Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahanie się obrotów


Świstak.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż jest taki problem, a mianowicie wahają mi się obroty jak mam auto na 'luzie', tak mniej więcej od 700 do 800 a chyba powinno stac w miejscu a nie wahać. Mam tak na LPG jak i na Pb. Macie jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść przepustnice i zaadoptuj powinno pomoc . U mnie się wahają w granicy 740/680

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść przepustnice i zaadoptuj powinno pomoc . U mnie się wahają w granicy 740/680

A Ty przeczyściłeś przepustnice? I nadal Ci się wahają czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Czyscilem , wymienilem kable wn , swiece , eżektor , odme. I nic sie nie zmienilo. Bledow zero , przeplywka pracuje prawidlowo , sondy tez. Aha i jescze wymienilem wszystkie weze od podcisnien. Te wahania u mnie widac jedynie na vagu na zegarach jak by sie bardzo dobrze przyjrzal.

Wysłane z mojego telewizora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed chwilą poszedłem go odpalić i nie chce zapalić, tzn. odpale, wskakuje na tys. obrotów i gaśnie. Nie mam pojęcia czemu, dopiero jak dodaje gazu i go odpalam, wkręce go trochę na obroty to nie gaśnie ale falują jeszcze gorzej obroty na Pb i LPG, dodam że nie miałem tak wcześniej, tylko od wczoraj gdy odebrałem auto od gazownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie gazownicy cos spier... Może gdzieś lewe powietrze lapie np źle zamontowany kolektor ssący

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łap nie będę teraz tam wsadzał, gazik jest na gwarancji także jutro do nich jadę i ma mi to ustrojstwo zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam ze odpial sie jakis wezyk od podcisniemia jak montowali gaz.

Wysłane z mojego telewizora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy komuś udało się rozwiązać ten problem? ja wymieniłem pół silnika i dalej mam wahania miedzy 680 a 720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie dalej to samo . Coraz bardziej jestem skłonny myśleć ze te silniki tak mają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniłem już sporo części i niestety nadal mam takie delikatne wahnięcia obrotów :facepalm: Pojęcie nie mam co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A czy ktoś z was myślał o cewce zapłonowej? Mój brat w tym silniku ma ten sam problem, mechanior podejrzewa właśnie cewkę a sam z doświadczenia wiem, że na jałowym obroty drgały mi od słabych cewek.

Jak brat wymieni i będzie to , daj znać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez lekko szarpie na jałowym tylko ze w 1.8t albo moduł lub cewki kolega german81 pisał zeby umyc moduł tnz radiator modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez lekko szarpie na jałowym tylko ze w 1.8t albo moduł lub cewki kolega german81 pisał zeby umyc moduł tnz radiator modułu

A gdzie to znajdę ?? :grin::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...