Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer padnięty?


s3bA666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Auto stało 2 dni nie odpalane akumulator się rozładował i pojawił się problem z immobilizerem. Dosłownie aby odpalić auto to muszę za każdym razem odpinać klemę od akumulatora i tak w kółko. Podpiąłem auto pod kompa i wyskoczyły takie błędy:

silnik: 17978 -Sterownik silnika zablokowany przez immobilizer

immobilizer: 01177 -Sterownik silnika 65-10-Nieporawny-Sporadyczny

Czy jest to uszkodzony sterownik immobilizera? Jak tak to co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,u mnie podobny problem jest z immo.W zeszłym roku już się pojawił.Latem był spokój,a teraz ponownie problemy przy odpalaniu.

Na Vag-u wypluło ten sam błąd co u Kolegi wyżej (17978 oraz 1176-klucz,sygnał za mały).

Pytanie moje-czy wystarczy że zrobię jak w linku co podał Jihaad i czy nic nie spartole przez adaptację?

---------- Post dopisany 18-11-2013 at 17:14 ---------- Poprzedni post napisany 17-11-2013 at 21:52 ----------

Chciałem dziś spróbować usunąć ten błąd i jego powód,niestety bez powodzenia.

Podłaczyłem kompa i za pomocą VCDS-Lite sprawdziłem błędy:

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-00 - -

01176 - Key

07-00 - Signal to Low

Próbowałem też robić zgodnie z tym co w linku który podał Bruno ale nic nie wyszło.Błąd za każdym razem powraca jak wyjmę kluczyk ze stacyjki.Pomoże ktoś jak się z tym uporać:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawdopodobnie problem zupelnie inny, bo u ciebie kłopoty z odpalaniem nie są związane z akumulatorem, prawda?

Sądzę, że dla ciebie rozwiązanie jest tu: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/immobilizer-1649/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest dobry,ma rok czasu.Ten wątek co podales też patrzyłem i myślałem o tym,gorzej tylko z kluczami żeby to porozkrecac i złożyć.

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poradziłes sobie z problemem?

Tak.Nie robiłem tego sam z uwagi na brak kluczy odpowiednich.Kierownica została zdemontowana,trzeba było się dostać do tej czarnej pętli co jest przy stacyjce.Kabelki psikniete sprayem do styków.Błąd skasowany,już nie wraca.Jeżdżę tak od miesiąca i jest spokój.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W tygodniu sprawdze bo mnie szlag trafia... Raz odpala na dotyk, a innym razem kombinuje 5 minut zanim odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Ciebie też jest błąd imo? Jeśli tak to sprawdzić nie zaszkodzi cewkę imo przy stacyjce. Może nie łączy kostka 2pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kostka dobrze łączyła,ale kabelki zostały potraktowane sprayem do stykow,poruszane.Błąd trzeba było skasować i jest ok.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziś psikne kontaktem i zobaczę bo już mnie szlag trafia...

Dodam że u mnie auto raz kręci i nie odpala a za innym razem pali na dotyk. Po odłączeniu kostki odpalał i od razu gasł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki problem? Z twojego poprzedniego postu wnioskuję, że to nie kwestia immo, skoro auto w ogole nie odpala.

Problem immo = gasniecie auta 1-2 sekundy po uruchomieniu + migająca kontrolka.

Wysłane batonikiem Kitkat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie czasami kręci i nie odpala i po takim kręceniu miga kontrolka immo a czasami od razu pali na dotyk :-/

Błędy identyczne jak w 3 poście

Nikt nie miał takiego problemu? :-(

Edytowane przez Kshyhu87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie czasami kręci i nie odpala i po takim kręceniu miga kontrolka immo a czasami od razu pali na dotyk :-/

Błędy identyczne jak w 3 poście

Nikt nie miał takiego problemu? :-(

U mnie tak bylo-czasem odpalal od razu a czasem po kilku próbach.Zawsze jak świeciła kontrolka to nie dało się odpalić bo auto gaslo.Pomogła procedura z czyszczeniem pętli przy kostce.

Mechanik mi mówił,że taką pętle można wymienić gdyby nie pomogło czyszczenie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się do tego zabrać?

Musisz zdemontować kierownicę żeby się dostać do stacyjki.Na forum w dziale "zrób to sam" jest link jak się do tego zabrać.

Jak juz rozgrzebiesz wszystko to przy stacyjce jest czarny pierscien-petla do której idą 2 kabelki.Rozlaczasz,psikasz,składasz.Kasujesz błąd i sprawdzasz czy nie wróci.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...