Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie można wyciągnąc kluczyka ze stacyjki


norbii1

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem ze czasami po wyłączeniu silnika nie mozna wyciągnąć kluczyka ze stacyjki tak jak by tam elektromagnes trzymał. czy ktoś wie o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrabia sie stacyjka ? Mowa o modelu b8 ? :shock3:

Tak mowa o modelu A4 B8 .

Dodatkowo mozna wyczyścic obudowe ( prowadnice) kluczyka z paprochów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytki sa z miekkiego materiału i sie wycierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wymiana na nową stacyjke mi zostaje? pewnie to tylko w ASO i ciekawe ile kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywki raczej nie bym nie kupował bo moze byc w podobnym stanie .

Koszt to dwiescie iles złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szokujace ze w b8 sie taki problem pojawia. Posiadam dwie tandetnie wykonana Avie z 99r na licencji daewoo bo sama avia upadla i stacyjka jest na elektromagnes i ani w jednej ani w drugiej niema takiego problemu. Baa kluczyki nawet nie sa wyrobione. A jedna ma przejechane prawie 400tys^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szokujace ze w b8 sie taki problem pojawia. Posiadam dwie tandetnie wykonana Avie z 99r na licencji daewoo bo sama avia upadla i stacyjka jest na elektromagnes i ani w jednej ani w drugiej niema takiego problemu. Baa kluczyki nawet nie sa wyrobione. A jedna ma przejechane prawie 400tys^^.

tak sie wlasnie teraz robi nowe audi :wink: i inne marki wyzszej klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywki raczej nie bym nie kupował bo moze byc w podobnym stanie .

Koszt to dwiescie iles złotych

Też mi się to przydarzyło właśnie i przymierzam się do wymiany. W związku z tym mam pytanie: czy przy wymianie stacyjki kluczyki też są do wymiany, trzeba je na nowo zakodować? I czy wymianę najlepiej zrobić w ASO, czy można poza nimi i goście od kluczyków sobie poradzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2013 o 21:07, wrclaguna napisał:

Ja tez raz tak miałem :wink: wyrabia sie stacyjka i jest do wymiany

Witam, dziś miałem problem z tą nieszczesna stacyjka. kluczykj sie zacial w srodku i nie bylo mozliwosci aby go wyciagnac. Postanowailem wiec wymontowac cala stacyjke i ja rozebrac bo nie bylo nic do stracenia.

nie wiem co tam ma niby sie wyrabiac bo wszystkie plastiki i elementy byly jak nowe. Jedynie do płytki elektroniecznej jest przylutowany jakis "silniczek" który steruje blokada aby nie mozna bylo wyciagnac kluczyka ze stacyjki. wiec postanowilem rpzeprowadzic kompiel w sprayu kontakt. Niestety nie pomoglo za wiele. Wiec wylutowalem ten "silniczek" spryskalem go jeszcze raz i wlutowalem na nowo.  Jak narazie smiga jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje starego kotleta bo i mnie dopadło. Problem polega na tym że auto jestem w stanie odpalić ale kluczyk nie zostaje zablokowany wewnętrz stacyjki !? Zostaje od razu wysunięty na zewnątrz. Stacyjka wygląda na czystą wewnętrz.Nie chcę też wszystkiego rozbebeszać bo mogę tu zostać uziemiony.Jestem obecnie na wakacjach i boję się czy mi czasem nie zablokuje kierownicy podczas jazdy ? Miał ktoś podobny problem? Na krótkich odcinkach wszystko wygląda oke poza tym że klucz nie siedzi w gnieździe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...