Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHL] Nie taki znowu typowy Szarak - AVUS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie.
Dawniej często zaglądałem na forum, później zbłądziłem. Teraz wracam i przedstawiam swoje szare autko.
Podstawowa wersja a4 1.6 z 1998 roku. Wyposażenie raczej podstawowe, może oświetlenie wnętrza jest ponad standard, ale mogę się mylić. Samochód jest w rodzinie od 2006 roku, przyjechał zza zachodniej granicy z przebiegiem 130kkm, był sprowadzany prywatnie. Ja przejąłem samochód po rodzicach w tym roku. Aktualnie ma 208kkm i nie sprawia większych problemów. W trybie mieszanym przy mojej jeździe spala średnio 7.9l, więc do pijaków nie należy :decayed:

Było:
- Klimatronik
- 4 poduchy
- 2 elektryczne szyby
- ABS
- Wspomaganie
- Eibach -30mm
- itd

Jest/będzie
- Felga AVUS 7Jx17 8E0601025P

- Hamulce 280 -> 288mm
- Dystanse 5mm tył
- Półkubły
- Skórzana trójramienna kierownica

- Ramiona wycieraczek A6 C5 FL Skoda Superb I
- Dolna rozpórka z S4/RS4
- Oświetlenie wnętrza LED
- Podświetlane kratki nawiewu
- Osłona pod skrzynią biegów
- Wygłuszenia z 2.5TDI (maska, grodź, kielichy)
- Białe kierunki
- Concert I


- Hamulce 312mm

- Wsteczny lekko w czerwień
- Chłodzony schowek
- Wygłuszenie drzwi
- Dekory w czarny połysk lub carbon
- Dorobienie scyzoryka
- Składane tylne fotele :facepalm:
- Avant 2.4Q lub 2.8Q :decayed:



W dniu zakupu wyglądał tak:

100_1136.JPG 100_1134.JPG 100_1137.JPG


Listopad 2013:

IMG_0510.JPG IMG_0512.JPG IMG_0513.JPG IMG_0515.JPG IMG_0517.JPG IMG_0519.JPG IMG_0528.JPG IMG_0523.JPG IMG_0526.JPG


Grudzień 2013, styczeń 2014:

We wnętrzu nieco się rozświetliło - kratki + Concert I + LED wnętrza :)

WP_20131215_18_27_50_Pro%255B1%255D.jpg

IMG_0532.JPG


Marzec 2014:

Założyłem nówki opony na świeżo odmalowane proszkowo avusy, umyłem je i nałożyłem wosk Finish Kare 1000p Hi-Temp :)

WP_20140301_12_20_05_Pro.jpg

WP_20140301_12_19_58_Pro.jpg

Mała przymiarka dystansu 10mm (po lewej brak dystansu)

WP_20140301_13_16_31_Pro.jpg WP_20140301_13_02_28_Pro.jpg


Akcja mycie:

Piękna pogoda dzisiejszego dnia aż zachęcała do odświeżenia auta :decayed:

Pacjent:

IMG_0607.JPG IMG_0609.JPG IMG_0610.JPG

Piana:

IMG_0612.JPG

I po pianie:

IMG_0613.JPG IMG_0615.JPG

Lakier schnie, więc biorę się za wnęki:

IMG_0619.JPG IMG_0621.JPG

Po wyschnięciu leci Prickbort i Prix:

IMG_0623.JPG IMG_0625.JPG

Efekt zadowalający, jest czysto, ale jeszcze glinka:

IMG_0629.JPG IMG_0631.JPG

Kolejne mycie, cleaner i na koniec wosk:

IMG_0632.JPG IMG_0633.JPG IMG_0636.JPG

Prawie jak nowy :grin:

IMG_0639.JPG

Szkoła Jazdy Michała Kościuszko

DSC06128.JPG

DSC06141.JPG

Edytowane przez TrollGun

Opublikowano

Nareszcie pokazałeś swojego szaraka :-)

Z wyglądu prawie jak mój, tylko mój to większa koza :naughty:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Nowe zdjęcia w pierwszym poście! :naughty:

Od kolegi trepek dostałem osłonę pod skrzynię z wygłuszeniem. Przy wyższych prędkościach jest odczuwalnie ciszej, mniej szumów dostaje się do wnętrza :)

Mam też tapicerkę bagażnika z polifta. Czy mógłby ktoś zrobić zdjęcie jak wygląda oryginalnie w zamykanym schowku po lewej stronie? Do czego są wpięte zatrzaski z tapicerki?

Zastanawiam się też nad dystansami. Według moich pomiarów przednie koła chowają się 1cm wgłąb błotnika, tylne 1,5cm. I teraz zastanawiam się czy dać 10mm do tyłu a przód zostawić tak jak jest, czy iść po bandzie i zakładać 10mm na przód i 15mm na tył? Na leżących policjantach nie będę zawadzał gumą o błotnik?

Kieruneczki białe ze sklepu skody :decayed:

WP_20131201_12_49_53_Pro.jpg

Opublikowano

Lepiej daj dystanse takie same, bo jak dasz rozne to moze Cie nosic po koleinach.

Opublikowano
  • Autor

Myślisz, że 5mm będzie miało aż taki wpływ? Już teraz nieźle nosi, porównując do 15" :grin:

Opublikowano

Cze, ładne autko, przy 17 to możesz pa pa powiedzieć wynikowi 7,9 l/100 :wink:

Opublikowano
  • Autor

Przy ostatnim tankowaniu wyszło już 9,4L, ale było więcej krótkich odcinków (do pracy po 2km, normalnie jeżdżę na rowerze :naughty:)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Masz na oparciu tylnej kanapy materiał z polifta? Bo znalazłem w szopce :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Mam, bagażnik już jest w pełnym wypasie :grin:

Opublikowano

zdecydowanie lepiej na tym kole,mega kolor zawsze mi sie podobał ten odcień.Czekamy na mody nic by sie nie stało jakbyś poszedł dalej niż to co na liście:whistling:

Opublikowano
  • Autor

Dzięki. Coś spoza listy na pewno dojdzie, zastanawiam się nad skórą od tego faceta:

FOTELE SKÓRA AUDI A4B5 S LINE SEDAN PISTACJ+GRATIS (3699461905) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. :slina:

Ale biję się z myślami, czy warto inwestować większe pieniądze w doposażanie czy jednak odkładać na jakieś mocniejsze Quattro...

Póki co w miejsce nie do końca sprawnego Chorusa włożyłem Concert I, do niego dojdzie emulator mp3.

W weekend zakładam też kratki podświetlane i lecą lampki do oświetlenia nóg w drzwiach :wink:

---------- Post dopisany 15-12-2013 at 18:55 ---------- Poprzedni post napisany 12-12-2013 at 21:57 ----------

We wnętrzu nieco się rozświetliło - kratki + Concert I :)

WP_20131215_18_27_50_Pro%255B1%255D.jpg

Opublikowano

Pokaż zdjęcia jeszcze w ciągu dnia.

Opublikowano

kolor:slina:

mam taki sam

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Pakiet oświetlenia wnętrza LED od bodzio1 :kox:

IMG_0532.JPG

Opublikowano

No, no. Nie próżnujesz widzę :jerk:

Opublikowano

Z zewnątrz bliźniak mojej sprzed 3 lat :decayed:

Ładuj polift na przód - różnica niesamowita :kox:

Opublikowano
  • Autor
Ładuj polift na przód - różnica niesamowita :kox:

Chodzą mi po głowie lampy dzielone z S4, ale to melodia przyszłości. Na wiosnę mam inne plany - odświeżenie lakieru, odmalowanie Avusów i założenie na nie nowych oponek na lato :)

---------- Post dopisany 18-01-2014 at 23:10 ---------- Poprzedni post napisany 13-01-2014 at 20:52 ----------

Dziś wymieniałem osłonę przegubu, stara była już "lekko" zużyta - smar zbierałem z felgi :lol1:

WP_20140118_14_33_22_Pro%255B1%255D.jpgWP_20140118_14_33_52_Pro%255B1%255D.jpg

Zimówki z Avusów poszły na sprzedaż, letnie opony już czekają w garażu, a felgi idą do piaskowania i malowania.

Tymczasem założyłem docelowy pakiet zimowy :kox:

WP_20140118_15_42_46_Pro%255B1%255D.jpg

Opublikowano

No fajne wozidlo kolego:)):D:D

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Dzisiaj wrzucę zdjęcia z montażu dolnej rozpórki z RS4.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
Dzisiaj wrzucę zdjęcia z montażu dolnej rozpórki z RS4.

I chyba zapomniałeś :decayed:

Dziś założyłem nówki opony na świeżo odmalowane proszkowo avusy, umyłem je i nałożyłem wosk Finish Kare 1000p Hi-Temp :)

WP_20140301_12_20_05_Pro.jpg

WP_20140301_12_19_58_Pro.jpg

Mała przymiarka dystansu 10mm (po lewej brak dystansu)

WP_20140301_13_16_31_Pro.jpg WP_20140301_13_02_28_Pro.jpg

Chyba będzie w sam raz :)

---------- Post dopisany 22-03-2014 at 22:23 ---------- Poprzedni post napisany 01-03-2014 at 20:33 ----------

Piękna pogoda dzisiejszego dnia aż zachęcała do odświeżenia auta :decayed:

Pacjent:

IMG_0607.JPG IMG_0609.JPG IMG_0610.JPG

Piana:

IMG_0612.JPG

I po pianie:

IMG_0613.JPG IMG_0615.JPG

Lakier schnie, więc biorę się za wnęki:

IMG_0619.JPG IMG_0621.JPG

Po wyschnięciu leci Prickbort i Prix:

IMG_0623.JPG IMG_0625.JPG

Efekt zadowalający, jest czysto, ale jeszcze glinka:

IMG_0629.JPG IMG_0631.JPG

Kolejne mycie, cleaner i na koniec wosk:

IMG_0632.JPG IMG_0633.JPG IMG_0636.JPG

Prawie jak nowy :grin:

IMG_0639.JPG

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.