Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bagnet, jaki powienien być?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka, mam problem w swojej a4 z silnikiem AFN, mianowicie mam bagnet lecz jest w nim coś ułamane, patrzyłem na takie bagnety na allegro i nie mają tego plastiku co jest u mnie, wszystko wyglądają tak:

31012010099.jpg.

Mogłby ktoś wrzucić zdjęcie dobrego bagnetu z silnika AFN ?

Opublikowano

Oglądałem przed chwilą swój bagnet z ciekawości w AFN ie i wygląda identycznie.

Opublikowano
  • Autor

Więc nie ma na nim założonego takiego czegoś:

lejek-bagnet-oleju-automega.jpg

Opublikowano

to cos to przedluzenie tej metalowej rurki co wychodzi z silnika. nie jest to czesc bagnetu, bagnet sie w to wklada.

Opublikowano

Kupic orginal w ASO za 16zl a toprana za 10zl... Oplaca sie? :-)

Opublikowano
Kupic orginal w ASO za 16zl a toprana za 10zl... Oplaca sie? :-)

no nie tylko mi się nie chciało pomykać po serwisach dlatego zamówiłem w sklepie i tyle :wink:

Opublikowano
  • Autor

Czyli jeśli nie ma tgeo plastiku to pokazuje błędne wskazania ilości oleju ?

Opublikowano

no napewno bo wtedy bagnet nie wchodzi na odpowiednia glebokosc. ja to kupilem w motoryzacyjnym za chyba 4 zlote jakis czas temu

Opublikowano

Bez tej tulejki lub z ułamaną bagnet wchodzi za głęboko.

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie a ja mam trochę inne pytanie .

Mam u siebie najprawdopodobniej trochę wyrobioną tą prowadnicę i bagnet do pomiaru poziomu oleju w silniku wchodzi w nią luźno.

Czy może to mieć jakieś skutki uboczne ? czy jest szansa żeby podczas jazd tamtędy mógł wydostać się olej (niby jak) ? Przecież niektóre auta mają też tak luźno wkładane bagnety

Poza tym, nawet jak ta prowadnica nie jest wyrobiona i dobrze trzyma , to i tak ona nie jest całkowicie szczelna. To sam plastik bez żadnych oringów.

Autem jeżdżę już tak z 1,5 roku i nie zauważyłem nic niepokojącego .

Wiem że taka prowadnica to groszowe sprawy , ale po co wymieniać jak nie ma takiej potrzeby .

Mój silnik to AFN

Opublikowano
Panowie a ja mam trochę inne pytanie .

Mam u siebie najprawdopodobniej trochę wyrobioną tą prowadnicę i bagnet do pomiaru poziomu oleju w silniku wchodzi w nią luźno.

Czy może to mieć jakieś skutki uboczne ? czy jest szansa żeby podczas jazd tamtędy mógł wydostać się olej (niby jak) ? Przecież niektóre auta mają też tak luźno wkładane bagnety

Poza tym, nawet jak ta prowadnica nie jest wyrobiona i dobrze trzyma , to i tak ona nie jest całkowicie szczelna. To sam plastik bez żadnych oringów.

Autem jeżdżę już tak z 1,5 roku i nie zauważyłem nic niepokojącego .

Wiem że taka prowadnica to groszowe sprawy , ale po co wymieniać jak nie ma takiej potrzeby .

Mój silnik to AFN

:facepalm::grin:

Opublikowano
:facepalm::grin:

Może coś więcej do powiedzenia niż tylko dwie emotikonki ?

Chyba że masz erotyczne skojarzenia z drugim zdaniem :grin:

Może dla ciebie pytanie śmieszne, a dla mnie istotne więc proszę ciebie o trochę wyrozumiałości . :facepalm:

Bo na logikę musiała by być zatkana odma żeby tam doszedł olej

Opublikowano

mozesz jezdzic bez tego i jak silnik zdrowy to nic sie nie bedzie dzialo ,gorzej jak silnik trup to ci olej-u opary zarzygają maske :grin:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

O to ja miałem zdrowy silnik bo nie pluł :)vp-tdi [/b zrozum kolegę, chce się czegoś dowiedzieć :)

Nawiasem mówiąc to wątpię, że by przez bagnet wywalało olej gdy silnik pracuje. Nigdy się z tym nie spotkałem w żadnym dieslu, a co innego z korka na pokrywie zaworów. Mam rację ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.