Skocz do zawartości
IGNOROWANY

serwisowa tabela obslugowa


yeti_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy

Mam pytanie odnośnie serwisowej tabeli obsługowej Audi A4 B8 2.0TDI a mianowicie czy sztywno trzymacie się przebiegów wymian poszczególnych elementów eksploatacyjnych które są tam umieszczone, czy je z jakiegoś powodu skracacie:

filtr powietrza co 60.000 km/6 lat

filtr paliwa co 60.000 km

filtr wentylacji 30.000 km/2 lata

wydaje mi się, że to zbyt spore przebiegi jak na te filtry, ale nie mam zbyt dużego doświadczenia w tym temacie więc proszę o radę, wymieniacie je po tych przebiegach czy częściej-czy jest sens wcześniejszych ich wymian, jak to wygląda u was????

Olej silnikowy to wiadoma sprawa że 15.000 do 30.000 km lub co 2 lata w zależności co wystąpi wcześniej, jeżdżę na Castrol EDGE 5w30 long life

Pasek zębaty co 180.000 km

Osobiście ten przebieg osiągnę gdzieś za 5 lat czyli auto będzie mieć jakieś 10 lat!!!!

Czy powinienem wymienić cały rozrząd wcześniej, czy mogę spokojnie czekać do tego przebiegu???

Dodam, że auto nie jest użytkowane w ruchu miejskim sporadycznie na dłuższe wyjazdy pozamiejskie.

Ma udokumentowany przebieg, który na dzień dzisiejszy wynosi 110 tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam Olej + filtr oleju co 10.000km Motul Specyfic. Filtr paliwa co 30.000km a filtr kabinowy co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podepnę się pod temat. Przymierzam się do pierwszej wymiany oleju w B8 2.0 TDI 143 KM i mam takie pytanie ile oleju tam wchodzi? Nie znalazłem w książce informacji na ten temat, archiwalny wątek: Drukuj stronę - [ALL] Ile oleju do mojego silnika? mówi o: 2.0 TDI - 3,8L a po aktualizacji 2.0 TDI - 5L.

Znalazłem podobny wątek:

http://a4-klub.pl/2-0-202/oleju-wymiane-268505/

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja olej i filtr oleju wymieniam też co 15000km(Castrol Edge 5w30 Long Life),filtry oprócz paliwa co rok prze zimą i myślę że to standard no a filtr cząsteczek stałych mam nadzieje że nie będę wymieniał a jak już to usuwał:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej Castrol Edge 5w30 Long Life co 15 tyś, filtr olejowy oczywiście tez co 15 tyś, pozostałe co 30 tyś, paliwa co 60 tyś:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...