Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Votex Key Less Entry Module" centralny zamek montowany fabrycznie, programowanie


sokal

Rekomendowane odpowiedzi

Utworzyłem dzisiaj wątek z pytaniem o takiego oto pilota centralnego zamka którego nie potrafiłem sparować z centralką:

2wv0.jpg

Ponieważ zdążyłem sam odnaleźć informacje na jego temat, wraz z procedurą programowania pilotów postanowiłem edytować wątek umieszczając w nim zdobytą wiedzę :wink:

Pilot to model 7727 firmy Delta Electronica i dodawany był do centralki VOTEX "Key Less Entry Module", również tej firmy.
Jest to centralka dedykowana (w tym przypadku jest to model 4M1046V3A) i montowana była fabrycznie przed wprowadzeniem scyzoryków - wiązka centralnego zamka zamiast do pompki była wpinana (bez żadnych przeróbek) do centralki VOTEX, a następnie z niej wiązka szła do pompki.

Zdjęcia centralki:

6305786864.jpg
58_1160938986.JPG

Na jednej z jej ścianek widzimy odpowiednio zworki do jej programowania, wtyczkę do wiązki oraz gniazdo antenowe do pilotów zdalnego sterowania:

49_1160912437.JPG

Opis zworek:

0f65cd2ce8c27621.jpg

Jak widać sterownik teoretycznie powinien obsługiwać funkcję domykania szyb z pilota używając zworki numer 3 (nie testowane).

Parowanie pilotów ze sterownikiem:

8401.png

W skrócie:
1) przestawić zworkę "2" na ON czyli w dół
2) nacisnąć jednocześnie obydwa przyciski na pilocie i trzymać
3) gdy dioda na pilocie przestanie pulsować i zgaśnie - puścić przyciski
4) dioda powinna zaświecić się na stałe
5) nacisnąć 1 raz czerwony przycisk na pilocie (nie trzymać), dioda powinna mrugnąć kilka razy - pilot został dodany
6) sparować resztę pilotów powtarzając czynności od 2 do 5
7) na koniec przestawić zworkę "2" na OFF czyli w górę
8) sprawdzić czy wszystkie piloty działają, w razie potrzeby powtórzyć całą procedurę

Można sprawdzić tą metodą możliwość dodania innego pilota pracującego na częstotliwości 433.92 MHz

Bonus dla znających język niemiecki :wink:

votex-4936683100255428249.jpg

oraz instrukcja obsługi w pliku PDF, niestety nie w języku polskim:

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=704906

Te sterowniki są bardzo często spotykane w VW, AUDI, BMW z roczników przed wprowadzeniem scyzoryków.
Może ktoś jeszcze z tego rozwiązania korzysta i mu się to przyda :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, temat bardzo w porządku i aktualny, ale pytanie gdzie teraz taki zestawik kupić, bo jest kupe innych nie oryginalnych centralek z pilotami i nie wiadomo jaką wybrać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie kupisz. predzej uzywke. szfagier mial taki system jak kupil audiczke. po jakims czasie zmienil bo juz przestalo działac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest bardziej dla tych którzy ową centralkę posiadają a nie działają im piloty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat i dobrze że jest tutaj. Ja wiedzy zasięgnąłem z forum golfa ponieważ wyjmowałem baterie i pilot przestał działać. Myślalem że coś sie popsuło a się okazało ze pilota trzeba zaprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się obiło o uszy,czy oczy gdzie można do tego pilota dokupić przyciski? Jeżeli chodzi o domykanie szyb to działa na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale możliwe że będą pasowały od cobry, np te:

Przyciski pil Cobra5557 obudowa pilota KOMPLET (3782017297) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Trzeba by sprzedającego zapytać o wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha mialem takie cos i niewiedzialem o co biega 2 piloty i ta centralka ktore nedzialaly,nigdy tego nie rozkminialem i zmienilem cala instalke na scyzoryki.....a tu sie okazuje ze to ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem tak samo,nawet kupiłem drugą taka centralkę i też nie mogłem jej zaprogramować,chyba nawet tutaj na forum pytałem co i jak ale nikt nie potrafił mi udzielić odpowiedzi na temat przodka scyzoryka,teraz żałuję bo jakoś odpowiadał mi ten pilot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod ten temat, wiec posiadam Audi A4 B5 1.9TDI 110km, rocznik 1998. Samochod jak wiadomo posiada centralny zamek, ale nie posiadam do niego pilota. Zakupilem wiec na allegro takiego oto pilocika wraz z sterownikiem: http://allegro.pl/sterowanie-na-pilot-audi-80-100-a2-a3-a4-a6-a8-tt-i4469062838.html

Nie ukrywam ze jestem zielony w tych sprawach, wiec z pomoca w podlaczeniu zwrocilem sie do znejomego ktory co nieco na elektronice sie zna. Instrukcja ktora byla zawarta razem z tym sterownikiem niestety nie wiele nam pomogła :/

Stad moje pytanie, gdzie nalezalo by sie podpiąc aby ten sterownik działał, rozkrecilismy slupek na lewno od sprzegła, bylo tam sporo wtyczek, ale nie jestesmy do konca pewni czy to jest to wlasnie miejsce. Na necie szukałem informacji dot. mojego problemu ale niestety znalazlem malo konkretow. Moze ktos ma chwile czasu i podpowie mi w tej sprawie? Wiem ze temat jest stary jak swiat i nie potrzebnie odgrzewam stare kotlety ale niestety nie moge sobie z tym poradzic, mimo wszystko dziekuje za pomoc. Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej pod pomką centralnego w prawym tylnym boczku w bagażniku gdzieś na forum i temacik jak to podłączyć użyj szukajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie prawdopodobnie ja równierz mam tą samą centralkę gdzie wogóle mam jej szukać audi a4 mam od miesiąca centralny dziala tylko po przekreceniu kluczykiem pilot nie reaguje gdzie szukac centralki mozliwe ze rozkodowana?Z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mam taki pilot dokładnie taki okragły na dwa przyciski jak na czarno białym foto u siebie ale niestety jest w opłakanym stanie i moje pytanie czy bez zmiany centralki mozna zmienic ten pilot na scyzoryk ? dorobienie grota to nie problem kapsułke z immo tez mozna przełozyc a co z kodowaniem takiego scyzoryka do niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał to mam cały sterownik z okablowaniem i pilotem na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos rospiske kabli ktory jest do czego z tej kostki by ten stary fabryczny votex wymienic na nowy

Edytowane przez Adikny1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...