Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyjące opony zimowe


_Sebek_

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz tyko wycie to nic nie powinno się stać ale jak masz nie wyważone koła albo masz może guza na oponie to siada dosłownie wszystko końcówki, amorki i wachacze.

Przez jakiś czas się pomęczę...nie wiem ile wytrzymam.

Zrobisz ze 2-3kkm to przestanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4x Dunlopy SP WinterSport 3M i jeśli to porównywalne oponki będziesz w pełni zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak Miałem. Przejedź dłonią po suchym bieżniku przeciwnie do kierunku jazdy. Jesli wyczujesz "schodki", wznoszące się odwrotnie do kierunku toczenia się koła to najpewniej oznacza, ze ktoś, kto na nich wcześniej jeździł miał zużyte amortyzatory. Zimówki są szczególnie na to wrażliwe. U Niemców taka opona bez względu na zużycie bieżnika jest wymieniana, jedzie do Polski i tu ją kupujesz za 100-150 zł :)

To wycie mija po jakimś czasie, a po jakim to zależy od tego jak mocno są uszkodzone, ja zrobiłem 6000 i ucichło. Inna metoda to dać te najgorsze na tył, czasem słabiej słychać buczenie.

Mam doskonałego mechanika, on mi o tym powiedział i miał rację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zorp po częsci tylko masz rację, faktycznie schodki w oponie spowodowane są zasadniczo przez amorki ale co powiesz jeśli nowa opona w aucie ze sprawnymi amorkami tak ma. Otóż dużo zależy od konstrukcji opony (najczęście to przypadłość w oponach z dośc dużymi klockami na skraju bieżnika) lub też poprostu w danym aucie ona nie leży, nawet opona potrafi sie w pewnych okolicznościach nie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...