Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Stwierdzili ze wałek rozrządu jest podróba i to on rozciąga łańcuch

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 778 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam. Jak zrobic logi zeby sprawdzic czy napinacz dobrze pracuje i jaki powinny byc wartosci. Prosze o pomoc

Opublikowano

Orientuje się ktoś jak miejsce zaznaczone na zdjęciu jest uszczelniane, jakiś oring ?

i-napinacz-lancucha-rozrzadu-lancuch-vw-

gdzieś z tych okolic trochę mi się "poci".

A jeśli okazałoby się, że uszczelka pod napinaczem puszcza, to idzie to jakoś w miarę ogarnąć ? Tzn. czy da radę podnieść sam napinacz, żeby wymienić uszczelki i czy muszę przy okazji wymienić od razu uszczelkę pod pokrywa, która nie cieknie na 100 % ?

Opublikowano

Takie rzeczy to tylko David Copperfield potrafi. Bez zdejmowania pokrywy zaworów nie da się nic zrobić. Uszczelka pokrywy kosztuje 50zl także nie wiem w czym problem.

Edytowane przez barb123

Opublikowano

Tyle to wiem. Czyli uszczelka jest jednorazowa ?

Za 50 zł to możesz kupić jakąś gów...ną uszczelkę.

Opublikowano

To po co pytasz jak wiesz :facepalm:

Edytowane przez barb123

Opublikowano

Wiem, że pokrywę trzeba zdjąć, bo pisałeś coś o jakimś magiku... ;)

Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie o co pytałem. Czy można podnieść napinacz bez jego uszkodzenia i przestawienia wałków, wymieć jego uszczelki i wsadzić go z powrotem na jego miejsce ?

Na razie dowiedziałem się jak zdejmę pokrywę, to muszę wymienić uszczelkę pod nią na nową.

Opublikowano

Za 50 zł to możesz kupić jakąś gów...ną uszczelkę.

jesli kupujesz "z ulicy"

jak masz kogos w sklepie to bedzie juz porzadna

Edytowane przez KubaMpakiet

Opublikowano

Za 50 zł to możesz kupić jakąś gów...ną uszczelkę.

jesli kupujesz "z ulicy"

jak masz kogos w sklepie to bedzie juz porzadna

80 zł oryginalna kosztuje

Opublikowano

WTF ?

U mnie w ASO VW za uszczelkę pokrywy 058198025A krzyknęli 166 zł,a tą pod napinacz 058198217 55 zł :facepalm:

Kto ma dojście do tańszych oryginałów ???

Opublikowano

WTF ?

U mnie w ASO VW za uszczelkę pokrywy 058198025A krzyknęli 166 zł,a tą pod napinacz 058198217 55 zł :facepalm:

Kto ma dojście do tańszych oryginałów ???

http://www.getem.pl/index.php?szukaj_katalog=058198025A&action=katalog&kat=5&x=19&y=17

Opublikowano

Dzięki, szkoda że tej pod napinacz nie mają :(

Opublikowano

No niestety nie mają .

Opublikowano

A w kwestii tego oringu ktoś pomoże ? Ma ktoś stary napinacz, żeby odkręcić ten licznik impulsów i sprawdzić co tam siedzi ? Oczywiście nie dzisiaj :P

Opublikowano

Mam pytanko , gdzie zaopatrujecie się w napinacze oraz łańcuchy ? ponieważ patrzyłem na alle... i sa tam komplety tzn uszczelka napinacz i łańcuch za około 600 zł są to pewnie chinole ale byłem w sklepie i mi zaproponowali napinacz febi za 1500 zł ...

Opublikowano

Chyba bym wolał dołożyć trochę i mieć oryginał. W ASO krzyczą sobie coś około 2300-2400zł a na stronie podrzuconej wyżej jest a około 2100zł

http://www.getem.pl/index.php?szukaj_katalog=058109088&action=katalog&kat=5&x=0&y=0

Opublikowano

Chyba bym wolał dołożyć trochę i mieć oryginał. W ASO krzyczą sobie coś około 2300-2400zł a na stronie podrzuconej wyżej jest a około 2100zł

http://www.getem.pl/index.php?szukaj_katalog=058109088&action=katalog&kat=5&x=0&y=0

Też bym skłaniał się za oryginałem .

Opublikowano

A te napinacze mają regulacje ? bo na tym zdjęciu napinacza wygląda jak by był regulowany na śrubie. U mnie grzechocze trochę ale nie wiem czy łańcuch się wyciągnął czy napinacz nie napina. Ale jak już rozbiorę go to pewnie wymięnie jedno i drugie chyba że można go podregulować .


http://www.ebayphotogallery.com/zdjecia/epck1512-timing-chain-kit/5733354/3#zdj5

Opublikowano

To jest chyba takie zabezpieczenie na czas montażu. Normalnie ta sprężyna "napina".

Opublikowano

Da radę sprawdzić vagiem czy wałki się nie rozjeżdżają przez np rozciągnięty łańcuch?

Będę zmieniał rozrząd, ale nie mam luźnych 2k na komplet napinacza i może bym spróbował wymienić przy okazji łańcuch, ewentualnie zaryzykować że ślizgami, bo słychać już niestety trochę grzechot..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.