Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1,9 TDI 1Z 90 KM jakie wtryski założyć ?


miodzio992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakie wtryski najlepiej założyć do 1,9 TDI 90km 1Z ? :)

Mam 3 komplety wtrysków:

-seryjne od 1zeta 90km,

-wtryski od afna 110km:

- 3 sztuki 028 130 201 T

- 1 sztuka wtryskiwacz sterujący 028 130 201 S

-i takie wtryski podobno od 2,5 tdi ale nie jestem pewien:

- 3 sztuki 046 130 201 B

- 1 sztuka wtryskiwacz sterujący 074 130 202 B.

I teraz pytanie co założyć ? :) proszę o pomoc :) czy przybędzie trochę mocy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż od AFN, minimalnie przybędzie mocy, zrób wtedy program i będzie już fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem te ostatnie chodzi ładnie na seryjnym programie plus wyciety kat i świeżo po czyszeniu dolotu i egr jestem zadowony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, te co zalozyl sa z AAT czyli 2.5 TDI 115KM, wtryski tak wydajne jak te z 1Z :-) To, ze lepiej dziala samochod to albo efekt placebo albo sa po prostu zdrowsze od starych wtryskiwaczy 1Z.

Podmien na wtryskiwacze AFN i zobacz jak to bedzie jezdzic.

A najlepiej by bylo zalozyc z rzedowego silnika 2.5 TDI o mocy 150KM montowanego w Caravelle, tam byly koncowki 216'tki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aat sa dziurki 0.180mm a w 1z 0.187mm czyli wieksze a ze lepiej jedzie to poprostu z któres dziurki wtrysku leje paliwem dlatego ma lepszego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mowicie ze afny lepsze ? Z tego co udalo mi sie znalezc te co zalozylem maja otwory 0.210. Chyba ze cos zle znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podłącze się pod temat, ja mam AJM i myślałem żeby założyć wtryski od czegoś mocniejszego, czy warto ? będzie trochę lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podłącze się pod temat, ja mam AJM i myślałem żeby założyć wtryski od czegoś mocniejszego, czy warto ? będzie trochę lepiej ?

czy ajm to czasami nie jest pompowtrysk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podłącze się pod temat, ja mam AJM i myślałem żeby założyć wtryski od czegoś mocniejszego, czy warto ? będzie trochę lepiej ?

ty masz pompowtryski, jeśli jestes pewien ze sie skończyły i trzeba wymieniać, to szukaj zdrowych BQ albo mocnych AL(końcówka numeru), jeśli szukasz mocy, to zmien poprostu turbo na większe, AJM tanim zabiegiem łapie 160km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie też myślę żeby zmienić turbo na coś większego... z jakiego silnika najlepiej brać ? chodzi mi o kod silnika orientujesz się może ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie też myślę żeby zmienić turbo na coś większego... z jakiego silnika najlepiej brać ? chodzi mi o kod silnika orientujesz się może ? ;)

tak

http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/all-tdi-podniesie-mocy-1-9-vp-pd-koszty-czesci-efekty-218213/

masz jeszcze gtb17, tam nie opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

BRD też i po drobnych modyfikacjach gtb z 2,7 i 3,0, ale dla tej ostatniej przydałoby sie paliwko poprawić:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AFN'a lepiej szukać BRD czy AWX ? Kumpel właśnie celuje pod 140 KM. Gdzie wykres korzystniej będzie wyglądał przy założeniu że moc maksymalna to 140 KM. Czytałem, że BRD ma kiepski dół tylko czy to prawda ?

Ps. Wtryski i cała reszta są fabryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech wkłada awxa jak ma małe ambicje bedzie ze 145km :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...