Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temat odnośnie kół do Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzieki za opinie :) Mam jeszcze troche czasu, wiec przemysle to.. jak sie wszystko powiedzie plan bedzie na 330+/650+ wiec moze lepiej brac wiekszego kapcia :)

Opublikowano

W takim przypadku bierz te 245/40.

Ja jak kupowałem koła letnie to chciałem jak najwęższe opony, bo nie ma co się oszukiwać 2.0 tdi CAHA, nawet po programie to mistrz dynamiki nie jest. U mnie wybór padł na 235/35r19 ze względu na 8,5" szerokości i szczerze to i tak mam cały czas wątpliwości jak dodatkowa masa felg wpłynie na dynamikę.

Opublikowano

Chyba po drodze gubicie jedną dość ważną zasadę: zalecane rozmiary przez producenta. Trzeba trzymać się najważniejszego parametru: średnicy całego koła, by np. nie oszukiwał licznik.
Bodas 235/35/19 to rozmiar dobry, ale do B7.

Opublikowano

Kolego nie chcę wchodzić w polemikę, ale taki rozmiar mieści się w marginesie błędu "-2%"-"+1,5%" średnicy koła nominalnego, gdzie koło nominalne to 225/55r16. Licznik i tak zawsze przekłamuje, zatem mam w głębokim poważaniu, ze licznik pokaże mi 2km/h więcej.

Opublikowano

Ale w Austrii przglądu juz byś nie przeszedł. 1,5-2% to bardzo dużo. Ja nigdy nie przekraczam 0,5% i biorę zawsze oponę z wlepki w drzwiach. W skrajnych przypadkach jak będziesz miał upierdliwego ubezpieczyciela może Ci nie wypłacić odszkodowania za niehomologowane opony.

Opublikowano

Ale w Austrii przglądu juz byś nie przeszedł. 1,5-2% to bardzo dużo. Ja nigdy nie przekraczam 0,5% i biorę zawsze oponę z wlepki w drzwiach. W skrajnych przypadkach jak będziesz miał upierdliwego ubezpieczyciela może Ci nie wypłacić odszkodowania za niehomologowane opony.

Potwierdzam co do Austrii mają bardzo rygorystyczne wymogi podczas przeglądów. Pamiętam jak ojciec musiał przekładać koła na zimowe bo miał na letnich felgi bez homologacji VW i nie chcieli mu podbić badania.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

śmiga ktoś na oponach 255/40r19 felga 9J ET 33?

można to upchnąć z zawiecha s-line?

Opublikowano

Czy felga 18" et 29 z opona 245/40/18 lub 245/45/18 wejdzie do a4 b8 z seryjnym zawieszeniem? Nie będzie obcieralo ?

Opublikowano
  • Autor

Czy felga 18" et 29 z opona 245/40/18 lub 245/45/18 wejdzie do a4 b8 z seryjnym zawieszeniem? Nie będzie obciera

nie napisałeś jaka jest szerokość tej felgi, ale podejrzewam że 8"- nie powinno nic obcierać

Edytowane przez seba.jedesign

Opublikowano

Panowie a jak felga o parametrach 19" 8,5j ET 30 Będzie się prezentować w avancie ? Do tego wpadnie prawdopodobnie zawieszenie z s-lina albo jakieś -20 lub -30 i co na to ubrać ? 235/35/ ?

Opublikowano
  • Autor

Panowie a jak felga o parametrach 19" 8,5j ET 30 Będzie się prezentować w avancie ? Do tego wpadnie prawdopodobnie zawieszenie z s-lina albo jakieś -20 lub -30 i co na to ubrać ? 235/35/ ?

Jak się będzie prezentować to kwestia gustu,

- wklej jakieś foto to będzie można ocenić

Opublikowano

Idealne parametry będzie kozak. Opone bym dał od 235 do 245. 35

Opublikowano

Felgi 19" 9J ET32/ ET33 jaka najlepsza opona do jazdy nie do show&shine?

avant quattro z mocą 330@650 myślałem o rozmiarze 255/40/19?

wiem, że w oryginale jest 255/35/19 jakie są wasze opinie?

Opublikowano

Czy felga 18" et 29 z opona 245/40/18 lub 245/45/18 wejdzie do a4 b8 z seryjnym zawieszeniem? Nie będzie obciera

nie napisałeś jaka jest szerokość tej felgi, ale podejrzewam że 8"- nie powinno nic obcierać

Szerokość 8.5" to felgi z audi a5. Czy takie nie będą obierać ?

Opublikowano

Nic nie będzie obcierało. Temat tych felg wałkowany w tym wątku od wieków.

Skąd pomysł na 245/45?

Edytowane przez Kaju77

Opublikowano

Wszyscy zamiennik do 245/40/18 polecają 225/45, a co sądzicie o 225/40 ktoś tak w ogóle jeździł bądź jeździ? :)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Nie wiem co wy ludzie kombinujecie z tymi oponami, jak dajesz zamiennik który srednicę ma 16mm mniejszą o opony wzorcowej to godzisz się na przekłamywanie licznika. Poza tym auto z takimi oponami wygląda nieproporcjonalnie i od razu widać że dziwnie stoi na kołach.

Opublikowano

Nie wiem co wy ludzie kombinujecie z tymi oponami, jak dajesz zamiennik który srednicę ma 16mm mniejszą o opony wzorcowej to godzisz się na przekłamywanie licznika. Poza tym auto z takimi oponami wygląda nieproporcjonalnie i od razu widać że dziwnie stoi na kołach.

Że przełamuje licznik to sobie zdaje sprawę, ale, że wygląda nieproprcjonalnie? [emoji102] moim zdaniem wyglądać będzie dużo lepiej

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jak dużo lepiej ? Duże auto z małymi kółkami w dużych nadkolach :grin: ( i nie chodzi o szerokość a o średnicę całego koła)

Tu jest 225/45 a już widać, że coś tu nie zgrywa się z sobą:



d4940ca46b45.jpg

Edytowane przez MAT1000

Opublikowano

Słabe ET dlatego taka lipa.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.