Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kłopoty z olejem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie mam pytanie takie mianowicie czy da się uciszyć silnik zmianą oleju? Mam zalany Shell Helix Ultra 5W40 i czy zmian na VALVOLINE MaxLife 5W40 by mu pomogła. Czy filtr oleju, chodzi mi o markę odgrywa jakieś znaczenie?

Opublikowano

Filtr zapodaj Mann albo Knecht. A czy olej coś da cięzko powiedzieć:kwasny: A co Ci tam głośno chodzi? ja bym zalał Motula X-cess 5w40 a ponoć do hydrauliki najlepszy olej to Elf ale nie testowałem to nie wiem:wink:

Opublikowano

olej raczej nie jest do uciszania a do smarowania.olej masz w porzadku tylko trafna diagnoza i naprawa go uciszy

Opublikowano

A co dokładnie ci hałasuje ( jaki to dźwięk i skąd mniej więcej dochodzi ?? )

Opublikowano
  • Autor

Panowie nagram krótki filmik cyfrówka i sami ocenicie

---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:28 ----------

Moim zdaniem to popychacz olejowy ale

Opublikowano

Hmm popychacze ?? A jaki jest przebieg, no i na jakim oleju to wcześniej jeździło ?? Większość osób posiadających ten motor ma przelot ponad 200 i nikt się nie skarżył na popychacze, ja mam 273 i jest cicho. Nie obstawiał bym ale pytanie co wcześniej miał zalane i jak był używany. Popychacze jak by stukały to wyraźnie byś słyszał dosyć charakterystyczny stukot, po za tym jak by były wywalone mógł by silnik nie pracować równo.

Daj filmik ewentualnie jakiś.

Opublikowano
  • Autor

Panowie potrzebuje jeszcze dwóch rzeczy mianowicie czy pod czujnikiem położenia wałka rozrządu jest jakaś uszczelka czy coś jak tak to numer bym poprosił chodzi mi o ten z lewej strony od ściany grodziowej silnika bo moja etka szwankuje i numer uszczelki pod korek wlewu oleju. Dziękuje

filmik będzie jurto związane z pracą silnika

Opublikowano
  • Autor

Panowie jak dodać filmy? bo nie chce wejść

Opublikowano

wrzyc na YT a potem wklej link

Opublikowano
  • Autor

a nie ma innego sposobu?

Opublikowano

niestety nie

Opublikowano
  • Autor

ale nie mam konta na youtoube więc lipa

---------- Post dopisany 26-03-2013 at 17:04 ---------- Poprzedni post napisany 24-03-2013 at 19:18 ----------

Postanowiłem ze ściągne misę olejową ale tylko ta pierwszą część i zobaczę czy smok nie zapchany. Jakiego preparatu użyć do czyszczenia i jak to zrobić?

Opublikowano

zdemontuj i wyczysc benzyną ekstrakcyjną

przedmuchaj sprężarką

Opublikowano
  • Autor

Chciałem sciągnąć też dekle od zaworów i wyczyścić całość górę i dół . Chodzi mi by cały syf wypłukać tylko czym?. Mam pytanie czy u mnie jest filtr odmy i jak on wygląda w etce znalazłem tylko takie siateczki dwie które są w rurce łączoncej obie głowice bo i to bym od razu ogarnoł

---------- Post dopisany at 17:22 ---------- Poprzedni post napisany at 17:13 ----------

MILLERS OILS ENGINE FLUSH lub użyć tego

---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:22 ----------

VALVOLINE ENGINE FLUSH lub coś takiego co radzicie?

Opublikowano

jak zdejmiesz miske to masz praktycznien cały olej

zdejmując pokrywy powycierasz szmatą i bedzie ok

oczywiście zawsze można wlać płukankę

Opublikowano

Nie macie specjalnego tematu do pytań o olej do benzyny ?

W dieslu ładnie wycisza Luigi Moly - tak przynajmniej piszą... Ale grunt to prawidłowy dobór.

Opublikowano
  • Autor

a jaki olej będzie najlepszy po płukaniu

Shell Helix Ultra 5W40

VALVOLINE MaxLife 5W40

MOTUL 8100 X-CESS 5W40

słyszałem ze vavoline jest dobry

Opublikowano

Ja mam u siebie zalane Valvoline Synpower 5w40 (wyzszy model do Maxlife) i wedlug mnie jest lepiej niz Motul X-cess na ktorym wczesniej jezdzilem. Mniej pali oleju i silnik jakby ciszej pracowal.

Opublikowano
  • Autor

a te dwa oleje czymś się różnią Valvoline Synpower 5w40 a VALVOLINE MaxLife 5W40

---------- Post dopisany at 20:28 ---------- Poprzedni post napisany at 20:07 ----------

Czyli zrobię tak oczyszczę wszystkie siatki odmy benzyną ekstrakcyjną wleje VALVOLINE ENGINE FLUSH niech oczyści górę, spuszczę potem to odkręce misę olejową i smoka oczyszczę też benzyną , zakładam miskę do tego nowy filtr Mann i zaleje to VALVOLINE MaxLife 5W40 i zobaczymy co to da

---------- Post dopisany at 20:31 ---------- Poprzedni post napisany at 20:28 ----------

tylko w którym miejscu jest ten filtr odmy i jak go zdemontować?

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 20:31 ----------

AUDI A4 B6 A6 C5 2.4 BDV 3.0 ASN ODMA SILNIKA (3128161399) - motoAllegro

czy to jes

t odma ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.