Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak oświetlenia wnętrza, nie otwiera się bagażnik..


bartasg1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zrobiłem małe zwarcie przy wymianie żarówki oświetlenia kabiny w mojej b6 :facepalm:

teraz nie mam oświetlenia, wie ktoś gdzie znajduje się bezpiecznik od oświetlenia?

w wykazie bezpieczników nie mogę znaleźć, te bezpieczniki nad lewą nogą kierowcy całe :smutny:

chyba są jeszcze gdzieś bezpieczniki???

oświetleniem steruje podobno moduł komfortu, orientuje się ktoś czy on sam w sobie posiada jakieś bezpieczniki?? czy podczas zwarcia upala się w nim instalacja :(

centralny, szyby i reszta działa tylko te światła wewnętrzne nie palą :facepalm:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie bezpieczniki, mi też zdarzyło się zrobić zwarcie i wtedy spalił się bezpiecznik, tylko teraz nie pamiętam który to był.

Po wymianie bezpiecznika oświetlenie zaczęło działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wszystkie :kwasny: ten od komfortu (nr 24) chyba z 4 razy :kwasny:

a u Ciebie padło też tylko oświetlenie czy jeszcze coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wszystkie :kwasny: ten od komfortu (nr 24) chyba z 4 razy :kwasny:

a u Ciebie padło też tylko oświetlenie czy jeszcze coś więcej?

No kurde prawdę mówiąc, to tak mi ciśnienie wtedy skoczyło, że nawet nie sprawdzałem co jeszcze nie działa, tylko od razu zajrzałem do bezpiecznika i na szczęście u mnie spaliło tylko bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz pewnie wtedy strzelił ci ten ogólny od komfortu nr 24, zółty 20A

pamiętasz może kolor bezpiecznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz pewnie wtedy strzelił ci ten ogólny od komfortu nr 24, zółty 20A

pamiętasz może kolor bezpiecznika?

Tak jak piszesz, miał na pewno 20A i kolor jakiś jasny, właśnie chyba żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już drugi dzień siedzę przed kompem i nie mogę znaleźć podobnego przypadku :kwasny: chyba nie obędzie się bez wizyty u elektryka :facepalm:

może jeszcze przez święta ktoś na forum mi pomoże :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu nie działa mi oświetlenia wnętrza gdy otwieram drzwi po prostu się nie załącza samo a gdy ręcznie sobie włączam to działa wszystko ( oświetlenie na nogi i w drzwiach działa ). Problem jeszcze jest z bagażnikiem bo gdy otwieram normalnie samochód z centralnego bagażnik się nie otwiera a jak naciskam na przycisk w klapie w bagażniku to też nie reaguje, mogę tylko otworzyć pilotem ale z przycisku od samego bagażnika lub ręcznie. Sprawdzałem styki w klapie bagażnika i wszystko jest ok, przycisk tak samo działa. Wszystko to przestało działać razem, bezpieczniki sprawdziłem i wszystkie są dobre. Czy to może być moduł komfortu? Nie mam nikogo w okolicy kto by miał moduł komfortu na podmiankę żeby zobaczyć czy to na pewno jest wina modułu więc chciałbym jeszcze usłyszeć od was jakieś dobre rady co sprawdzić itp. :)

Z modułem komfortu nie mogę się połączyć vagiem a kiedyś łączyłem się bez problemu, teraz zero komunikacji z nim.

---------- Post dopisany 29-11-2013 at 16:54 ---------- Poprzedni post napisany 28-11-2013 at 12:47 ----------

Pomoże ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Zasilanie na module sprawdzone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może woda się dostała do modułu. Sprawdź czy nie jest mokro pod dywanikiem lub pod wykładziną.

Ale z otwieraniem bagażnika to raczej nie wina komfortu, chyba elektromagnes ze szwankował bo silniczek otwierający gdyby z pilota też nie szło (gdzieś w warsztacie było o naprawie tego silniczka) -lecz jeśli otwierasz z pilota to pewnie ten elektromagnes-czyli przycisk w klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Odgrzeję trochę temat, gdyż mam ten sam problem.

Zdarzyło mi się dotknąć obudową lampki oświetlenia nóg kierowcy elementu karoserii no i lekko zaiskrzyło. Auto wybudziło się z głębokiego snu, mnie samemu skoczyło ciśnienie. Nie pamiętam czy ta lampka zaświeciła również, od razu ją zdjąłem, żałując że nie zrobiłem tego wcześniej. Po jakimś czasie jak zacząłem składać auto i montować fotele patrzę a tu brak oświetlenia pod nogami z przodu i z tyłu. Multimetrem sprawdziłem napięcie i niby jest 4,78V. Bezpiecznik numer 24 w stanie idealnym (przy okazji sprawdziłem resztę bezpieczników organoleptycznie + próbówką). Dodam, że wszystkie szyby elektryczne działają.

Podłączyłem się VCDS'em i z modułu komfortu mam 2 błędy:

2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

01330 - Centralny sterownik układu komfortu (J393)

53-10 - Za mała wartość napięcia zasilającego - Sporadyczny

00532 - napięcie zasilania

37-10 - uszkodzony - Sporadyczny

Czy to oznacza, że moduł będzie do wymiany ?:(

Może jest ktoś kto poradził sobie z taką przypadłością?

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prześledziłem schemat i jak się okazało bezpiecznik numer 24 nie odpowiada za oświetlenie lecz bezpiecznik numer 2(5A) i ten się spalił.

Zmieniłem bezpiecznik i na całe szczęście wszystko zaczęło działać jak należy :-)

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...