem sił. A kolejne wymiany...słuchaj to zależy co sobie założysz jak założysz INA, NTN SKF to 100-110 Mozesz śmigać sobie:) Unikaj zestawów typu MAX GEAR, DACO bo z nimi nic nie wiadomo, typowe tanie marki. Ja wiem, ze to troszkę kosztuje bo trzeba cały przód rozbierać ale nie szczyp się i czy ksiażka by podawała 150 czy 180 to przy tych 100 tys umawiaj już mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecenia serwisu może i mają jakąś istotną wartość informacyjną, ale to zależy też od czynników zewnętrznych takich jak np,. sposób jazdy użytkownika, jakieś zapocenia na uszczelniaczach oraz okres jady więcej niż 5 lat.

I że podane jest 120 czy 180 tyś.wymiana to nie oznacza że tyle trzeba śmigać, troszkę trzeba to przyśpieszyć, być czujnym. Inna sprawa tak jak mówisz kwestia części, jak pozakłada się odpady rynkowe, to niestety może być .... wiadomo jak.

Rozrząd jest istotnym elementem silnika, a więc nie ma co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...