Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sens wycięcia katalizatora w A4 B5 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! mam pytanie czy jest sens wycinać Katalizator z 1.8T czy to coś da, czy będzie lepiej słychać silnik? czy tylko zaszkodzi taki zabieg. Z góry dziękuje

Opublikowano

Wyciąć można szybko ale co tam wstawisz?

Opublikowano

no jak to co tam wstawi? DP (downpipe) jest na forum lista na grupowe zakupy tych właśnie elementów w niezłych cenach.

W tym silniku niestety jest druga sonda diagnostyczna którą trzeba oszukać tulejką (wspawana w DP - raczej się to nie sprawdza) lub usunąć ją programowo u tunera przy okazji zmiany softu (virusa).

Lepiej będzie słychać turbinkę która będzie nieco szybciej reagować na gaz.

Pozbycie się kata w silniku turbodoładowanym to moim zdaniem podstawa.:wink:

Jak byś użył szukajki to na pewno znalazł byś sporo tematów o tym.

Opublikowano

Jeżeli będziesz coś więcej modził np. wydech , wirus , f- mic ,dp. to da i to sporo. Lecz jeśli chodzi tylko o wycięcie kata to niewiele + błąd na kompie.

Opublikowano
  • Autor

właśnie chciałbym poddać audi Virusowi nawet dodałem wątek gdzie się udać w kujawsko pomorskim by nie spaprali roboty. Czyli mówicie lepiej wyciąć i wtedy jechać po virus i będzie grało no i co tam włożyć zamiast kata? zaznaczam ze jestem laikiem :)

Opublikowano
Jeżeli będziesz coś więcej modził np. wydech , wirus , f- mic ,dp. to da i to sporo. Lecz jeśli chodzi tylko o wycięcie kata to niewiele + błąd na kompie.

1. w b5 jest lambda przed katem, błędu nie wywali

2. w twoim b6 kasujesz drugą sonde i też nie ma błędu

3. nawet bez dalszego modzenia ma to sens bo zapchany kat przymula silnik i zanieczyszcza jeszcze bardziej

4. :szukaj: !!!!!!!!!!!! Co drugi temat w "wydechach" to co sie stanie i czy warto wyciąć kata!

na 3ciej stronie dwa tematy po 25 stron, milej lektury:

http://a4-klub.pl/uklad-wydechowy-100/out-katalizatora-skutki-265780/

http://a4-klub.pl/uklad-wydechowy-100/b5-adr-warto-wyciac-katalizator-1140/

Opublikowano

Tylko w AEB i APU nie było drugiej sondy za katem, we wszystkich nowszych jest nie wprowadzaj w bład.

Opublikowano

Sory, memory, źle popaczałem na kod silnika :decayed:

Opublikowano

koledzy ja tez myślę nad tym i mam zamiar wspawać strumienicę w to miejsce.

Opublikowano
  • Autor

czyli rozumiem to tak jechać do fachowca niech zrobi swoje wytnie wstawi rurkę, a ja nie muszę martwić się żadnymi błędami bo ich nie będzie?

Opublikowano
Tylko w AEB i APU nie było drugiej sondy za katem, we wszystkich nowszych jest nie wprowadzaj w bład.

i w AJL :wink: nie było 2-giej sondy

Opublikowano

Lepiej kup downpipe, duży wydatek to nie jest, ale napewno przyoszczedzi ci pare groszy w razie gdyby "Stasiu" miał zastrzeżenia co do przeglądu....

Jak masz AEB to po wycięciu, czy też wstawieniu DP nic ci nie bedzie.

Opublikowano

Przypominam jak brzmi temat:

B5 ANB Sens wycięcia katalizatora

A silnik ANB ma drugą sondę!

Najlepiej tak jak już pisałem usunąć ją programowo!

Zakup downpipe (DP) zwraca się po sprzedaży kata więc koszty zerowe, jak lubisz druciarstwo to możesz oczywiście wspawać kawałek jakiejś rurki która długo nie wytrzyma.

Tyle w temacie.

Opublikowano

A w 1.8 ADR jest druga sonda ?, i jak wytne kata to bedzie wszystko Ok ?

Opublikowano
  • Autor
Przypominam jak brzmi temat:

B5 ANB Sens wycięcia katalizatora

A silnik ANB ma drugą sondę!

Najlepiej tak jak już pisałem usunąć ją programowo!

Zakup downpipe (DP) zwraca się po sprzedaży kata więc koszty zerowe, jak lubisz druciarstwo to możesz oczywiście wspawać kawałek jakiejś rurki która długo nie wytrzyma.

Tyle w temacie.

nie druciarstwo odpada, ten downpipe się założy. Dzięki za rady

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Jak kolega wyciął kata z 2.0 benzyny to zrobiło się trochę głośniej, słychać taki charakterystyczny dźwięk jakby buczenie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.