Skocz do zawartości
IGNOROWANY

po wymianie termostatu wskaźnik temp szaleje.


zyleta210

Rekomendowane odpowiedzi

witam

audi a4b5 1,8 benzyna 99 r kupiłem latem i gdy zrobiło się zimno wskażnik temp przestał się podnosić wiec wymieniłem termostat.

Pomóżcie bo nie wiem co jest grane. Wymieniłem termostat odpowietrzyłem układ w 1 przejeździe ok 20km wszystko było ok auto się nagrzało do 90st. i trzymało temperaturę. Dziś jechałem ok 120 km auto nie chciało się zagrzać wskaźnik przemieszczał się od 60 do 80 st pod koniec trasy spadł na 60 i ani drgnął ( tak jak przed wymianą) . Postał ok 1h na parkingu i gdy wracałem od razu ładnie się zagrzał do 90 st i 3/4 trasy było wszystko ok . 20km przed domem wskazówka temp nagle opadła na 60 i już ani drgnęła. Dodam że gdy spadała temp silnika ogrzewanie słabło. co jest grane? termostat jest nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to termostat? Wymień czujnik g62 za silnikiem bo on też może tak robić i nie potrzebnie wymieniłeś termostat bo może to być tylko czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary termostat był cały czas otwarty nowy własnie głupio zrobiłem i kupiłem wachlera (zaoszczedziłem 50 zł) a teraz pewnie i tak przyjdzie ori kupić.

da się jakoś czujnik sprawdzić bo niechce bez sensu wymieniać. coś własnie czytałem o możliwości sprawdzenia klimatronikiem temp cieczy.

---------- Post dopisany at 19:41 ---------- Poprzedni post napisany at 19:39 ----------

a co sądzisz o tym że jak spada wskazanie temperatury to od razu ogrzewanie słabiej działa?

---------- Post dopisany 09-12-2013 at 12:50 ---------- Poprzedni post napisany 08-12-2013 at 19:41 ----------

zrobiłem test na klimatroniku i na 49 pokazuje praktycznie to samo co wskaźnik na blacie więc czujnik jest chyba ok. gorzej żę przy ok 70st temp zaczyna spadać - wnioskuje że tak sie termostat otwiera. Więc ponownie potwierdza się że chytry 2x traci trzeba było od razu brać ori.

Mam nadzieje że wymiana na ori załatwi sprawę/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to wygląda na nieodpowietrzony układ, jak na postoju dasz gazu, ale tak konkretnie to nie słyszysz żadnych dźwięków spod deski, z okolic nagrzewnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak slychac to co???? bo u mnie wlasnie cos bulgota!

A odpowietrzyłeś układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odpowietrzyłem układ. zsunąłem wąż idący do nagrzewnicy ogrzewanie hi itd jak w instrukcji audi....odpowietrznikiem sikał płyn. Poza tym weszło mi 6 litrów i nie obniża się poziom w zbiorniczku.

---------- Post dopisany at 17:56 ---------- Poprzedni post napisany at 17:35 ----------

oczywiscie sprawdze czy bulgocze na postoju ale już nie dziś. Jeśli bulgocze to odpowietrzać jeszcze raz? tym samym sposobem? może pozwolić dłużej żeby płyn sikał z odpowietrznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzyłem ale plyn z tej dziurki mi nie leciał ,tam cos po woli kapalo ale po 15 min nie leciał jak powinien. popma wody nowa. termo tez. powiedzcie mi czemu plyn nie sikal z tej dziurki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowietrzony układ, musisz na wyższych obrotach odpowietrzyć może puści bąbelek i popłynie płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to możne dla tego termostat mi się zacina co? bo czasami do 95 C dochodzi. a kupiłem wahlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyn będzie leciał tylko na wyższych obrotach to może oznaczać zapchaną nagrzewnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy zapchanej nagrzewnicy to chyba ogrzewanie praktycznie nie działa? u mnie jest tak że jak na 49 podrośnie temp to ogrzewanie działa super, a gdy temp spadnie to wtedy jest słabo .

---------- Post dopisany at 16:33 ---------- Poprzedni post napisany at 14:32 ----------

próbowałem jeszcze odpowietrzać układ i sprawa wygląda tak że jak depne na gaz to zaczyna z odpowietrznika sikać a na wolnych obrotach nic nie leci. Choć był taki moment że i na wolnych leciało, temperatura na 49 dochodzi do 80 st i spada. czyścić nagrzewnice czy dalej próbować odpowietrzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie 15 min auto chodzilo, sciskalem weze gorny i dolny i az wkacu poleciał plyn

Dobrze prawi, ja też nie mogłem odpowietrzyć i zacząłem ściskać węże powrotne (od chłodnicy i powrót z parownika), jeśli masz instalację gazową to tak spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...