Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dzwonią elementy wnętrza + dziwny dzwiek na niskich obrotach, czy to poduszki?


mikegolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam wrażenie że w ciągu roku (i 30tys km) odkąd kupiłem auto, pojawiły się nowe dźwięki w środku. Konkretniej jest tak, że (głównie pomiędzy 1300-2000 obrotów) pewne elementy zaczynają cichutko dzwonić. Poza moimi rzeczami (telefon komórkowy, klucze leżące przy ręcznym) są to np klamka drzwi kierowcy, klamka tylnych drzwi, uchwyt korby zamykania okna tylnych drzwi itp. Część z tych elementów jest słyszalna również na biegu jałowym.

Dodatkowo przy bardzo wolnej jeździe na pierwszym biegu (obroty ok 1100) czasem przez moment słychać bardzo głośne dzwonienie metalu o metal, brzmi jakby wydobywało się gdzieś na dole za plecami kierowcy (wydech?)

Czy to zwykłe w tym wieku auta objawy eksploatacji na polskich drogach, czy też należy sprawdzić poduszki pod silnikiem? Jeśli tak - czy można samemu ocenić ich stan? Oczywiscie mogę wejść na kanał i sprawdzić czy jakieś luzy, ale "subtelnego" problemu pewnie tak nie wykryję?

Z gory dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 1.9 tdi (przebiego ok.310k) we wnetrzu tez lubi cos drgac wlasnie w takm zakresie obrotow jak napisales, to raczej normalne i nic wiele nie da sie z tym zrobic. Natomiast ten metaliczny dzwiek to jakis kiepski uchwyt wydechu w najlepszym przypadku, w najgorszym niestety dwumas... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo przy bardzo wolnej jeździe na pierwszym biegu (obroty ok 1100) czasem przez moment słychać bardzo głośne dzwonienie metalu o metal, brzmi jakby wydobywało się gdzieś na dole za plecami kierowcy (wydech?)

Miałem to samo. Po wymianie poduch silnika dzwonienie ustało.

Dodatkowo w zakresie 1900 - 2200 obrotów przez zużyte poduchy w kabinie aż buczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazii dzięki. Teraz pytanie jak zdiagnozować czy to na pewno poduchy. Naczytałem się że u niektórych po wymianie na tanie poduszki było jeszcze gorzej, więc pewnie kupowałbym coś lepszego. a nie chcę wywalić kasy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazii dzięki. Teraz pytanie jak zdiagnozować czy to na pewno poduchy. Naczytałem się że u niektórych po wymianie na tanie poduszki było jeszcze gorzej, więc pewnie kupowałbym coś lepszego. a nie chcę wywalić kasy w błoto.

jak uniesiesz troch silnik na wysięgniku i wibracje ustaną to znaczy wtedy, że poduchy walnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie troche bujał i okazało sie ze poduszki ale skrzyni troche padły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem,okazało się że poduchy silnika były walnięte przy gaszeniu silnika latał jak galaretka i bujało budą,a teraz lekko drgnie lewo / prawo i koniec,profilaktycznie zmieniłem poduszki pod skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze u mnie ori poduszki mialy 200tys km ,to sporo wytrzymuja :) . kupilem nowe LM 50zl koszt groszowy a wymiana banalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe zamienniki (nie olejowe) z numerem bodajże zaczynające się na 8d0 już dokładnie nie pamiętam dawno to było,a cena około 100zł za 2 szt.

:shock3:

wyslane za pomoca lampy xenon na hd przy uzyciu tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe zamienniki (nie olejowe) z numerem bodajże zaczynające się na 8d0 już dokładnie nie pamiętam dawno to było,a cena około 100zł za 2 szt.

:shock3:

wyslane za pomoca lampy xenon na hd przy uzyciu tapatalk

:polew::polew::polew:

Niech koledze służa jak najdłużej a co.

Sorki za OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ten metaliczny dzwiek to jakis kiepski uchwyt wydechu w najlepszym przypadku, w najgorszym niestety dwumas... ;/

Ostatnio też czasem słyszę ten metaliczny dźwięk... Szczególnie jak wjeżdżam do garażu przez wyższy próg od drzwi (wyższe obroty podczas spuszczania ze sprzęgła).

Czy macie jakieś spostrzeżenia jak można poznać czy to wydech czy niestety dwumas siada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za ori tyle dałem :whistling:

Ok tylko że ja to pare lat temu je kupowałem (w tej cenie używki można kupić wybujane) ,a teraz jest wybór (febi,trw) i taniej oczywiście,no ale na jakość nie narzekam jak po tylu zrobionych kilometrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemo nie robi do silnika w b5 bynajmniej,do silnika kupuje się corteco:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...