Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kod lakieru taki sam a odcien drzwi jest inny ?


Matisline11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem uszkodzone drzwi , mój kod lakieru to lx7z , pojechałem kupic używane drzwi o tym samym lakierze , przykładajac do drzwi nie rózniło się nic lecz gdy je wziełem a teraz założyłem okazuje sie ze maja inny odcien , ciemniejszy , czy możliwe jest to ze gosciu który mi sprzedał podał nie ten numer lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ale u mnie np. jest również różnica...ten sam kod lakieru z rocznika młodszego różni się odcieniem

memory five wladi i wszystko jasne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa to rocznik a druga sprawa to fakt ze kazde auto przezywa inne warunki atmosferyczne i lakier wypala sie w zupełnie innym stopniu. Niby po porządnej polerce nie powinno byc róznicy ale chyba jeszcze nie było takiego przypadku zeby po wymianie elementu na inny o takim samym kodzie nie było róznicy. W profesjonalnych lakierniach których jest jak na lekarstwo w Polsce, robią próby na specjalnych próbnikach, dozuja w rózny sposób cisnienie na pistolecie tak aby odcien był jak najbardziej podobny ale przede wszystkim robia przejścia na elementy sąsiadujące, wtedy koszty rosna 2 krotnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego te farby nie są wytwarzane w jakiejś kosmicznej technologii przez NASA tylko z ogólnie dostępnych materiałów i zapewniam cię że jak jeden element będzie przez 10 lat stał na słońcu a drugi w garażu to będzie różnica widoczna nawet przez laika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi sprawdzałem czujnikiem o maja oryginalny lakier , a sa ciemniejsze od mojego auta .

---------- Post dopisany at 17:49 ---------- Poprzedni post napisany at 17:20 ----------

Kupiłem te drzwi DRZWI LEWY TYŁ AUDI A4 B6 MAŁYSZ SEDAN LX7Z KPL (3672881017) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje., dzwoniłem do goscia , powiedział ze jedynie w chodzi w gre zamiana na te DRZWI AUDI A4 B6 MAŁYSZ LEWY TYŁ SEDAN KPL LX7Z (3682045712) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. , i teraz pytanie czy te drugie beda pasowały wydaja sie jasniejsze? Kasy nie chce oddac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gotowych kolorów, to są mieszanki które składają się z kilku pigmentów w zależności od koloru. Nawet w fabryce miesza się kolory i mimo dużej dokładności i powtarzalnych warunków lakierowania mogą wystąpić różnice koloru w kolejnych partiach. Duży wpływ na zmianę kolorów maja czynniki zewnętrzne tj. czynniki atmosferyczne,czy eksploatacyjne (np. mycie), jedne kolory są bardziej podatne inne mniej. Trafienie identycznego koloru części jest czystym przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie da sie idealnie trafic ale napewno sa wyjatki, ja wymienialem poszycie na poliftowe kolor granatowy i jest delikatna roznica. elementy sa ciemniejsze. moze da sie zmniejszyc ta roznice konkretna polerka ale napewno idealnie nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem podobną sytuację z zaślepką od spryskiwaczy ksenonów. Niby ten sam kod lakieru jednak jest trochę jaśniejsza. A tak się cieszyłem, że będzie idealnie. W sumie gdybym dał do lakierowania to też by wyszło inaczej. Trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zagłębiamy sie w lakierowanie, to w bardzo profesjonalnych zakładach które mozna policzyc na dwoch rekach w polsce, nikt nie maluje "na ostro" czyli tylko jeden element..... Pierwsza sprawa to polakierowanie płytki próbnej w pełnym zakresie i w ten sposób dobiera sie idealnie partie lakieru. Druga podstawowa sprawa to jesli malujemy drzwi robimy przejscie na sasiednie elementy stosujemy specjalny srodek który łaczy stary i nowy lakier i trzy elementy ida bezbarwnym. Ostatnim krokiem jest profesjonalna polerka którą tez mało kto potrafi zrobić, po takiej kompleksowej naprawie tylko czujnik lakieru jest w stanie wyłapac naprawy lakierskie :wink:

Kolejna sprawa to fakt ze koszty jednego elementu wychodza w granicy ok 1200-1500zł więc 99% napraw jest robiona na ostro .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienielem u siebie drzwi prawe tylne i kupilem uzywki rok mlodsze od mojego auta i powiem Wam ze po umyciu roznicy w ogole nie widac. Kod lakieru to LZ6L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak kolega pisze, czasem porządna polerka zatrze różnice kolorów bo się kolor odżywi.

Dobrym przykładem są np emblematy na klapie, niekiedy jak się je ściągnie to pod nimi jest ciemniejszy lakier, a jak się całość dobrze wypoleruje to różnica znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...