Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grają z tyłu głośniki


Świstak.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż nie grają mi z tyłu głośniki. Rozebrałem tapicerkę z jednej strony z tyłu i w ogóle okazało się że są tam głośniki (podejrzewałem ich brak), są podłączone, wszystko jest ok. Patrzyłem na oryginalnym radiu czy grają czy nie. Ale jeden kabel w kostce nie jest podłączony, a że radio mam zamówione to nie wiem czy ten kabel wszystko psuje czy gdzieś głębiej trzeba szukać przyczyny. Podam Wam kilka zdjęć na 1 i na 2 jest zaznaczony kabel niebieski gdzie powinien iść a nie idzie, Waszym zdaniem on odpowiada za to że głośniki z tyłu nie grają? Radio pod jakie podłączałem i jakie zamówiłem to te: http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/37/22/80/89/3722808914

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 26693fd065e8d.jpg

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 0885d6c7c517c.jpg

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - f22ac5eb9fd76.jpg

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - ac5a4a5622d7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna kostka to kostka zasilająca szara odpowiada za głośniki z przodu a mini iso żółta to wyjście na wzmacniacz który wisi pod lewym głośnikiem z tyłu i takiej szukaj. Na nieoryginalnym radiu nie gra tył bez adaptera ale o tym jest już temat na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta z ostatniego zdjęcia to zasilająca jeśli masz szeroką kostke taką jak zaznaczona to tam musisz szukać przyczyny

mini_ISO_ISO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio ma wyjście tylko na przednie głośniki. Tylne grają tylko z subwooferem lub podpięte pod wzmacniacz. Wyjście czerwona pionowa kostka. Schemat na radyjku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie opowiadaj bajek i nie wprowadzaj w błąd zobacz do czego jest ta czerwona kość

concert.jpg

tu masz jeszcze jeden opis

concert_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa nic nie widać na fonie ale według mnie ten kabel to remote który załącza wzmacniacz po wlaczeniu radia i według mnie idzie do tej szybkozlaczki czerwonej tylko się wyrwał.

Chociaż może nie podłączaj bo co jak się mylę a tam coś dziwnie nagrzebane. O:-)

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz tak, patrząc na schemat który podesłał Tomek wynika że ten niebieski, rozłączony przewód odpowiada za sterowanie anteną. A kostka od głośników jest u mnie brązowa (jak na zdjęciach wyżej). Nie wiem gdzie szukać dalej przyczyny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym mówiłem. Ten od automatycznej anteny po włączeniu radia ma +. Ten + aktywuje wzmacniacz, to znaczy przekaźnik we wzmacniaczu. Do kostki wzmacniacza powinien dochodzić jeden + cały czas a drugi z tego przewodu co masz odlaczony powinien go uaktywnić tylko po włączeniu radia.

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu masz czerwoną szybkozłączke, od tyłu idzie do niej czerwony i niebieski przewód, wychodzi z niej już tylko czerwony, no to chyba z tamtym niebieskim przewodem połączyć ten niebieski przewód tak?

---------- Post dopisany at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany at 15:10 ----------

Czekam na jakieś podpowiedzi. (jest to dla mnie ważny temat :naughty: )

---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 20:54 ----------

Dodam jeszcze że jak klikam na opcję 'FAD' (znajduje się obok pokrętła głośności http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/37/22/80/89/3722808914 ) i jadę tym pokrętłem to F gra od 0 do 15 tak samo, jak już wezme R czyli tył to np. R 1 radio się powoli przycisza do R 15 , R 14 mam cicho grają przednie głośniki gdy wezmę R 15 już w ogóle nie grają. I nie to że przyciszam radio, samo się przycisza tak jak tu opisałem, gdzie chyba jak tył by nie miał grać to przy R 1 już by była cisza kompletna. Chyba że tak w tych audikach, w tych radiach, w tych głośnikach tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mam b6 i nie mam odwagi powiedzieć że tu czy tam w b5.Napewno gdzieś trzeba podpiąć ale nie mam pod ręką b5 żeby podać kolor przewodu.

Może to

http://a4-klub.pl/showthread.php?t=289838

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. U mnie w mojej kombi mam taki problem że na radiu grają wszystkie głosniki tył, przód oraz wzmacniacz ale po przełączeniu na cd gra sam przód. Radio mam nieoryginalne, wcześniej ktoś zrobił zadymę w kablach i antena dachowa miała wyłamany wzmacniacz. Antena wymieniona ale problem z głośnikami pozostał. Może ktoś coś poradzi. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mojej kombi mam taki problem że na radiu grają wszystkie głosniki tył, przód oraz wzmacniacz ale po przełączeniu na cd gra sam przód

pierwszy raz słyszę o takim przypadku ;) przecież radio ma jedno wyjście syg. (dot.i radia i cd,usb...) ale najlepiej gdybyś zerknął na schemat radia, może to jakiś wyjątek.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem ten niebieski przewód i d*pa, tył dalej nie trybi ... A dodam jeszcze że przy okazji regulacja głośności w radiu mi się zj3bała , porażka ...

A zgnita antena ma wpływ na to że te głośniki z tyłu nie trybią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku wzmacniacza. Trza rozkręcać.

Sony Xperia Tapatalk Pro.

---------- Post dopisany at 20:45 ---------- Poprzedni post napisany at 20:42 ----------

Właśnie... włączając radio powinieneś we wzmaku usłyszeć pykniecie. Właśnie z tym kablem taki myk że on ten przekaźnik załączyć powinien a nie podłączony.

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...