Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycięcie katalizatora a udokumentowana moc


tomasz102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam wywalić katalizator. Jednak zastanawiam się nad sensem tej czynności. Silnik AFN więc ma kilkaset tysięcy bankowo.

Nie interesuje mnie opinia, że wydaje mi się, że lepiej idzie, albo różnicy nie widzę (chce wykresy). Nie mówie też o całkowicie zatkanych katalizatorach tylko takich przeciętnych po 150-300 tys KM.

Jestem ciekaw czy posiada ktoś wykres z hamowni przed i po wycięciu kata, bo interesuje mnie ile naprawdę KM i momentu od tego zabiegu przybywa.

Z góry dzięki za wykresy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z logicznego punktu widzenia nikt normalny nie pojedzie na hamownie i nie wyda kilku stów na to żeby sprawdzić jaka różnica jest w koniach i momencie - tego raczej się nie dowiesz. Oczywistą sprawą jest to że wycięcie kata = odblokowanie wydechu -> czyli luźniejsze wyrzucanie spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chipa zrobionego. Jednak zastanawia mnie jak później wygląda wykres itp. Mam zhamowane teraz auto, jednak nie mam nikogo znajomego, który mógłby później sprawdzić zmiany w wykresie jakie nastąpią. Może specjalnie nikt tego nie zrobi, ale z czystej ciekawości i dla własnej nauki. Gdybym miał kogoś znajomego to chętnie bym się sam podzielił wykresem tak żeby inni mogli sami ocenić na podstawie wykresów ile faktycznie zyskuje się przy wyrzuceniu samego kata. Oczywiście chodzi mi o takiego kata z przebiegiem 200 000 km czyli nie zapchanego i nie jakiś nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne tematy wywalasz i po problemie ja wywalilem i spaliny szybciej uciekaja auto jest zwawsze :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 letnie auto i 200 000 km?eheh ..wyciecie kata da Ci 2% mocy auta ..ale wykresu nie mam

ciekawe jaki jest błąd pomiarowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Masters miał wrzucone takie pomiary. Różnica jest, ale może być dla Ciebie nieodczuwalna. Zdecydowanie przyjemniejszy dzwięk wada - w garażu i na luzie bardzo nieprzyjemne powietrze. Jeśli słabo dopracowany mod to trochę mocniej przydymi a ludkom z tyłu pogryzie w gardle :polew:

Ogólnie ja jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi mi o takiego kata z przebiegiem 200 000 km czyli nie zapchanego i nie jakiś nowy.

14 letnie auto i 200 000 km?eheh ..wyciecie kata da Ci 2% mocy auta ..ale wykresu nie mam

Tak samo nie zawsze opony z przebiegiem 10 000 km oznaczają że samochód ma 10 000 km przebiegu

Szkoda że nikt nie ma wykresów bo sam jestem ciekawy jak w danym zakresie obrotów wzrastają KM i moment. Jak ktoś znajdzie jakiś wykres to chętnie dalej zobaczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VWgolfie widziałem kiedyś wykres - wywalony kat (i zaślepiony egr) 0,5ps i 10nm więcej po wycięciu kata, ale widziałem też wykres bez przyrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VWgolfie widziałem kiedyś wykres - wywalony kat (i zaślepiony egr) 0,5ps i 10nm więcej po wycięciu kata, ale widziałem też wykres bez przyrostu.

hmm... taki przyrost należałoby raczej podciągnąć pod błąd pomiarowy hamowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VWgolfie widziałem kiedyś wykres - wywalony kat (i zaślepiony egr) 0,5ps i 10nm więcej po wycięciu kata, ale widziałem też wykres bez przyrostu.

hmm... taki przyrost należałoby raczej podciągnąć pod błąd pomiarowy hamowni

tez tak mysle ze blad pomiarowy

Ogolnie do 200 KM mozna pozostawic seryjny wydech.

Jednemu dojdzie pare KM to kat byl zapchany, drugiemu moze nic nie dac.

A na hamownie nikt nie jedzie bo szkoda palia i PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez fizycznego zaglądania w katalizator można chyba też ocenić jego stan na podstawie logów z grupy 3 i 11 (oczywiście zakładając że turbo n75, przepływka i reszta gratów ok). Pod jakim kątem patrzeć na te logi ? Na co zwracać uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak kat, ale wycięcie DPFa pokazało różnicę 7KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...