Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z układem kierowniczym.


Gutterman

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam problem a mianowicie po 2 tygodniach od założenia zimówek 195/65/15<- (letnie takie same) zauważyłem przy wyk skrętów np wyprzedzanie, zmiana pasa ruchu, czy nawet wyk jakiegoś gwałtowniejszego ruchu kierownica powoduje takie "pływanie samochodu" cos takiego jak by w oponach bylo bardzo mało powietrza (ale mam dość, przod 2.3 tyl 2.5) Nie wiem czym jest to spowodowane jest to odczuwalne powyżej 60-70 km/h. Cale zawieszenie miałem wymieniane 5 tys km temu wraz z końcówkami i drążkami, zrobiona geometria. Może to wina starych opon które sie poddają przy manewrach?? Jutro jadę zmienić bo prawie na kołkach sa. POMOCY:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz zawieszenie ale wygląda na luz na maglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zaczęło dziać zaraz po zmianie opon na zimowe? zmieniasz całe koła-felgi z zimówkami czy może te same fele i tylko przekładka samych opon? jak całe fele to załóż na próbę tylko z powrotem letnie nie mamy jeszcze zimy na całego więc możesz sprawdzić czy będzie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie napewno masz taka sama wysokosc 65? Mozna by sugerowac roznice w samych oponach miedzy firmami i tym ze jednak zimowki sa mieksze ale watpie zeby byl taki odczuwalny efekt. Tylko sama sytuacja dziwna ze stalo sie to odrazu po wymianie z letnich na zimowki. Faktycznie moze sprobuj najpierw wrocic na lato i zobaczyc czy sie cos zmienilo. Jezeli nie to bedziemy szukac juz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, przesiałem się z letnich 225/40 na 195/65 i samochód zaczął pływać. W mojej ocenie jest to spowodowane luzem na maglownicy + większe balonowe koła co w sumie daje większy efekt noszenia po drodze. Możesz jeszcze sprawdzić tuleje z tyłu i luzy na łożyskach również z tyłu.

Maglownice zawsze możesz dokręcić ale nie wiem co gorsze to noszenie czy brak powracania kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...