Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oswietlenie tablicy


pawelk1910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z powodu peknietego szkielka dostaje sie woda do jednej z lampek i przepala sie zarowka tak z dwa razy w roku ale to jeszcze moge zdzierzyc.

Teraz sprawa sie nieco skaplikowala. Po przepaleniu na FISie pokazalo spalona zarowke, wymienilem swieca elegancko obie pozakrecalem i gitara. Przychodze za chwile wlaczam swiatla i na FISie znow N..P..L..!!! Biegusiem do klapy a tu kur... nie swieca OBIE!!!

Teraz niewiem one maja jakis osobny bezpiecznik? sprawdzalem miernikiem i niema pradu na tych stykach w lampce i zglupialem

Macie moze jakies sugestie? Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobnych bezpieczników do poszczególnych żarówek nie ma, bo są na zasilaniu do modułu, który steruje poszczególnymi obwodami.

http://zibiokaj.dl.interia.pl/Jedn%20ster%20sieci%20pokladowej%20J519.jpg

Sprawdź czy nie ma korozji styków w kostce, lampce lub czy nie ma wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wymieniałem zarówki bo jedna cos nie stykała i po wyjeciu lampek okazłao sie ze zarówki lekko przydymione juz ale swieciły , i chyba w pore je wymieniłem bo przy stykach w listwie palstik był juz podtopiony

zdj_cie0106.jpg

ciekawi mnie co sie dzieje za listwą, ale rozbierac sie nie chce, ale nowe zarówki styki przetarte wiec moze juz topic nie bedzie. srubki cezko odkrecic ale da sie po zdjeciu ramki tablicy , a jak juz podjechana to po wykreceniu mozna zamocowac w imadle miedzy dwoma kawałkami drewna i naciąć aby pasowało pod płaski srubokret i ponownie uzyć do wkrecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze rozmowa odbiegnie na boczny tor ale tez miałem problem z wykreceniem kloszy zeby dostac sie do zarówek po wyciagnieciu listwy od środka przewierciłem stara śrubke i nagwintowałem i teraz jest juz ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma sie krótki cieknki ale z solidna reczką srubokret(lub mini wkretak elktryczny, scyzoryk) to da s sie wykrecic , tylko ramke tablicy trzeba zdjac. ale fakt ciezko,tak jak pisałem jedna srubke musiałem przerobic na płaski srubokret, chyba ze znajde podobne to podmienie, mam tylko nadziej ze juz topic plastiku w listwie nic nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez sie z tym meczylem ale w koncu zainwestowałem w ori lampki led całe klosze i od tej pory luzik no i jaki widok hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zapytanie,

Przepaliła mi się jedna żarówka od podświetlania tablicy, stwierdziłem skoro rozbieram jedną to i wymienię drugą na ledowe

Zakupiłem w markecie 2 sztuki z oznaczeniami SV8,5 12V 5 W, zamontowałem prawą - świeci, zamontowałem lewą - nie świeci... mówię ku... mać jakaś trefna, ale przełożyłem ją na prawą stronę i świeci...

Co może być nie tak że te żarówki nie chcą świecić po lewej stronie a po prawej świecą, dodam że zwykłe żarówki świecą normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana biegunów dioda to nie żarówka.

Obróć led (żarówkę) zamieniając + z -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...