Treść opublikowana przez Tomek 3.0 v6
-
Falowanie obrotów 3.0 V6 ASN
Okazało się, że winę ponosił prawy przedni kat, który zatkał główny. Teraz jeszcze lewa strona, a samochód zbiera się dużo lepiej. Czytałem o prawie o takich samych problemach, z tym ,że na cylindrach 4,5,6. Tutaj winowajcą jest też zapchane kat
-
Falowanie obrotów 3.0 V6 ASN
Czy powtarzajace się wypadanie zapłonu tylko na cylindrach 1,2,3 i szarpanie, zamulenie silnika w dolnych obrotach to zaje. .. katy? Cewki przekladane że strony na stronę w raz ze świecami i to samo.
-
problemy z silnikiem
Podepne się,bo mam tezę do uwierzytelniania. Poci mi się silnik,widoczny jest olej przy kole pasowym na dole. Mechanik mówi, że to z drugiej miski, bo ten silnik ma dwie podobno. Teraz żeby to zlikwidować jego zdaniem trzeba by rozbierać z pół silnika. Czy tak jest naprawdę, że mam dwie miski i gdyby by to była ta pierwsza to ok a tak to lipa?
-
Wymiana rozrządu - procedura
Pytanie z innej beczki, czy jeśli przy wymianie oleju nalali mi go tyle, że na bagnecie jest 0.5 cm powyżej maksa, czymś to grozi? Powiedzieli mi,że jeśli szybko jeżdżę to olej powinien być przynajmniej na pół bagnetu z 5 min po zgaszeniu i tak jest. Boję się żeby mi się nierozszczelnił od dużego ciśnienia Dodam, że olej sprawdzam na zimnym
-
ASN brak reakcji gruszek
Ja u siebie mam taką różnicę ,że mam napis 98/95na klapce , a to oznacza zalecane 98 i w razie czego można zalać 95. Po laniu 98 może 0.5 l mniej paliła a co do najlepszego to też v power Racing na shellu, zauważalna różnica
-
wypadanie zapłonu szarpanie
Powinno być przynajmniej sekundę lepiej jeśli to manual
-
Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN
Dzięki Powiem wam szczerze, że po wymianie tego wałka mam wrażenie jakby mi prawie 20 koni przybyło, przedewszystkim czuć lepsze przyspieszenie od dołu obrotów, to tak jakbym miał ileś niutonometrow więcej, a więc polecam mieć sprawny ten element
-
Opinie o silniku i koszty
W środę będę zmieniał rozrząd, to się trochę mechanik dobierze i będę wiedział więcej. Powiedział, że to niby nie popychacze i, że one są cicho i to coś z kolektora, ale jak tak piszesz to już nie wiem. Po dotknieciu silnika przy dodawaniu gazu czuć delikatnie jakby metaliczne terkotanie z nad kolektora lub coś na tej zasadzie Ten warkot lub terkotanie to było jednak w kolektorze. Ten wałek był ukrecony, po wymianie jest tak jak trzeba, czyli nic nie słychać
-
Brak mocy
Dzisiaj odbieram samochód po wymianie rozrządu,wałka z gruszkami w kolektorze, wężyków podciśnień, uszczelek pod pokrywami i jeszcze kilkoma pierdolami, ale jest problem na zasadzie wypadającego zapłonu po odpaleniu go i po 30 min wypadanie, mechanik mówi, że to przez te katy, ale wcześniej pojawiało się to raz na 2 miechy,boję się, że to przez źle ustawiony rozrząd. Goscio już robił to w tym silniku, więc myślałem, że będzie ok. Po odbiorze i przejechaniu dobrej drogi dam znać czy warto polecić gościa na forum
-
Brak mocy
Acha,rozumiem, że ty robero wywaliles wszystkie katy i pewnie tak byłoby najlepiej i tak też w bliższej przyszłości pewnie zrobię
-
Brak mocy
A jaki efekt samych puszek, dużo głośniej?
-
Brak mocy
A ktoś może polecić jakiegoś dobrego człowieka do usunięcia tych informacji o katach z kompa w okolicach Radomia,albo jak juz to może z wawy? Wolałbym zrobić z tym porządek za wczasu niż później się w k....ćwiczenia.
-
Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN
A jaki jest numer części tego wałka, może ktoś wie, bo mam szanse go ogarnąć z aso audi przez kumpla ale muszę mieć ten nume.
-
Brak mocy
A mógłby ktoś wrzucić schemat wezykow podciśnień, kolega Machu w innym temacie wrzucał zdjęcia ale po skopiowaniu są nieczytelne,może na maila. Chcę je zmienić i dlatego prośba
-
wentylatory włączają się przy odpaleniu na zimnym silniku
Jeśli dobrze kojarzę to ja miałem taką sytuację przy walnietym czujniku płynu chłodzącego. Najlepiej pod kompa a jeśli to on to będzie błąd
-
Opinie o silniku i koszty
Powiedzcie mi Panowie co oznacza taki metaliczny dźwięk wydobywający się z okolicy środka silnika tj.kolektora ssącego podczas podnoszenia obrotów?
-
wyciek oleju
Czy tak naprawdę mało osób czyta te wcześniejsze posty na temat nieopłacalnego lania 10W w porównaniu do 5w, że i tak jest zaraz zapytanie na ten sam temat? :-)
-
Wymiana rozrządu - procedura
Słuchajcie, w Asn jest 30 zaworów a więc to oznacza też 30 popychaczy?
-
Wymiana silnika ASN
Weź Pan tu zaufaj dobrej firmie hepu do której się przymierzam :-(
-
3.0 a 1.8T Pomoc Duży Dylemat
Nie, nie odpuscił. Tego nie napisałem, ale różnica w wadze aut (tak ustaliliśmy) był tym powodem. Pozytym warto sprawdzić różnice w przyspieszeniu między A6 z wyżej opisanym napędem a A4 w 5 biegach w sedanie i niestety bez quattro O przepraszam, jeszcze coś ważnego. Na mojej pamiątce zdjęciowej A6 to allroad
-
3.0 a 1.8T Pomoc Duży Dylemat
Którymś razem jadąc do Warszawy średnio 140 kmh dojechała do mnie A6 C5. Nie wiedząc co pod jej maską piszczy przy dojechaniu przeze mnie samochodu jadącego przede mną około 100 kmh dałem gaz w podłogę od 3 biegu. Siedziała mi na tyle gdzieś tak do około 180 a następnie jej poprostu odchodzilem. Nie wiedziałem co miała za silnik dopóki nie wracając z wawy nie spotkałem gościa na stacji benzynowej. Gość był obcykany i domyslal się , że to moje to 3.0,a jego A6 to 2.7 T, także miło było mi to słyszeć. Różnica taka, że to był Avant w quattro i w automacie w bogatej wersjii
-
3.0 a 1.8T Pomoc Duży Dylemat
Tak, ciekawe gdzie i w której tej nowej furze go wsadzają,bo z tego co wiem to samo tfsi i tsi i cholera wie ile jeszcze tego... super ?
-
3.0 a 1.8T Pomoc Duży Dylemat
Przyjemny wybór :-)
-
3.0 a 1.8T Pomoc Duży Dylemat
Manual i Heja do przodu!
-
Kłopoty z olejem
Wymieniłem z 10w40 motula na 5w40 8100 xcess. Nie przejechałem jeszcze dużo, ale mój mózg jest spokojny, że mój silniczek jest zalany tym co mu potrzeba a i jemu samemu jest napewno lżej. Jest delikatnie cichszy, ale to pewnie zasługa poprostu nowego oleju.