Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Czy generalnie koła 16 są ok? mam takie oryginalnie i mam dylemat czy zmienic na 17, kwestia wygladu nie ma dla mnie znaczenia - chodzi bardziej o bezpieczenstwo. glownie trasa bialystok kraków gdzie lubie jechac te 120-130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, neoeinz napisał:

Ok, a idąc w tą stronę 8j19 et26.

 

Byłem teraz sprawdzic jak to wygląda przy obecnej konfiguracjim 225/50/17 koło 7,5 et45 i przykładając poziomice opona jest na równo z błotnikiem, ze względu na 1ba jest koza i tego tak nie widać, ale wrzucając 8j i et26 kolo względem tego co mam wysunie się na zewnątrz o 25mm ?

Jutro zmierzę raz jeszcze poziomica od błotnika dam pion i zoabcze wtedy...bo chyba to że przyłożyłem do opony to nie tak ?

 

 

 

Zrób tak jak napisałeś.  Zobaczymy co wtedy wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2022 o 19:06, kamilch-1984 napisał:

Poczekaj:mysli: wyliczenia robiłem na przykładzie swojego zawieszenia "1be". Dlatego wprowadziłem nas w błąd. 

Sugerując się tymi danymi 7,5 et 45 i oponie,która jest na równi z błotnikiem.Wygląda na to,że parametry  felgi 9j19 et24,wysunie oponę o 38 mm. 

 

Idąc w stronę 8j et 26, opona będzie dalej wysunięta ale o 25 mm. 

Na lato mam 8,5 J et 35 i mam z przodu felgę na równi z błotnikiem,z tyłu schowaną o 1 cm.

P s. na to wygląda,że między zawieszeniem 1ba a 1be jest jakieś 12 mm różnicy.

Dziś zdjąłem koło bo byłem u kolegi założyć 19, i co...okazało się że mam 7,5 et28 i to dlatego miałem na równo koło z błotnikiem, ja sugerowałem się modelem z etki bo te felgi co mam wg rocznika i auta to et45...założyłem kolegi koła 19 8.5j et 32 i delikatnie wystawały, wręcz akceptowalnie, z opona 255x35

Więc śmiało mogę szukać 8,5 et35 reszta będzie za bardzo raczej wystawać...zastanawiam się jeszcze nad mam rs4 i 8,5 et 30 lub et45, ewentualnie coś z A5 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 20:28, neoeinz napisał:

Dziś zdjąłem koło bo byłem u kolegi założyć 19, i co...okazało się że mam 7,5 et28 i to dlatego miałem na równo koło z błotnikiem, ja sugerowałem się modelem z etki bo te felgi co mam wg rocznika i auta to et45...założyłem kolegi koła 19 8.5j et 32 i delikatnie wystawały, wręcz akceptowalnie, z opona 255x35

Więc śmiało mogę szukać 8,5 et35 reszta będzie za bardzo raczej wystawać...zastanawiam się jeszcze nad mam rs4 i 8,5 et 30 lub et45, ewentualnie coś z A5 

 

 

Nooo to teraz ,wszystko składa się w jedną całość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś mógłby mi doradzić czy felgi o szerokości 9.5 i ET 43.5 mogę założyć do A4B8 8k9 kombi z roku 2008? Sprzedający twierdzi że felgi będą wystawać i trzeba szukać od 7 do 8 max 8.5 a nawet jeżeli będzie wystawać to czy nie będzie przeszkadzalo to w jeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2022 o 12:16, Maras36 napisał:

Witam czy ktoś mógłby mi doradzić czy felgi o szerokości 9.5 i ET 43.5 mogę założyć do A4B8 8k9 kombi z roku 2008? Sprzedający twierdzi że felgi będą wystawać i trzeba szukać od 7 do 8 max 8.5 a nawet jeżeli będzie wystawać to czy nie będzie przeszkadzalo to w jeździe?

Tył będzie na równi, a przód będzie wystawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie   felga 19' z A8   szerokość 7.5   et 29   czy to  nie będzie przesada ?  

Widziałem zdjęcia z et w okolicach et 35  a tu jest 29

Może ktoś ma coś podobnego założone u siebie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marda16 napisał:

Mam założone 19''x8.0  et30 i jest ok.

Wkleisz albo na priv  wysłałbyś zdjęcie?   Chyba będzie to pasować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, zwracam się o pomoc

Rozglądam się za 20'' do A4 B8 Allroad 2010r, o ile felga to nie problem, to chciałem założyć gume 245/40. Myślicie, że opona o takim profilu wejdzie, mimo że się nie zaleca bo jest za duża różnica w średnicy? Wiem, że jak auto "siądzie" to nie ma problemu, ale podobno jest problem z samym założeniem kół z tyłu. Jeden facebookowicz mi napisał że przy feldze 20'' i profilu 35 przy zakładaniu koło z tyłu ma minimalnie miejsca w nadkolu a jak się opuści to jest już dużo miejsca jak to w Allroadzie. Dla mnie profil 40 to minimum na nasze drogi, dlatego pytam zanim kupię felgi, ewentualnie będę się musiał rozejrzeć za 19'', chciałbym to jakoś pogodzić.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, felgi 19 et 35 8,5j opona 235/40 + 1bv sprezyny eibach sportline

Jaki proponujecie dystans zeby ladnie sie kolo zrownalo z nadkolami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LowcaG napisał:

Pytanie, felgi 19 et 35 8,5j opona 235/40 + 1bv sprezyny eibach sportline

Jaki proponujecie dystans zeby ladnie sie kolo zrownalo z nadkolami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej to zamontować i później ocenić ile brakuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem felgi 19 et42 8j

jakie dać opony i dystanse do a4 lift 1be

Myślałem nad 235 40 19 i dystanse 10mm przód a tył 15mm, czy będzie się zgrywało ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 10:04, marda16 napisał(a):

Mam założone 19''x8.0  et30 i jest ok.

Kolego a jakie opony do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dla wygody są 225/45 ale jestem wyjątkiem na forum ?
większość chyba ma 235/30 

a niektórzy też 225/40/19

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2023 o 19:54, marda16 napisał(a):

U mnie dla wygody są 225/45 ale jestem wyjątkiem na forum ?
większość chyba ma 235/30 

a niektórzy też 225/40/19

 

Też właśnie myślałem czy do felg 19 cali mogę założyć opony 225/45 dla wygody. Bo profil 40 miałem w felgach 18cali i trochę mi brakowało komfortu. 

Moje felgi mają 19cali i 8,5J więc myślę czy opony kupić 225/45 czy 235/45 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...