Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Silnik turkocze przy max skręcie ??


jogi1978

Rekomendowane odpowiedzi

Odrazu mówię, że takiego już kupiłem i nie wiem czy to jest normalne .Jak zaczynam jazdę na wstecznym z silnika jakby słychać głośne turkotanie diselka ,jak robie mocny skręt na cofaniu :mysli:, natomiast cofając prosto lub na lekkim skręcie , jest ok.

Jeśli można byłoby można opisać dzwięk silnika to podobny efekt można uzyskać jak sie wbije za wysoki bieg przy małej prętkości.[br]Dopisany: 06 Sierpień 2008, 20:17 _________________________________________________Mała poprawka .Teraz testowałem na luzie (Autko stoi). Zapaliłem furkę silnik hula ładnie do momentu jak skręcę maksymalnie w prawu lub w lewo i tuż na samym końcu możliwości skrętu osi ,silnik zaczyna turkotać o co chodzi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w pierwszej chwili tak myślałem ,ale chociaż nie wiem jak wyje niesprawna pompa wspomagania.to jednak słyszę, że to cały silnik jakby turkocze głośno. Dlatego piszę w dziale "silniki" ,a nie w "zawieszenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc!

U mnie było to samo. To nie pompa tylko napinacz paska wielorowkowego. Przy max. skręcie pompa bardziej obciąża pasek. Po wymianie wszystko ustapiło. Koszt 240 w ASO. Za napinacz. Robota gratis u kumpla.. :)

Pozdr.

P.S.

Znalazłem jeszcze przypadkiem na forum, że problemem może tez być sprzęgło alternatora:

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_wspomaganie_a_sprzeglo_alternatora-t31158.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...