Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne dymienie po wyczyszczeniu EGR


Aron21

Rekomendowane odpowiedzi

Siema . Mam dzisiaj chwile wolnego czasu więc postanowiłem sprawdzić dlaczego cieknie mi doprowadzenie oleju do Turbo i przy okazji wyczyścic EGR z racji iż był trochę z oleju . Wykręciłem EGR wyczyściłem ile się dało lecz ta sztanga w środku za lekko nie chodziła jak próbowałem wciągnąć powietrzem żeby się otworzyła to nawet nie drgneła , więc postanowiłem zaślepić EGR zaraz przy kolektorze . Tak też zrobiłem , i odpaliłem silnik . Silnik zaczął pracować nie równo , zaczął się dusić i ze strachu go zgasiłem , EGR na stół znow wyczyściłem ale za wiele to nie dało i wsadziłem go spowrotem . Przy odpalaniu załapał po chwili i tak jakby coś przepchał . Auto chodzi tylko że DYMI na można powiedzieć biało/niebieski DYM . Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale 2 dni temu mialem przeprowadzoną u mechanika wymianę szklanek + rozrząd i uszczelki . Nawet zaślepiłem egr przy wlocie z wydechowego ale dalej kopci . Co to może być ?? Podcisnienie na wężyku od egr jest .Na jałowym dymi lekko lecz przy większym dodawaniu gazu robi się kłęba dymu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz nie ma związku z egr, czy egr jest sprawny czy zapchany, zaślepiony czy go fizycznie nie ma silnik pracuje równo. Ja bym obstawiał, że mechanik coś skopał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dałeś ciała i coś wpadło w dolot (jakiś większy nagar) i podwiesił zawór lub tak jak kolega mówi mechanik dał ciała z rozrządem lub w ogóle nie zajrzał w vaga aby ustawić kąt wtrysku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście okazało się że wpadł mi jakiś nagar do kolektora i dlatego tak przez chwile go przetrawić nie mógł i później dymił na niebiesko , po przejechaniu paru KM i porządnym rozgrzaniu silnika przestał dymić .

Temat do zamknięcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...