Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz, łańcuch rozrządu 1.8T BEX AVJ


kamil7361

Rekomendowane odpowiedzi

To jakaś masakra... 2300zł powinno rozwiązać problem na kolejne min. 200kkm. Ciekaw jestem jak się teraz ASO zachowa w temacie reklamacji.

Brzęczy w trakcie jazdy czy tuż po rozruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdź w pierwszej kolejności ciśnienie, może siadło i przez to na rozgrzanym? Jak masz ochotę nagraj to brzęczenie na rozgrzanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy to przypadek i pewnie nie ostatni,że oryginalny napinacz się tłucze,jakiś czas temu pisałem na forum o podobnej sytuacji,tyle że to był vw passat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy to przypadek i pewnie nie ostatni,że oryginalny napinacz się tłucze,jakiś czas temu pisałem na forum o podobnej sytuacji,tyle że to był vw passat.

No to teraz niech się ASO wykaże, w końcu kasy wielką górkę wziąć potrafili za bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w aso i nie jest to takie proste reklamować napinacz. Powiedzieli ze musza przyjąć auto na serwis i sprawdzić lecz jeśli okaże ze mechanik montujący napinacz popełnił jakiś błąd zapłacę za demontaż nastawnika 1900zł.! wystarczy ze producent zakłada ze musza być np. nowe śruby itp. reklamacja zostanie odrzucona.No i olej tez jest ważny jaki się używa i czy jest na czas wymieniany. Reasumując reklamacja nie do przejścia.

Edytowane przez sasna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac obstawiam ,ze ASO montuje napinacze ktore mozna kupic za 500 zl na allegro.

Czy ktos mial przyjemnosc wziasc do reki napinacz kupiony w aso i ten Febi z allegro??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli praktycznie gwarancji w ASO nie ma na napinacz(jak wszędzie zreśztą),no chyba że oni będą go sami montować,a wtedy cena wyniesie pewnie w okolicach 3tys,to ja dziękuje za taką jakość,wole juz kupić napinacz z alledrogoo.

Edytowane przez strazak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc to jest cyrk na kółkach i znakomity materiał do TVN Turbo. Dać 2kPLN za napinacz i nie mieć na niego gwarancji, bo zawsze jakiś powód znajdzie się... Reklamuj jako niezgodność towaru z umową, niech się gimnastykują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ze tak mogę zrobić ale jeśli zdecydują ze jest coś nie tak czyli wina montażu dostane rachunek na 1900zł

To nie wiem. Przyczepić się zawsze mogą, zawsze coś znajdą w 11-12 letnim aucie co im się nie spodoba i na co zgonią winę. Może rzecznika konsumentów podpytać, bo to straszenie kwotą 1900zł to ewidentnie próba odstraszenia klienta od skorzystania z przysługującego mu prawa do reklamacji towaru.

W końcu to w jaki sposób sprawdzą zasadność reklamacji i czy poniosą przy tym jakiś koszt to już ich broszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym go wyjął, zaniósł im i powiedział, że reklamuję tą część dlatego że nie działa prawidłowo i tyle. Niech sobie sami sprawdzają. Ale myślę, że najpierw warto byłoby zaznajomić się z kwestią reklamacji tej konkretnej części. Bo przypuszczam, że nie informowali o tym podczas zakupu (że tak wygląda proces reklamacji tego typu części).

Może gdzieś wyżej zapytać, że tak Cie potraktowali i nie wiesz teraz co robić itd. Albo rzecznika podpytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką prośbe mam do kolegi sasna,gdyby mógł zrobic zdjęcie oznaczeń tego napinacza z ASO,tak do porównania,dla potomności.

Edytowane przez strazak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas zakupu poinformowano ze w razie reklamacji musi być faktura rachunek warsztatu montującego . później podam wszystkie oznaczenia z nastawnika.Co mam teraz robić?

za długo nie mogę tak jeździć. poprzednio miałem nastawnik z allegro za 600zł wytrzymał tyle co oryginał. Może coś z silnikiem jest nie tak ze tak szybko padają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura,straszą. Jeżeli twój mechanik i ty macie czyste sumienie to podejmij te kroki i nie daj sie wykiwac

Edytowane przez hunter91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno napinacze AutLog jakoś tam dają radę, na grupie fejsowej 1.8T jeden człowiek przejechał na tym chyba 20kkm i póki co ok. Nie wiem jak z trzymaniem jakości, tzn. czy każdy będzie w miarę podobny jakościowo do tego który ma ten człowiek... lecz jeżeli ASO wypnie się to kupno w ASO totalnie nie ma sensu.

Nie po to płaci sie 5 razy więcej niż za rasowego chinola, żeby jakość napinacza jak i podejście do klienta było na tym samym poziomie co kupno u przypadkowego handlarza z allegrosza.

@strazak93 chyba też pisałeś, że ganiasz na AutLogu? Już mi się nie chce wertować wstecz topicu.

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziano mi ze jeśli olej nie będzie spełniał wymogów producenta lub jeśli przekroczono limit kilometrów tez mogą odrzucić reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziano mi ze jeśli olej nie będzie spełniał wymogów producenta lub jeśli przekroczono limit kilometrów tez mogą odrzucić reklamacje.

A jaki olej lejesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...